Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 d60 vs k100d
Автор: creet   
Дата:   15-07-10 19:58

Заслужава ли си размяна на к100д за д60... Ако "Да" или "Не" - защо? Ще съм ви благодарен, ако ми помогнете... :)

Отговори на това съобщение
 Re: d60 vs k100d
Автор: deathzone   
Дата:   15-07-10 20:08

Не.

Отговори на това съобщение
 Re: d60 vs k100d
Автор: tbby   
Дата:   15-07-10 20:11

Ами ако си решил да сменаваш системата защо не?

Отговори на това съобщение
 Re: d60 vs k100d
Автор: burnmaster   
Дата:   15-07-10 20:15

Заслужава си на 100%.
Мотиви:
Много по малко шум
По лесно намиране на обективи.
По голям избор на обективи
Повече мегапиксела
По бърза работа
По добра батерия
Това са основните,неща а има и доста по дребни.

Отговори на това съобщение
 Re: d60 vs k100d
Автор: deathzone   
Дата:   15-07-10 20:16

Специално К100Д не е от най безшумните апарати, имал съм го, снимал съм не си заслужава. Плюс това не е поддържа новите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: d60 vs k100d
Автор: tziko   
Дата:   15-07-10 20:45

Според мен, смяна на системата си е набутвация винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: d60 vs k100d
Автор: gogi69006   
Дата:   15-07-10 21:51

чЕкай малко сЯ! Имаш к100 и ше го трампиш за д60, или обратното??[smilie11] Щото като гледам мненията на burnmaster и deathzone, май и те не са те разбрали.
Иначе на въпроса ти - имам д60. Личното ми мнение е че е най-куция Никон.[thankyou] Като цена-качество. За това което дава - май по-добре д40. Същия е почти, и доста по-евтин. Триточковия фокус специално ми къса нервите. Ама и аз съм още новак, съм решил да го държа докато не ми "умалее" наистина.[shtrak] Бягай към д80-д90. Това е мое мнение разбира се. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: d60 vs k100d
Автор: bobihot   
Дата:   16-07-10 00:54

Може би Д80 си заслужава след К100. И то ако го окомплектоваш с читави обективи, които си качват цената. Ако не те ограничава с нещо в момента си снимай смело с него. Основните проблеми са с задапаратното, но те са преодолими при повече желание.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: d60 vs k100d
Автор: harvester_vn   
Дата:   16-07-10 12:07

Никой не споменава стабилизацията в тялото на пентакса, както и перфектната му работа с обективи на М42.

Отговори на това съобщение
 Re: d60 vs k100d
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-07-10 13:23

gogi69006

Никак не е куц. Уча се на същия. Пирфекетен е за начало. Останалото е от ЗУТ. Имам усещането, че ако не се справи юзъра с такова "куцо" тяло, ако ще и на Mark да мине, все тая. Тялото не прави снимките, бутононатискача е основното.

creet

А защо ще правиш смяната?
Ако преминаваш на друга система, като гледам си за нещо по-сериозно - D80-D90. Не разбирам от Pentax, но ако това е базов любителски модел, няма смисъл. По-скоро се ориентирай към тия споменатите. D40/D40x/D60/D3000, че и D5000 са любителски тела, някакъв учебен клас. С тях или се зарибяваш, или се отвращаваш от тази техника. Подходящи са за несигурни във възможностите си потребители и/или тепърва захващащи се с фотографията, като мен. Имаш опит и е много вероятно да не ти предложи нещо повече от старото ти тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: d60 vs k100d
Автор: dePhil   
Дата:   16-07-10 14:20

Не си заслужава.
По-добре си инвестирай времето, средствата и ентусиазма в пътуване и снимане.

Техническото обосноваване на горното, ще го сведа до следното -
щом задаваш такъв въпрос, със сигурност техниката ти все още с много надминава уменията ти, така че (без да се сърдиш) се концентрирай върху снимането, не върху имането.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »