Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: klez   
Дата:   13-08-10 10:39

Абе хора, някой има ли идея с какво точно се стига до седемте рилски езера? Лифт, Кола, Автобус, Хеликоптер ?

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: klez   
Дата:   13-08-10 10:40

Че мислим с един колега утре да ходим нататък ама разполагаме само с кола и никакви познания как точно да се закараме до там

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: rhyan   
Дата:   13-08-10 10:41

С кола до Паничище, нагоре до новата хижа има лифт. От там нагоре с кон или пеша.

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: didesignbg   
Дата:   13-08-10 10:45

крем против изгаряне и търпение.

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: vegata   
Дата:   13-08-10 10:48

До хижа Пионерска с кола и оттам с УАЗ-ката за 10лв сте горе[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: aron   
Дата:   13-08-10 11:01

До новата хижа има лифт. Ама езерата са от там още нагоре - 3-4 часа пеша, здрав баир- ако искаш да се качиш нависоко дето се виждат всички езера. Обуй си яки обувки, тъмни очила, както ти казаха- и крем против слънце. Задължително добър дъждобран за теб и за снимачната техника защото там дъжда идва изведнъж и вали като за световно.

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: klez   
Дата:   13-08-10 11:03

Благодаря ви много :)

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: synchu   
Дата:   13-08-10 11:04

за 3-4 часа ще прехвърлиш планината (преувеличавам разбира се) :) Не го знам къде свършва този нов лифт, но за 4 часа го качвам от хижа Вада до Сълзата ...
То вече с какво ли не може да се стигне до там. Всички останали съвети са абсолютно валидни особено дъждобраните и вземете си вода. Навремето се пиеше водата от езерата, сега вече кой знае каква кебапчийница е настанала.

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-08-10 11:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: Svetlio70   
Дата:   13-08-10 11:06

klez то е много трудно да се кликне в Гугъл нали [smilie3]
vegata кога последно ходи та споменаваш Уазките.....вече са в историята откакто има лифт ?!

klez гориво в колата и цепиш към Сапарева баня-Паничище-х.Пионерска-лифта и си в тъча.Лифта е 15лв в двете посоки,пеш грубо към 2 часа в едната.Както вече ти споменаха читави обувки,тънко якенце в случай че се сг*вни времето,водичка,някой и друг сандвич и резервната батерия на апарата.Не те знам от къде си - от София са към 100км.[shtrak]



Публикацията е редактирана (13-08-10 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: gecata   
Дата:   13-08-10 11:50

До Сапареа баня и от там х.Пионерска с кола.Паркираш срещу 2 кинта на ден и се качваш на лифта с билет за 15лв отиване и връщане (в рамките на 3 дни май беше)и стигаш до новата хижа.
От там до старата хижа са 45 мин. влачене по почти равнинен терен и се озоваваш в центъра на шоуто (на брега на рибното езеро).
От старата хижа до езерния връх (разбирай , че си минал покрай всичките седем езера - пътят е около час и двадесет.
Разбира се от старата хижа има и други интересни маршрути като едно дзверско изкачване на "Харамията" и едно още по дзверско спускане към близнака..., но апетитът идва с яденето [smilie3] А и да не забравяме , че само за 20мин кривване от основния маршрут може да се насладите на "двата тигана" - езера в непосредствена близост южно от старата хижа, а ако превалите и височината над тях ще се озовете над "Урдините езера" на прага на могъщия Мальовишки дял на Рила


Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: tvk75   
Дата:   13-08-10 12:00

gecata обяснил най-точно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-08-10 12:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: klez   
Дата:   13-08-10 12:02

Благодаря много на Svetlio70 CyberGene и gecata, доста конкретни обяснения :) това ме интересуваше, утре ако се навият тея да ходим все пак... после ще покажа снимките :)

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: klez   
Дата:   13-08-10 12:05

CyberGene, на Крушуна около ловеч не знам дали си ходил, далечко е от софия но е страшно красиво, Водопади, екопътеки..... не е планина но е уникално, едно от местата, които трябва да се видят(снимат) :)
Мен лично Пирин много ми харесва... преди години ходих около връх Орелек.... нищо особено няма там, гола пустош ама си има някво такова негово излъчване

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: bgpower   
Дата:   13-08-10 12:06

Ама цялото става за еднодневна екскурзиика от София, нали? С ранно тръгване разбира се

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-08-10 12:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: gecata   
Дата:   13-08-10 12:10

И по късно да тръгнеш не е голяма загуба, защото лифтът тръгва точно в 9ч., а в понеделниците чак от 13ч.

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: 0506   
Дата:   13-08-10 12:13

На 19ти 20ти и 21....са там белите братя[smile] и аз към се насочил за тогава.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: bgpower   
Дата:   13-08-10 12:14

Мерси за информацията! Може в неделя да се пробва, че в София ще стане жега-ад :)

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: didesignbg   
Дата:   13-08-10 12:20

За какво му е на фотограф да ходи на еднодневна екскурзия в планината?

Кончето изисква освен физическа и малко психическа подготовка, а и Пирин не прилича на Рила, груба, остра планина е.

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-08-10 12:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: didesignbg   
Дата:   13-08-10 12:36

Ми добре, но опитай първо нещо друго в Пирин, не ходи направо на Кончето, поне според мен е по-правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: Kanonir   
Дата:   13-08-10 13:51

На 19ти 20ти и 21....са там белите братя и аз към се насочил за тогава


ако отиваш специално зард тях, тия дати са добре, но ако е зарад планината поне две седмици преди 19-ти или една седмица след 21-и....

на мен лично 19,20,21 август са ми зачертани от календара за Рила и личното ми мнение е че това масово сране (буквално и преносно) в защитена територия (която не може да го понесе по никакъв начин) е крайно време да се спре, а не да му се дава всяка година разрешение!



Публикацията е редактирана (13-08-10 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: 7-те рилски езера - Транспорт?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-08-10 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »