Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Пратка от САЩ - митници
Автор: GhostBuster   
Дата:   16-07-10 09:34

Здравейте,
предстои ми да поръчам техника от щатите за 1000 долара като куриера ще бъде UPS. Тъй като четох, че на митницата на аерогарата процедурата си е все същата - обикаляне от гише на гише по няколко часа - ми се иска да получа пратката си на "Веслец". Доколкото разбрах там е на едно гише обслужването. Та питанията ми са:

1. Дали наистина на "Веслец" ще бъда обслужен по-бързо? Знам че ще си плащам ДДС и мито при всички случаи.
2. Ако горното е вярно каква доставка да искам - UPS вместо USPS? Или някакви допълнителни указания да дам? И въобще заслужава ли си да се опитвам да избягам от митницата на аерогарата?

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: dobriman   
Дата:   16-07-10 09:42

какво едно гише бе човек....

http://dobriman.blogspot.com/2010/07/2.html




Публикацията е редактирана (16-07-10 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: d_ave   
Дата:   16-07-10 09:51

Щом ще плащаш мито и ДДС забрави за едното гише:) а, и си отдели около 2/3 от деня само за чакане.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: dobriman   
Дата:   16-07-10 09:52

и задължително ти трябва фактура, на база на която да изчислят митото и ддс-то!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: allienshadow   
Дата:   16-07-10 09:54

Извинявам се, че се намесвам в темата неподготвен но... когато пратката от САЩ влезне в България чрез човек, пак ли се налага плащане на мито, като стойността на пратката наподобява тази на GhostBuster

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: d_ave   
Дата:   16-07-10 09:59

ако не е опакована като претка - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: sharky   
Дата:   16-07-10 09:59

allienshadow за един-два апарат никой няма да ти прави проверка за мито споко


Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: dinkoff   
Дата:   16-07-10 10:00

Скоро бях на митницата на "Веслец" - никакъв проблем. От влизането до излизането ми с обмитената пратка ми отне около половин час. Пратката ми беше от Китай, само ДДС, никакъв проблем от страна на митничаря. На летището не знам как е. За вида на доставката също не мога да ти дам съвет - моята беше ЕМS.
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: ibk   
Дата:   16-07-10 10:03

Преди един месец си получих пратка от щатите на Веслец, точно на едно гише, точно за 15 мин.
Дадох си известието, влязох в съседната врата, човека ми изчисли митото и ДДС-то, платих и си взех пратката. Нямаше опашка, нямаше нерви.
Носех си и разпечатка на плащането от пейпал.

Успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: serjy   
Дата:   16-07-10 10:06

Извинявам се, че ще ползвам тази тема, но ми се ще да попитам, някой поръчвал ли е от Англия с еконт. Гледам предлагат някаква такава услуга?

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: dobriman   
Дата:   16-07-10 10:09

общо взето, първият път е кофти, ако не знаеш какво да правиш.
Митничарите не правят проблеми /освен ако не внасяш малки количества дрога/. Моткането идва от "пощаджийките", EORI-номер - ако нямаш, ако ти липсва фактура или застраховката и фактурата са на различни суми.....снимане на докуметни...ей такива безсмислени неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: GhostBuster   
Дата:   16-07-10 10:09

Благодаря на отговорилите! Значи все пак във "Веслец" да ми е надеждата :)
А някой да е ползвал USPS? Техните ли пратки отиват на митница "Веслец" ?

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: stemer   
Дата:   16-07-10 10:13

Преди време съм получавал пратка, при която фактурата беше в кашона. След всички обяснения как трябва да платя мито и т.н. си получих пратката без да плащам нищо. Не зная дали при новите правила може да мине пак така, но имай едно на ум.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: thomas   
Дата:   16-07-10 10:15

GhostBuster, USPS са американските пощи, но при тях има много видове услуги. По-куриерския тип от тях обикновено напускат Щатите чрез... UPS. Така че не знам дали ще има разлика. По-пощенските от тях пък са малко бавнички, или по-точно - непредсказуемо бавнички. Случвало ми се е 2 седмици, случвало ми се е 2 месеца. И не е лесно да се трасират.

Ако "ценовото предимство" не е огромно, бих ти препоръчал Англия. Поне това, което платиш там, ще е всичко, доставката ще е много по-евтина (и бърза) и няма да се занимаваш с никакви митници, гишета и прочее. Ще си получиш нещата на адреса (ако не са по обикновена поща, тогава в близкия клон).

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: GhostBuster   
Дата:   16-07-10 10:22

Благодаря thomas,
пише USPS Priority (6 to 10+ days)). Значи това ще поръчам, а няма да се набутвам директно на UPS. Пък каквото стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: ivodam   
Дата:   16-07-10 11:08

Може да стане бързо ако го поръчаш през UPS и ти дойде на летището. Първо минаваш през ИнТайм, където ти вземат 16 лева за цесията - просто и откровено обирджийство, нищо, че си мислиш, че си си платил транспорта. Като отидеш на митницата, там има корупционна схема - отстрани до митницата има едно частно бюро, което оформя митнически документи. Там за двайсетина лева ще ти попълнят декларацията, и ако дадеш още 40 на ръка, ти минават бързо документите през митницата, плащаш си на гишето на банката кесаревото и щастлив от живота във феодалната държава, си отиваш до Интайм пак, взимаш си пратката, и още по-щастлив палиш гуми към къщи.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: svi25   
Дата:   16-07-10 11:48

Струва ми се, че всяка пратка минава различно, в зависимост от хората, които я обработват и колко са на кеф [smile]

Пощенските пратки на американските пощи са
First Class International - най-обикновена и евтина, без проследяване, 2-3 седмици
Priority Mail International - с проследяване, нещо като препоръчана пратка при нас, 1-2 седмици
Express Mail International- при нас пристига през EMS, няколко дни

Купуването през Econt го пробвах веднъж и мина добре. Даже мисля, че има възможност няколко различни пратки да се обединят в една.
Наскоро си смениха офиса в Англия, така че прочети по-внимателно на кой адрес да ти пратят нещата там.


Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: GhostBuster   
Дата:   16-07-10 11:54

ivodam,
ще дам своята дан в борбата с корупцията и няма да те послушам:)

svi25,
Еконт няма да стане защото техниката се продава само в щатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: svi25   
Дата:   16-07-10 11:58

Да, с Еконт става само от Англия.
Но ако има възможност за избор - Англия определено е по-лесният вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: 3df   
Дата:   16-07-10 13:26

На Аерогарата няма много "гишета"

Такива имаше на Централна митница. Минаваше се през няколко такива.

На Аерогарата по рано процедурата беше малко бавна но става.

С документите отиваш в офиса до сградата на митницата (залепен е до нея) там ти попълват декларацията. (имат директна връзка сьс системата на митницата.) Плащаш 20 - 30 лв за изготвяне на декл. После влизаш в митницата в дясно е банката. На гешето плащаш мита , такси, и всичко каквото трябва.
Объщаш се и отиваш на гешете на митницата, което е най накрая - в дъното или следващото. Там са само 2 гешете за внос. С декларацията и платежния документ ги подаваш на митничаря. Като ти обрабоити документите - го питаш към колко часа да минеш.
Ако отидешп при митничаря към 1- 2 часа на обяд после трябва да отидеш към 16 чаьса. за да си вземеш документите.
Проблема на аверогарата , е че , като ти обработят документите после ги дават на началника.л той да шефа на митницата за подпис. Междувременно чакат и потвърждение от банката, че парите са влезли в тяхната сметка. Тогава ти дават документите.

Има вероятност стоката да ти се намира в склада на УПС , който е близо д летището.
Там отивш с документите от митницата, на които се мъдри печат "СВОБОДНО"

Не се притеснявай, че щезагубиш няколко часа.

Можеш да си организираш екскурзия: Посещение на МЕТРО, ПРАКТИКЕР, КЕРФУР. и други забележителности в този район.

После отивашщ взимаш си готовите документи и после стоката.

Поне такава беше процедуратта преди време.

Не се за,ъгвай да пиеш кафе или бира на летището докъто чакаш - неоправдданио скъпо.

Паркинга на летището е 2 лв на час.

П.С. Носи си за всеки случай платежен документ с който си платил парите за стоката.



Публикацията е редактирана (16-07-10 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: shsphoto   
Дата:   17-07-10 00:06

Абе какво си играете с митницата, ако фирмата от която купувате е съгласна да ви го прати като Gift 10 или 15$ и нямати никакви ядове, пускаш го като EMS пратка и направо отиваш в пощенския клон да си го вземеш, те така правя аз с повечето работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: borisyankov   
Дата:   17-07-10 00:19

И тъй като на митницата за пръв път виждат пратки, не могат да познаят, че нещо не струва $10 и номера минава. Ама всеки път.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: shsphoto   
Дата:   17-07-10 00:48

Друг вариант е през FEDEX, като пари е като другите куриерски фирми не е евтинко като EMS, но плащаш на тях 12лв за обработка и нямаш грижи с разкарване и декларации, може и да платиш директно на тях цялата сума или първо да си платиш с превод колкото трябва на митницата, а на тях само 12те лева като ти донесат стоката - както си избереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: exo99   
Дата:   17-07-10 00:59

Автор: serjy
Дата: 16-07-10 10:06

Извинявам се, че ще ползвам тази тема, но ми се ще да попитам, някой поръчвал ли е от Англия с еконт. Гледам предлагат някаква такава услуга?
......................................

Нямаш никакви грижи с офиса на Еконт в Лондон - Баркинг.
Точни са![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от САЩ - митници
Автор: tonyf   
Дата:   17-07-10 01:05

Ако можеш избягвай аерогарата. Освен обирджийските финансови схеми, преравят пратките и си пощипват каквото им хареса, особено ако надушат някаква техника. Казвам го от личен опит.

На Веслец с EMS от Щатите не съм имал проблеми. Наистина освобождаването е бързо, е, освен ако ти липсва фактура/касова бележка - тогава по средна пазарна стойност.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »