Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   04-08-10 22:20

Днес (04.08.2010), между 13:30 и 16:30, от градината на ресторанта в село Долно Камарци, ми откраднаха служебния обектив AF-S VR Zoom Nikkor 70-200 f/2.8G IF-ED сериен номер: 435828

Обективът беше в оригинален CL-M2 калъф в комплект със сенник HB-29 и UV филтър hama.

Отличителни белези: Стойката за статив е с видими следи от нащърбване в следствие на удар.

Ако някой има информация по въпроса, моля да се свърже с мен на телефон 0899150703 или да ми пише на e-mail: schapanov@hotmail.com.

Разбира се, предлагам и възнаграждение.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Amigo   
Дата:   04-08-10 22:24

ей, мамицата им крадлива [smilie9] дано го намериш! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   04-08-10 22:30

Дано, защото обективът всъщност е на майка ми и от това ѝ зависят много неща. За втори път ѝ крадат техника...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: bleki1   
Дата:   04-08-10 22:36

Мамицата им мръсна...дай боже да се открият

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Jim__Beam   
Дата:   04-08-10 22:46

Долно Камарци ......
.... кой знае за какво са го помислили мангалите , като са го видяли в калъфчето ...

Гаранция вече е продаден за 30 лева на някой дето уж разбира , ама и той не знае какво е туй нящу ....

А дано , ама .......... надали ...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: sirkhann   
Дата:   04-08-10 22:49

Ръцете да им изсъхнат на крадливите копеленца [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S1600
Автор: digitalgab   
Дата:   04-08-10 22:51

Ако е краднат от местен деятел, струва си обява за възнаграждение в долнокамарските медии, с едно птиче ми каза може да се намери, ако е в селото още.



Публикацията е редактирана (04-08-10 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-08-10 22:57

Пак ще отиде тихом мълком в някой съфорумец...[smilie18]

Повтарям за 10-ти път , че профи техниката не я купува баба Пена от Долно Камарци, а фотографи, наши колеги от форумите! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   04-08-10 23:07

Сервитьорката твърдеше, че в ресторанта след нас дошли 5-има души, които не били местни. Може те да са го свили. Имало е камери в ресторанта и се надяваме лицата да бъдат разпознати в последствие.



Публикацията е редактирана (04-08-10 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S1600
Автор: digitalgab   
Дата:   04-08-10 23:11

И какво, да не би ти да си тръгнал и да си го оставил на стола? Пускай обява за възнаграждение.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-08-10 23:29

То не е като да е малък обектива при това [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   04-08-10 23:44

digitalgab, на практика, да. Бяхме доста хора, но както обстоятелствата могат да се подреждат идеално в нечия полза, така може да се случва и обратното... Възнаграждението е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: marto   
Дата:   04-08-10 23:47

Ти я сега кажи... откраднаха ли ти го, или просто го забрави на стола... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   04-08-10 23:50

Когато някой, вземе от някъде нещо, което не му принадлежи, това е кражба. Нека не разнищваме ситуацията, защото до никъде няма да стигнем. Аз вече съм си извадил поуките.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: marto   
Дата:   04-08-10 23:53

И все пак... кажи истината... разкажи цялата ситуация [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: lansky   
Дата:   04-08-10 23:54

е добре де - ако ти си го забравил на стола и аз след теб дойда и го намеря - естествено, че ще го взема и или ще го предам на сервитьорката или ще чакам да се обадиш.... това крадец ли ме прави....

според мен ако си го забравил - заглавието е некоректно независимо как го чувстваш

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: marto   
Дата:   04-08-10 23:59

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: navy   
Дата:   05-08-10 00:03

Намереното НЕ е откраднато... но всичко това е въпрос на съвест. Не е престъпление...

Дано човека да е съвестен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: GOSPODIN   
Дата:   05-08-10 00:11

navy, отново пренаписа законите(този път юридическите, а не физическите - Д700 създадена от Бога)[smilie18]


"Полицията предупреждава всички, които намерят изгубени чужди вещи, че са длъжни в срок до 1 седмица да съобщят за тях на собственика, на властта или на този, който я е загубил. Това е текст от Наказателния кодекс, който закрепва и санкция при неизпълнение на това задължение. Наказанието е глоба от 100 до 300 лв., като същото се налага и на този, който противозаконно присвои чужда вещ, която е попаднала у него случайно или погрешка."[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: Elessar   
Дата:   05-08-10 00:17

Бяхме отишли да снимаме къщата на един художник и отидохме до ресторанта, който той беше декорирал, за да му направим портрет с жена му преди да е заваляло. След това щяхме да се върнем, в къщата и да си довършим интериорните снимки. Докато снимахме в ресторанта, оставих обективът на един стол (за зла беда скрит от погледа ни) и понеже не се наложи да го ползваме, си остана там. Съзнанието ми точно в този ден беше ангажирано с някакви мои си неща и съм се разсеял носейки статива, фотографската чанта и блендата. За зла участ, твърде късно открихме, че обективът липсва и като се върнахме в ресторанта него вече го нямаше. Сервитьорката каза, че след нас били идвали само 5 момчета, които първо седяли отвън, но после заваляло и се прибрали вътре. Според нея не били местни. Дано се види на камерите кои са! Иначе ние на снимките бяхме доста хора, но никой не се усети, че сме забравили нещо.

GOSPODIN е много прав. В Словения например така бяха направили експеримент с 20 мобилни телефона зарязани из големите градове и за седмица и нещо 18 или 19 били върнати в полицията.



Публикацията е редактирана (05-08-10 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: pefoto01   
Дата:   05-08-10 00:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: universum   
Дата:   05-08-10 01:56

Когато намериш по този начин нещо, най-хубавия вариант е да кажеш на персонала на заведението. Или поне да не го пипаш това нещо, за да може, който го е забравил да го намери когато се върне за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: MauMyHa   
Дата:   05-08-10 07:42

Много, съжалявам за посегателството на лични вещи от "трети" лица.


Amigo
Ще го намери ама, Друг път [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: mitkomk   
Дата:   05-08-10 11:03

"Открадната фото техника"
Браво! Даже не си признал честно и описал собствената си грешка, а искаш помощ тука.Чак като те "хванаха" изплю камъчето.

"длъжни в срок до 1 седмица" и кога мина тая една седмица според закона за да бъде обявено за присвояване?
И какво става примерно намерил съм обектива.имал съм желание да го върна,а вече чета ,че съм обявен/обвинен за крадец?[smilie9]
Айде да не.. [smilie19]
Иначе ти погелавам да се намери обектива,но едва ли.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната фото техника
Автор: adash   
Дата:   05-08-10 11:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »