Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Цената на качеството
Автор: erotila   
Дата:   29-07-10 11:39

Само не се смейте много и не се стреляйте с дългите бели и черни обективи!


http://f-start.com/?p=171

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: sirkhann   
Дата:   29-07-10 11:48

Не, че нещо, амааа тая сметка е малко разтеглена и погрешна.

Ако имаш клиенти и поръчки, тогава си купуваш хаселблад.

Хубава фотография става и с 40D/D200 + 50/1.8 + няколко ръчни светкавици и стативи по 20-30 лв, ама се иска малко творчество.

По това описание е малко каруцата пред вола, ама за някои това може да е бизнес модел...

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: mishkyn   
Дата:   29-07-10 12:05

Мисля,че още в началото на статията n1xon-a е упоменал,че това са сметки за работа по западните стандарти.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: Canon   
Дата:   29-07-10 12:12

Клиентите не искат хубава, а професионална фотография в съответното портфолио.
И обикновено, за да имаш скъпоплащащи клиенти и сериозни поръчки, вече си минал на хаселблад (дори да е наемния вариант)

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: sirkhann   
Дата:   29-07-10 12:19

Да, само дето с голия хаселблад никой няма да те бръсне за нищо и трябва да имаш бая голямо фолио.

А в момента, в който си стигнал стандартите да си плащаш за хасела, изобщо тая сметка не ти седи. Само не съм сигурен в България подобно натоварване откъде... По-рядко, но по-добре платено ми се вижда по-реалистично. Иначе това, което наричате "средно" за западните стандарти просто трябва да се предефинира за тукашните.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: thomas   
Дата:   29-07-10 12:22

Западни стандарти, ама от особено разглезената епоха. Сега предполагам, че се влиза на съвсем други нива - особено при тела и обективи. 30-те хиляди в тази зона спокойно могат да бъдат сведени до 10 хиляди, а при наличие на повече желание, отколкото пари - и до 5000. Виж, при автомобила нещата са добре изпилени, а при заплатите - да не говорим, още повече нищо не видях за осигуровки, данъци и други подобни радости. Та като цяло може би сметката не е толкова далече от истината. И както се казва в подобни случаи, всичко е така, само дето парите ги няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: ALBIREO   
Дата:   29-07-10 12:24

Не мога да се съглася с 5-те хиляди и желанието. Нито имат общо двете неща, нито за 5000 лева можеш да купиш каквото и да било качество в техническо отношение. Май наизуст си говорите, ей така за "спорта". [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: didesignbg   
Дата:   29-07-10 12:26

Всъщност качество за какво?
Колко клиента в България, имат нужда от такова качество?

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: mitadoc   
Дата:   29-07-10 12:28

На нашата сватба ни снимаха с Д80 + 24-70/2,8 и съм очарован от снимките.Смятам,че другото е изгъзица-трябва ти 5ДМК1 настаро,24-70/2,8 настаро+580ЕКС настаро и за 3000 лв си ти!
А,забравих - много опит и креативно мислене.



Публикацията е редактирана (29-07-10 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: ALBIREO   
Дата:   29-07-10 12:30

Знаеш ли колко мноооого неща пропускаш?
Това, че ти си доволен от кадрите си, нищо не означава. [smile]
Оставям ви да си правите свободни съчинения, че имам работа в студиото. После ще се включа, ако имате поне малко желание да разберете смисъла на статията. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: thomas   
Дата:   29-07-10 12:30

Значи ако искаш да ми кажеш, че фотография не може да се прави с нищо под тяло за 12,000, тогава ще се съглася. Само че мога да те уверя, че за 90% от фотографията няма абсолютно никакво значение дали ще е заснета с D3x или с D90. В този смисъл първото е оправдано САМО ако предварително си изкарал парите, с които да си го купиш. Да, може би именно то ще ти докара клиентите, склонни да плащат много повече от останалите. Но както казах, те са отговорни само за десетина процента от цялата работа на пазара. И ако сега започваш, никога няма да ти я дадат на теб, с каквото и да си се оборудвал като техника - защото те отиват при ИМЕТО, а не при техниката. Иначе казано, големите имена пък спокойно биха могли и без тази техника да привлекат големите клиенти, но пък те си я имат, защото за тях тя струва някакви джобни пари. Параграф 22, това е светът...

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: sirkhann   
Дата:   29-07-10 12:37

Щото в студио има значение дали снимаш с D3x или Alpha 900...

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: ALBIREO   
Дата:   29-07-10 12:38

Преди да се оттегля, ще ти отговоря, thomas. Не виждам причина да поставяш от двете страни на кантара фотографията, или способността на фотографа да снима, а от другата - техниката. Двете НЯМАТ ОБЩО. Ако можеш да снимаш, ще го правиш както с телефона си, така и с най-супер-дупер якия апарат. Ако не можеш - по същия начин. Това няма общо с темата и не виждам защо го намесвате. Целта на статията е друга, но сега не мога да пиша повече, че ме чака работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: sirkhann   
Дата:   29-07-10 12:43

ALBIREO - почти си прав за телефона, само дето може сериозно да ограничи реализирането на безграничния креативизъм, създавайки перипетий при реализацията на по-смелите фантазии на фотографите... в чисто техническо отношение... [smilie5]

А после как се продават кадри от телефон за 1000 лв, аз не знам [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: darksorrow   
Дата:   29-07-10 12:48

огромна грешка на автора на темата беше да пуска това в този форум.

тук всеки разбира от всичко, такива като ширхан дори и от повече.

а че нито един от тях реално не го работи това, но за сметка на това има огромна уста - на кой му дреме.



Публикацията е редактирана (29-07-10 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: sirkhann   
Дата:   29-07-10 12:54

darksorrow- ако си прочел колкото мен в този живот, и ти щеше да разбираш. Ама може и природата да е помагала при мен, не мога да кажа, важното е да не се ядосваш [smilie24]

А сега сериозно- не знам какво ме заяде мен, не мисля, че говоря неща, които не са така. Това, че на някого не се харесват, не променя нещата.

До написаното- съгласен съм, но има толкова много неща, които трябва да се напишат, че изобщо няма смисъл да си го коментираме тук, щото всеки (който се е занимавал) знае цените на фотографската техника, всеки знае колко време се хвърля след снимките за обработката им, всеки знае как се работи с модели, и асистенти, и светлина и т.н. и т.н.

Та ако тази статия е много подходяща да обясни накратко на клиентите как седят нещата, то на хората, които се занимават или са запознати поне малко с нещата, обемът на написаното ще е малко по-голям и доста по-изчерпателен откъм засегнати ракурси.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: darksorrow   
Дата:   29-07-10 12:56

пич, ти си на абсолютно всяка манджа мерудия, ае гледахме ти моженето и начетеността в оная тема за фотошоп и обработката, дай да спрем до тук. бъди здрав.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: sirkhann   
Дата:   29-07-10 12:56

darksorrow- и кво като не го работя? Да си се сещал, че може да познавам достатъчно кадърни хора, дето го работят това и да имам реални наблюдения как се справят те с нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: shama   
Дата:   29-07-10 12:56

аиде и мойте 5 ст.

Никсъна е написал работа "по западните стандарти" а там в последния абзац

"В никой случай не казвам, че изброеното по-горе оборудване е задължително за получаването на качествена фотография. Просто смятам, че нормалният фотограф трябва да работи в нормални условия, за да дава добри резултати. Снимането с любителска техника в хола на баба ви просто няма как да бъде нормална бизнес-практика.
"

иначе всеки които е бил дори и за малко на запад и работил в тази сфера или малко се е интересувал знае че западните стандарти са наистина подобни и то не при топ фотографите.
Цените на Никсъна са приблизителни да може би леко завишени тук там, но не с много плюс това не са включени както томас каза "осигуровки, данъци и други подобни радости"

Които не е правил студио той не знае какви са разходите, а другото е чесане на пръстите в клавиатурата [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: mitadoc   
Дата:   29-07-10 12:57

Албирео-аз ти казвам кое какво струва,защото киснах 1 месец в това студио ,докато обсъждаме снимки,както и ходих на една сватба да видя как снима.Видях с каква техника се работи.Аз говоря за снимане навън-сватби,кръщенета,обрязвания,причастия,рождени дни и всякакви партита.А,забравих-още 2-3 карти памет,4 четворки зареждащи се батерии и един отражател за "зайчета".Е да,сега,долкото чувам моят фотограф е ъпгрейднал на Д700,но какво от това?

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: sirkhann   
Дата:   29-07-10 12:58

В оная тема все едно не бях прав ли? Можеш ли да си сложиш ръка на сърцето и да кажеш, че не съм бил прав тук или там? Сега пак без доводи ми говориш глупости. Аз имам право на гледна точка, ако ще и заварчик да съм. Ти вместо да ме плюеш, кажи как стоят нещата, като си толкова ербап и знаещ.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: ALBIREO   
Дата:   29-07-10 13:09

mitadoc - докато си гледам кадрите на компа ще ти отговоря. Фотографията не се изчерпва с "обрязване" и "кръщенета". И пак ще кажа. Това, че ти си доволен от кадрите които са ти показали, не е критерий нито за мен, нито за "множеството от изисквания на клиентите". Ежедневно разговарям с такива, така че... Всички искат най-доброто, щото не знаят, че то да е толкова добро струва чувал пари, които не отиват непременно директно в джоба на фотографа, но като има кажеш цената те взимат за луд... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: sirkhann   
Дата:   29-07-10 13:11

Затова говоря, Albireo [smilie24]

Повечето клиенти изобщо не са склонни да дават такива пари за подобно качество. А ако можеш да хванеш тези, които са склонни да дават и то в пъти повече, изобщо няма да има смисъл от подобна тема...

Ама тук има един манталитет, че тя техниката си е твоя и ти луд ли си да вземеш 500 лв за един ден снимане само...

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: mitadoc   
Дата:   29-07-10 13:22

Албирео,представи си ,че отиваш на стоматолог и искаш най-доброто-трябва да направиш 3-4 обтурации(пломби),2 зъба да умъртвиш и да поставиш 4-членен мост от керамика.Всички пациенти са многознайници-искат най-доброто,но не го получават никъде,защото като чуят цените и подвиват опашка и тогава според теб кой работи на такива цени и с такива материали?
Обяснявам:

Кабинет-минимум 25 квадрата по изисквания на ХЕИ+чакалня и морко помещение-още 25 квадрата,задължително север-североизток изложение,заради осветлението,до 2-ри етаж-смятай си наема колко да е.Слагаме стол Сименс-70 000 лв,слагаме 2 турбини Биен Еър -по 1600 лв всяка,микромотр-за 800 лв на същата марка,купуваме по 3 чифта клещи минимум за екстракция на зъби(ако някоя изпозлваш и дойде пак пациент със същата диагноза-тази вече е мръсна и трябва да се автоклавира поне 30 минути,така че...)-те са 10 вида+10 лоста,всяко на цена по 50 лв,слагем отпечатъчни лъжици,лигнини,памуци,цементи,отпечатъчно материали,фотополимери-хубав е 2000 лв кутията от 8 шприци по 4,5 грама...И какво стана?
120 000 лв.Добавяме и видео камера да си гледа пациентът кариеса,ултразвуци,йонофорези,запълване с гутаперка,апекслокация-поне още 5000 лв.

И сега колко да вземем на пациента за обтурация?Колко да му вземем за керамика със златно фолио отвътре?Или за имплант с титаниев абатмънт?

И идват многознайковците и викат искам най-доброто.
Обясняваш му-умъртвяване и запълване на зъб-по 100 лв на канал(кътните зъби имат по 3-4 канала-смятай си сам),80-100 лв обтурацията на зъб,после по 30-40 лв изпиляването,както и по 450 лв на зъб или 1800 лв за 4-членния мост,ако искаш имплант-по 1200 лв на имплант.

После бяга през вратата.

Така,че пациентите ги лекуват на китайски столове по 4000 лв,с китайски турбини по 120 лв,с фотополимери по 200 лв кутията и си плащат и са доволни.западните стандарти в БГ не вървят-само при малцина перачи на пари,които се правят на велики пред дрислите сси.
По-спокойно с цените[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на качеството
Автор: asklep   
Дата:   29-07-10 13:35

mitadoc каза "Така,че пациентите ги лекуват на китайски столове по 4000 лв,с китайски турбини по 120 лв,с фотополимери по 200 лв кутията и си плащат и са доволни.западните стандарти в БГ не вървят-само при малцина перачи на пари,които се правят на велики пред дрислите си."
[smilie24] [smilie7]



Публикацията е редактирана (29-07-10 13:37)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »