Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: mouzata   
Дата:   10-07-10 13:22

Эдравейте! Ще си копувам нов фотоапарат и се колебая между : Panasonic Lumix DMC-FZ35, Fujifilm Finepix S200EXR и Fujifilm Finepix HS10. Моля помогнете ми да направя правилнся иэбор.

PS. Ще си нупя апарата от USA така че не говорете эа цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-07-10 13:24

А защо си се спрял/а именно на тези? Какво очакваш от апарата си? Какво ще снимаш? Държиш на всяка цена да е сапунерка? Ако смяташ да снимаш по-сериозно, дали един DSLR няма да ти е по-полезен?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: mouzata   
Дата:   10-07-10 14:33

Баща ми има DSLR и затова искам точно такъв тип апарат. Ще снимам най-раэнообраэни неща, а ще се уча на него да снимам и с ръчни настройки. Искам да мога да снимам беэ проблем и в компания. Наскоро бях на екскурэия и всички ми се "караха" эащо съм направил апарата да мига толкова със светкавицата(снимах с Olympus E-410). Та эатова точно такъв.



Публикацията е редактирана (10-07-10 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: shsphoto   
Дата:   10-07-10 16:17

Това, че апарата е пускал светкавицата значи няма достатъчо светлина и си му разрешил да я ползва при фокусирането, тогава се получават няколко мигания. Има и апарати които имат помошна малка лампа и не ползват светкавицата за тази цел и пак са ДСЛР.Друг вариант е новите NEXове на SONY, имат висока чувствителност и нисък шум и стават за снимане на тъмно, но нямат бързия фокус на ДСРЛ.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: mouzata   
Дата:   10-07-10 19:59

Така мига всеки път когато снимам при изкувствено осветление независимо колко силно е то. А и при недостатъчна естествена светлина. Но не това е проблемът. Просто като има един ДСЛР в нашето семейство няма смисъл от друг. А аз искам нещо по-компактно. Много е неудобно когато пътувам някъде постоянно да сменям обективи. Друг въпрос е, че китовите обективи въобще не са добри...Задължително е апарата да има визьор и да може да ползва филтри. Не знам дали Panasonic-а може да изпова такива...Ще е много лошо ако не може.



Публикацията е редактирана (10-07-10 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: digitalgab   
Дата:   10-07-10 20:09

Може, с резба за светофилтри 46 мм е.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: mouzata   
Дата:   10-07-10 20:38

А може ли да се ползва зуума или не? Гледах в интернет някакви приставки за филтри, те задължителни ли са или филтъра се слага направо на обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: digitalgab   
Дата:   10-07-10 20:43

Направо се слага.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: luboar   
Дата:   10-07-10 21:01

уххх : ))) благодаря за веселбата [smilie24] [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: Славов   
Дата:   10-07-10 21:21

S200EXR, заради голямата матрица .... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: mouzata   
Дата:   11-07-10 06:41

То хубаво, че матрицата е голяма, но четох че имал проблеми с бързината на фокуса...това може да е проблем... Panasonic-a има най-бърз ффокус а на всичкото отгоре е и следящ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: digitalgab   
Дата:   11-07-10 08:03

Ако сега избирах, щях да взема Панасоника. Въпреки малката матрица, така са го направили че снимките излизат съвсем прилични, а и обектива е страхотен. Също и видеото. Засега, най доброто в класа си.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: ilkoks   
Дата:   11-07-10 08:39

микровалнова фурна,хладилник и телевизор в едно няма,така 4е помисли за какво ти е апарата

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: Sisq0   
Дата:   12-07-10 10:09

ilkoks, човекът фотоапарат си търси, няма да обзавежда кухня. Очевидно е защо си го купува...

mouzata, аз съм доволен от апарата. Скоро корица на NG не смятам да снимам, тъй че... :)


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: shsphoto   
Дата:   12-07-10 19:15

Интересни разсъждения "Просто като има един ДСЛР в нашето семейство няма смисъл от друг." и "Друг въпрос е, че китовите обективи въобще не са добри".Иди погледни в някой магазин 450Д с китовия 18-55 IS или ги пробвай на място и двата и ще видиш каква е разликата с Олимпуса дето имаш - от небето до земята.Пробвал съм ги и двата и при Kанона няма такива светкавици по всяко време, може би нещо ти е развален Олимпуса или нещо си бутал по настройките както не трябва. Ако не искаш да сменяш обективи има EF-S 18-200 IS за твоя случай, никой не те кара да го взимаш с китовия. Ти май си в заблуда какво трябва да е качеството от DSLR, от този ОЛИ дето имаш се бъркаш нещо.
Хайде със здраве ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: solo5   
Дата:   12-07-10 22:34

В този форум винаги се препоръча DSLR [smile]
Някой замислял ли се е, че не за всеки DSLR е най-добрият избор? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: mouzata   
Дата:   13-07-10 17:52

Въпросът е там, че е много неудобно да се снима на ваканция или екскурзия например с ДСЛР... Като бяхме в Гърция преди два дена ми отнемаше доста време докато сменям обективите. Трябва ми компактен апарат точно защото е компактен и не ми се налага да мъкна една раница с техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: chukov   
Дата:   13-07-10 20:24

Ти май не знаеш какво искаш

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: mouzata   
Дата:   13-07-10 22:47

Напротив, знам. Искам апарат който е нещо средно между ДСЛР и нормална сапунерка. И за мен горепосочените апарати са точно такъв клас. В мрежата ги срещнах под наименованията Superzooms и Bridge cameras. Е, в крайна сметка се спрях на Panasonic като утре ще си го поръчам. Надявам се, че няма да съжалявам за избора си.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: solo5   
Дата:   13-07-10 23:00

аз мисля, че си направил много добър избор [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: imitev   
Дата:   13-07-10 23:10


Суперзума при осветени сцени е перфектен... Което не може да се каже за снимки на тъмно - малка матрица - скапани снимки. Фуджи, муджи, панасоник - шум чуден над 200 исо... Имам Canon S3 - 6 мпикс. 1/2.3 Представям си какво е с 12 мпикс на същият размер...

За туристически снимки е супер, за снимки на маса - зле.

Съвет - вземи си турбо сапунер, на който може да закачиш без проблеми външна светкавица!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при иэбор на фотоапарат
Автор: solo5   
Дата:   14-07-10 00:15

за снимки на маса стават всички сапунерки
особено тези на които им се настройва силата на светкавицата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »