Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Календарно време във време на криза...
Автор: thomas   
Дата:   03-08-10 11:29

Дойде време да мислим за календарите за 2011 година. Пазарът в последните години показва способност да поема все по-малко бройки фотографски календари, въпреки че именно те всъщност са най-красивите. Не сме далеч от решението напълно да се откажем от тях във вида им на предварително отпечатан продукт с място за лого, който да се персонализира за отделни малки фирми и да продължим да ги правим само по поръчка за корпоративните клиенти, които имат достатъчно високи бюджети за самостоятелни издания, направени единствено за тях. И все пак още не ми се отказва...

Имам една идея, с която да си обогатим собственото съдържание и да си бъдем полезни с фотографите.

Ако имате интересни нереализирани тематични селекции, които бихте искали да видите на собствен многолистен календар, предложете ни ги и ако преценим, че в тях има комерсиален потенциал, ще ги издадем в рамките на нашата колекция и ще ви подарим по 100 календара (8-листни или 14-листни), с които ще си осигурите едни хубави коледни подаръци за близки и приятели.

Говорим за не повече от 3 заглавия общо, които ще правим с материал извън собствените си колекции.

Тематика... стига да не е неприложима за бизнес клиенти, всяка е добре дошла, дори ще оценя нестандартни предложения. Българските теми са с предимство.

На който идеята му харесва, е добре дошъл. На който не му харесва, както винаги тук, може да си излее чувствата както намери за добре ;-) Но поради кризата оферта, включваща пари, тъй или иначе не мога да отправя ;-) И без това не съм сигурен дали и тази може да ни донесе печалба, просто обичам хубавите календари...

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: jokevcv   
Дата:   03-08-10 11:34

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: dau   
Дата:   03-08-10 11:51

13 кадъра ли колко трябва са и за какъв размер календари става дума?

Иначе [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: didesignbg   
Дата:   03-08-10 12:09

Защо не пуснете една галерия на вашия сайт, да направите един сборен календар с наистина хубави снимки. Убеден съм че ще има хора, които биха дали кадър срещу 10 календара.
12 кадъра от един автор са голяма лъжица и рядко се получава както трябва (освен ако не е снимано нарочно с тази цел).



Публикацията е редактирана (03-08-10 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: thomas   
Дата:   03-08-10 12:16

12 или 6 кадъра. Един от вътрешните отива и на корицата. Може и един сборен да направим, не е лоша идеята. Но вратата е отворена и за авторски. Иначе съм приятно изненадан от реакциите ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: ecobo   
Дата:   03-08-10 12:19

Идеята е добра. Бартерите са нещо нормално по принцип, а във време на криза са си направо задължителни инструменти за оцеляване [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: navy   
Дата:   03-08-10 12:22

Не мое да бъде [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: the_cat   
Дата:   03-08-10 12:37

thomas, страхотна идея!

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: mitadoc   
Дата:   03-08-10 12:45

Е-е-е,супер,дано някой колега блесне заслужено[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: dau   
Дата:   03-08-10 13:15

Ако има общ календар, ако измислите някаква тема, може да пробвам да се включа с един, два пейзажни кадъра [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: gecata   
Дата:   03-08-10 13:28

Еееее, Стефане, и ти ли Бруте....за цената на два кадъра искаш снимки за цял календар?....
Не ви отива, ако ще и каквато криза да е ....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: dpurple   
Дата:   03-08-10 13:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: ecobo   
Дата:   03-08-10 13:46

Аз много обичам бартери с хотели - после си ходя на почивка и което е по-важно, получавам специално отношение по време на престоя си в хотела [smilie3] И цената на почивката ми се връзва на 1/5 от цената [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: thomas   
Дата:   03-08-10 13:48

@gecata
Сделката е повече от честна. 100 календара, пропорционално на 6 или 12 кадъра, са си не по-малко от 300-600 лева по продажна цена дори и с най-добрите отстъпки, да не говорим за това колко биха стрували, ако искаш да си направиш сам едни 100 календара. Смятай. Дали имаш такава нужда, е вече друга тема. Аз се обръщам към онези, които имат такава нужда. Иначе през годините доста кадри съм платил, но като цяло начинанието "стенни многолистни календари" много трудно се изплаща, има отделни хитови заглавия, но има и много губещи. А когато през февруари ни върнат непродадените, вече стават само за вторични суровини. И като теглим чертата, обикновено беше някъде около нулата. Ама в хубавите години. Отдавна не се и доближава до нея, така че по стария начин не може да се продължава.

@dpurple
Нямам против. Ако има кой да плаща. А тия календари не ти ги давам, за да си платиш тока, а примерно за да спестиш от парите за подаръци и да зарадваш хората. Според мен си струва, ако се гордееш с това, което снимаш. Но не карам никого. Както казах, все още се колебая дали изобщо да не зарежа този продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: sirkhann   
Дата:   03-08-10 13:52

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: thomas   
Дата:   03-08-10 13:56

P.S. @gecata
А ако някой ми предложи много продаваеми и ценни кадри, можем и да преговаряме за 100-те календара ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: dpurple   
Дата:   03-08-10 13:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: thomas   
Дата:   03-08-10 14:36

@dpurple
Ти унищожи цял бизнес на стотици големи издателства по света с един замах, на втора стъпка очаквам да заклеймиш и сток фотографията... Разбира се, че B2B пазара никъде не е само корпоративен. И че всяка тема може да си намери клиента, на който да пасва прекрасно. Веднага се сещам за един приятел, който има фирма Пингвин нещо-си, на която един швейцарски календар с пингвини, снимани от един и същи автор (наскоро починал, доколкото разбрах), му пасва като костюм от Saville Row, шит по поръчка.

Що се отнася до сбирщайна, абсолютно си прав. Ако приема да правя такъв, той трябва да е обединен от една ТЕМА и само авторите могат да са различни. Миналата година направихме един актов календар съвместно с Фотоваканция, снимките в който бяха от трима автори. Не беше за изхвърляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: Petri   
Дата:   03-08-10 15:20

Добър бартер [smilie24]

Който е недоволен да предложи по-удачен [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Календарно време във време на криза...
Автор: стоп   
Дата:   03-08-10 16:49

Thomas,
зарежи го тоя келявия бизнес - нема връщане на парите и нервите.

Иначе идеята си е супер!



Публикацията е редактирана (03-08-10 16:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »