Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при избор на фотоапарат между два модела
Автор: zizero   
Дата:   13-08-10 10:51

Здравейте,

По молба на един приятел, който в момента е в САЩ и има голяма дилема какъв апарат да си купи, пускам темата, понеже аз дадох някакво мнение, но не съм достатъчно компетентен.

Неговото чудене е между следните модели:

Canon 50D и Canon 550D. Като приемаме и други предложения в бюджет до около 1000, 1100$ с изискване фотоапарата да има и видео.

Лично аз му препоръчах 50D, но той май предпочита другия, понеже бил по-нов модел. Той до сега не е снимал с DSLR, което също мисля, че има значение.

Моля да помогнете при избора, като дадете разумни доводи и аргументи.

Ще помоля да няма мнения от типа, как може да питаш и да не знаеш, много си тъп. След като питам, явно има нужда.

Поздрави
Деян

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат между два модела
Автор: thomas   
Дата:   13-08-10 11:00

Ако на масата са само тези два модела, изборът наистина не е лесен. 550D наистина е по-нов, има 18 мегапиксела и Full HD видео. Освен това е доста чувствителен и снима добре на високо ISO. И все пак, от картинките, които видях заснети с него, не съм много впечатлен. Положението е малко в стил "язък за 18-те мегапиксела". Естествено, това са по-скоро капризи.

50D, впрочем, също предизвикваше подобни усещания в хората, които току-що си го бяха купили. Но после свикнаха с него и взе много да им харесва. Но наистина той вече леко застаря... още от предишната PhotoKina е ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат между два модела
Автор: ittv   
Дата:   13-08-10 11:04

50D няма видео, но това е логичния избор между двата апарата, ако толкова държи на видео по-добре да обмисли видео камера[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат между два модела
Автор: zizero   
Дата:   13-08-10 11:32

Обмисля се варианта и за 40D, но с по-хубав обектив или да речем с 2 обектива. Явно е възможен компромис с видеото. Моля помагайте, че дилемата е доста голяма [smilie5] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат между два модела
Автор: zizero   
Дата:   13-08-10 22:26

[smilie24] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат между два модела
Автор: bobby__   
Дата:   13-08-10 22:37

Обмисля се варианта и за 40D, но с по-хубав обектив или да речем с 2 обектива

Аз бих взел хубав обектив , а остатъкът от бюджета - за тяло. Ама 1000-1100 $ са малко и за двете заедно. Успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат между два модела
Автор: gpi72   
Дата:   13-08-10 23:00

Същия проблем имаше и един мой познат и в случая според мен всичко идва от това да се намери хубав обектив. 18-55 или 18-135 които ги продават като китови не са добро решение а 15-85 вече надхвърля бюджета...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на фотоапарат между два модела
Автор: aldygreen   
Дата:   13-08-10 23:01

С условието, което е поставено, да има видео, дилема няма - остава само 550D. Не е изяснено какво смята да прави с този апарат тоя приятел - просто снимки и видео или нещо повече.
А като се има предвид, че разликата в теглата на двете камери е 300 грама, почти един обектив, разликата в парите също толкова, Canon 550D ще му дойде таман. Като се освести, ще го смени с това, което му е станало нужно.
[beer] [beer] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (13-08-10 23:05)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »