Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: sirkhann   
Дата:   17-07-10 23:09

В тази тема искам да благодаря на Мултимедийната работилница (ММР), ИнтерДата Системс (ИДС) и най-вече на г-н Светослав Драгиев първо - за неговото отношение към клиентите, и второ - за това, че ми помогна да осъществя една моя мечта.

Сигурно на много от вас моята мечта би се видяла глупава и дори наивна, но аз винаги съм си мечтаел да имам фотоапарат с Фовеон матрица. Когато съм гледал изображения, снимани с фотоапарати с тази технология, винаги някаква магия в тях ме е запленявала.

Преди няколко дни положението започна да става нетърпимо, след като цената на DP1 отиде там, където беше тази на моя любим IXUS, който беше моят първи цифров фотоапарат.

Помолих г-н Драгиев да ми отдели малко време и да ми разкаже за предимствата и недостатъците на DP1, да ми покаже няколко снимки и да ми отговори на въпросите, които си бях подготвил, прилежно събрани от интернет. Той беше така добър, както винаги, да ми отдели доста от своето време, имайки предвид, че беше петък след края на работния ден... Не знам дали причината е, че съм болен фен на Сигма и само бръмча и въздишам по тази марка във форума, но отношението, което получих от него за пореден път беше такова, каквото би ми се искало да имат всички към клиентите си!

Малко за DP1:

Първоначално бях доста скептичен, честно да си призная. Очаквах да видя на необработените кадри така възхвалявания супердетайл на DP1, в същото време бях подготвен за някои "изненади", като червеното хало, например. Разглеждайки снимките от DP1, останах с противоречиви изводи- да, изображенията наистина бяха изключително гладки. От ISO100 можеш да предимно цветен извадиш шум само ако се изсветлят зверски сенките, но при същите условия почти всички съвременни апарати просто ще покажат много по-лоши резултати, включително и големият DSLR на Canon, който имам. Видях доста снимки, които бяха снимани в облачно време и така и не можах да придобия ефекта "Уау" до момента в който не започнах да разцъквам RAW конверторът на Sigma. Тогава дори и от изображенията от облачно време започнаха да излизат доста интересни неща след малко настройка. Поради това си тръгнах с противоречиви чувства от Работилницата и не знаех какво да правя.

Така, по неведоми пътища днес се добрах до едно заветно DP1, защото вътрешната борба не стигна, напротив. Сложих си в чантата DSLR-а, IXUS-а и DP1 то и тръгнах да обикалям из центъра на София и да снимам. Снимах и се разхождах в продължение на пет часа - между 14 и 19 ч, в условията на силното юлско слънце и чистото небе с няколко облачета в далечината, незакриващи гледката. След Освобождението, в центъра на София са построени доста сгради по проекти на австрийски и тук-таме италиански архитекти, ето защо има какво да се види и да се снима =) Аз пък исках да изпробвам така хвалената динамика на Foveon в тези контрасти условия и да проверя колко пъти ще се сблъскам със страшния проблем на червеното хало. За стотина кадъра, се сблъсках само три пъти с въпросния проблем и ми беше достатъчно само да се мръдна леко встрани и да прекадрирам, за да си направя снимката, като в два от трите случая нарочно търсех въпросният ефект кога точно ще се появи.

Няколко отделни кадъра ги снимах с два или с трите апарата - за сравнение. Когато се прибрах преди малко и пуснах снимките в Sigma Photo Pro софутера, просто се появи ефектът "уау" от самосебе си - сгради, наполовина в сянка, наполовина в ярка светлина, излизат със страхотна динамика и детайл! Сенките се преливат плавно, показвайки невероятни преходи за моите канонски очи. И наистина изображението има доста детайл, въпреки, че не може да се сравнява с последните поколения многопикселни чудовища по размер за печат. Разпъването в един момент води до леко назъбване и по-силни контури при шарпене (въпреки, че съм решил да го хакна този ефект с Ps-а).

Колкото до оплакванията за бързината - бавнодействието на всеки един компютър е в състояние да ми причини невротичен шок в най-чистата си форма, но през целия ден никога не се ядосах от "бавнодействието" на Sigma DP1. Да, фокусира малко по-бавно, пише малко по-бавно, но нито една сграда или пейзаж не станаха и не избягаха от кадъра през това време, а този фотоапарат е именно за това. За себе си прецених, че по-хубав обектив за DSLR-а би ми струвал повече, отколкото DP1-то, но не винаги би постигнал същите резултати като динамика и изглед. Лично за себе си съм направил своя избор и нямам търпение да стане понеделник и апаратчето ми да е пристигнало [smile] А на всички чудещи се все още, не му мислете дълго, докато не са го изкупили!

Ако има желаещи, може да кача няколко снимки за сравнение тези дни.

Още веднъж специални благодарности на Светльо от ММР/ИДС за отношението му, за отделеното време и информацията, която ми предостави, както и че внася Сигма в България.

Благодаря специално и на Цецо от Фотосинтезис също за постоянната му отзивчивост и отношение, а също и защото е главният виновник за това да се реша най-накрая да си купя това апаратче.


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: Amigo   
Дата:   17-07-10 23:14

Аз вече видях и са [smilie24] [smilie6] Ама пускай да видим и твоите. [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: PeterPAN   
Дата:   17-07-10 23:16

Качи малко снимки да гледаме де[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: sirkhann   
Дата:   17-07-10 23:18

Тая вечер няма да са, че ставам от компютъра, утре - ако остане време [smilie5]

Засега са само проби, но доста, доста добро нещо, особено за хора, които пътуват нагоре-надолу!!! Ако трябва да препоръчам някакъв апарат за посещение на красиви градове, например, това е идеалният апарат. Тъй като много хора обикалят точно в най-големия пек и снимат тогава, само динамиката на DP1 и широкият, остър обектив им стига. [smilie24]

Ако тези красавци от Sigma пуснат нещо подобно с малко, сладко, туристическо зумче отпред... Olympus PEN/Sony NEX & Co. остават в историята [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: burnmaster   
Дата:   17-07-10 23:22

[smilie18] [smilie18] Сравненията са безмислени.Сигмицата прибива все що докачи.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: navy   
Дата:   17-07-10 23:50

Не думай [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: hotsnail   
Дата:   17-07-10 23:58

Честито! и пущай снимкиявно думите не стигат да предадат екстаза. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: novi4ok   
Дата:   18-07-10 00:24

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: sirkhann   
Дата:   18-07-10 00:31

DP1 с малко обработка в SPP:


http://87.121.7.213/site_pics/173/i_1279401405_DP1_A.jpg



IXUS:


http://87.121.7.213/site_pics/187/r_1279401386_IXUS_A.jpg



Не съм ги ръчкал много снимките, от IXUS-а може да се извади малко динамика, но част от черното е заминало тотално, а половината фасада на театъра е безвъзвратно изгоряла. Вижда се и колко е крива оптиката на IXUS-а, даже съм се подвел по единия край и съм изкривил хоризонта.

По-долу е пример за контрастна ситуация на сгради, половината в слънце, половината в сянка:


http://87.121.7.213/site_pics/182/r_1279401650_DP1_B.jpg



Махнах 100%-овия кроп, защото се е размазал от JPEG компресията за качването на сайта и не е реално това, което се вижда.



Публикацията е редактирана (18-07-10 00:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: GenaDP   
Дата:   18-07-10 00:35

Бахти нещастието са тея кадри... Иксусът доста по-добре казва. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: sirkhann   
Дата:   18-07-10 00:44

GenaDP - иска ти се ;)

Гледай на какво прилича IXUS-а след жалките опити да се вдигне малко динамика през PS: Черното е на джугавици, няма никакъв детайл:


http://87.121.7.213/site_pics/178/i_1279402949_IXUS_D.jpg



Виж и DP1-то колко естествено си я взима тази ситуация, без много зор...:


http://87.121.7.213/site_pics/173/i_1279402975_DP1_D.jpg



И на мен ми се иска този иксус да имаше оптиката и динамиката, ама не би....

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: sirkhann   
Дата:   18-07-10 00:48

Абе верно изглежда смотано тук качено, трябва да се види на 100% и тогава се вижда колко напред е Сигмата. От IXUS-а повечето снимки от днес стават за тапети за телефон и дотам. [smilie23] Одеве сравнявах набързо от трите апарата, всичко сложено до размер 30х20 см при 300 dpi, Сигмата много добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: GenaDP   
Дата:   18-07-10 00:55

На кривата ракета космосът и пречи...

Ей ти снимката от иксуса - пооправена за 15-тина сек.:




А производството на сигмата прилича на некадърен ХДР, или нещо от сорта...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: Canon   
Дата:   18-07-10 01:01

Гледам нЕкви сияния светят около клоните на дървета (като го бутна с кривите в шопа) Направо чисти ХДР-ски обработки на сигменския кадър
Софта сам или ти си ги правил?

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: sirkhann   
Дата:   18-07-10 01:03

Не. Пипал съм малко там и на двете [smilie5] Но и двете са от чисти, единични кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: imitev   
Дата:   18-07-10 01:05


Гледам тук някакви пощенски марки?

Давай пълни кадри! Иначе можеш да си пишеш каквото си искаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: sirkhann   
Дата:   18-07-10 01:08

Митев - къде да ти ги пусна? [smilie5]

Canon- пипани са и двата кадъра, за да има някаква съпоставимост, вкл. и откъм цветове. На мен леко ми зеленее DP1-то по принцип спрямо каноните, но си го оправям за 4 секунди.

GenaDP - изгорялото си остава изгоряло, черното си остава черно. Я го направи същото с кадъра от сигмата ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: Canon   
Дата:   18-07-10 01:11

sirkhann
Пусни ги с ексифи, па може и роу да качиш за любознателните

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: imitev   
Дата:   18-07-10 01:12


www.imageshack.us

Винаги съм смятал, че във форума всички всичко знаят...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: sirkhann   
Дата:   18-07-10 01:12

На твойто FTP-ли да ги кача тия роуове?

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: Canon   
Дата:   18-07-10 01:13

на http://Tranz.it

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: imitev   
Дата:   18-07-10 01:14

www.docs.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: GenaDP   
Дата:   18-07-10 01:23

Черното какво искаш да стане - синьо ли?
Мога да го ибуша иксуския файл и доста повече от показаното по-горе, напр. така:


Но така само се засира цялата снимка, и се доближаваме до сигмешката визия. Колкото до няколкото чисто бели пиксела в задния план - не смятам, че е някакъв проблем. И определено е много по-добре от засрания цвят на колоните при сигмата. То там всичките цветове са засрани де...



Публикацията е редактирана (18-07-10 01:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: sirkhann   
Дата:   18-07-10 01:33

Такива са, защото не съм имал време да ги редактирам...

Ето RAW файлове, конвертор има на sigma-dp1.com

DP1 RAW

GenaDP - ето ти една избушена обработка тип ISUX на същата снимка с "лайняните" колони.


http://87.121.7.213/site_pics/182/r_1279405966_DP1_F.jpg




Публикацията е редактирана (18-07-10 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да благодаря на Светльо Драгиев, ММР, ИДС ... и ФС
Автор: C41   
Дата:   18-07-10 01:50

Много ми е интересно, за какво се борите?[smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »