Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: umbria   
Дата:   10-08-10 05:28

Здравейте,


от една седмица чета ревюта и все още не мога да преценя кой апарат да си взема: Olympus PL-1 или Panasonic LX3? И двата модела имат и предиства и недостатъци, като основните ми притеснения са:

- Олимпуса има малко "дървен" вид (видях го само в сребристо, не знам как е в синьо?)- когато го видях в магазина ме разочарова защото очаквах повече за тази цена. Панасоника за разлика от него има по-стабилно тяло.
- Липсата на viewfinder особено при Олимпуса може би е проблем при снимане на силна слънчева светлина, тъй като екрана е само 230К.
Навсякъде по ревютата съобщават , че апаратите не се държат особено стабилно при изкуствена светлина или нощем, някой да има реална представа кой е по-добър?

Цените в момента за тях са ( в комплект с чантичка,трипод,комплект за почистване):
Олимпус- 464 долара
Панасоник- 380 долара.

Искам вече да купувам която и да е от тия двете камери, така че чувствайте се свободни да изразите мнение ( моля, само ако сте снимали или имате някоя от двете камери, не искам излишни спорове и мерене на п**ки).

Имам намерение да използвам апарата не само за снимки на семейството [beer] , но и за един фотокулинарен блог, снимане при пътешествия, планинарстване и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: tvk75   
Дата:   10-08-10 07:42

задаваш си направо отговор [smile]
Ауди или Опел

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: otvorenia   
Дата:   10-08-10 08:51

Еми ти предварително си настроенa против Олимпуса понеже изглеждал лошо.
Двата апарата са в различен клас и оттам не върви да се сравняват. Оли е в по високия клас и като гледам по горе посочените цени, аз лично не бих се замислил какво да купувам като се има в предвид че притежавам GF-1

Цената за Оли малко ти е занижена. Гледам по ebay продават по $500 употребяван.



Публикацията е редактирана (10-08-10 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-08-10 09:00

Sony NEX 3 или 5?

Много хубава картинка. Супер удобен за ползване. 5-цата е много приятно тяло - въобще не изглежда евтино и слабо направено.

Сонитата имат подвижен дисплей с невероятна яркост и резолюция. Вижда се дори на ярко слънце.

Комплекта с два обектива и светкавица е значително по евтин от аналогичен комплект на Олимпус в България. Ако си в САЩ виж си там цените какви са.

Големия компромис е, че при Сони-то дългите обективи ще са сравнително големи като за ДСЛР т.е. 135/2.8 би могъл да е компактен, но 18-200 е бая едър

Ама картинката е по-добра и от двете апаратчета дето гледаш

Абе погледни ги. Аз съм много доволен от Сонито. Взех си и фиш адаптер т.е. много широко - около 180 градуса по диагонал и това е евтино (200-300 лева). Има и адаптер за Сони обективи има и адаптери за почти всякакви други обективи.

От тия дето гледаш....не знам сложно е. Аз бих взел Олимпус ама и панасоника е хубав. Има Е-п1 и е-п2 на олимпус, които са доста по добре сглобени, но дисплеите пак са с ниска резолюция. Това няма общо с виждането при ярко слънце - според мен са поносими при снимане на открито. Проблема е ниската резолюция трудно преценяваш качеството на снимката или ръчния фокус лъже понякога....такива неща. Бавен име фокуса това е другия проблем. Ама като цяло са мноог хубави Е серията -сс сигурност няма да съжаляваш.



Публикацията е редактирана (10-08-10 09:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: adash   
Дата:   10-08-10 09:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: hotsnail   
Дата:   10-08-10 09:18

адаш хайде да оставим заяждането.

Казвам да види и други модели, както на оли така и на Сони. Толкоз ок.

Според мен НЕКС-5 си има достойнства, дето Е серията ги няма. Пиша какви са щото явно е гледала Е серията.

На мен тия неща дето описваш не са ми проблем. Имам си ДСЛР за студийни снимки има си не само чехъл ами и куплунг за светкавици.



Публикацията е редактирана (10-08-10 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: tvk75   
Дата:   10-08-10 09:37

и какви са предимствата на Sony NEX

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: adash   
Дата:   10-08-10 09:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: marto   
Дата:   10-08-10 09:38

че е голям и грозен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: gnedkov   
Дата:   10-08-10 09:41

Ми ако не ти се занимава с купуване и колекциониране на обективи - панасоника и толкоз (бтв. къде Оли на такава цена, че да се наредя на опашка????)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: serjy   
Дата:   10-08-10 10:00

Олимпуса, като изображение е съпоставим с ДСЛР, панасоника си е хубав сапунер и толкоз.

И докато сони некс е супер яка техно играчка, в никакъв случай не е мислен като база около, която можеш да изградиш сносна система, а по-скоро като допълнение към ДСЛР такава. Олимпуса, обратното, мислен е за цялостна компактна система с високо качество.

Все пак, ако не те кефят олимпус, взимай панасоника. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: umbria   
Дата:   10-08-10 10:25

Amazon's Pen E-PL1
Цените които гледам за нови модели в Амазон са около 520 долара ( аз я намерих в локален магазин в Сиатъл за 464$), цените в България не знам как са.

Благодаря за коментарите! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: adash   
Дата:   10-08-10 10:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus PL-1 или Panasonic LX3?
Автор: otvorenia   
Дата:   10-08-10 10:50

Напълно подкрепям всичко което serjy казва по горе.
За мене Оли е логичния избор между двата, а ако го купиш и решиш да се разширяваш следващият обектив трябва да е 20/1.7 на Lumix m4/3 вместо на Оли 17/2.8



Публикацията е редактирана (12-08-10 12:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »