Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: kkkolelo   
Дата:   09-07-10 16:17

Някъде от година батериите ми много бързо се изхабяват, а не както в началото, преди 3 г с 2700 мАh правех около 350 снимки в JPG. Последните месец-два проблема се задълбочава - мах 50 снимки и то до 4-5 часа след зареждането им, и то само с Camelion AlwaysReady 2500 мАh. Тези ако ги сложа пък един ден след свалянето им от зарвдното си показват - нема никой [smilie8] . Скоро си купих едни немски батерии от Техномаркет ... 2700 мАh, само след първото зареждане направих 100-120 снимки. Един час след като съм ги свалил от зарядното (където са стояли 72 ч) ги сложа - няма никой. Ако ги сложа веднага 5-10 снимки и толкоз.
Някакъв опит, виждания да споделите. Не ми се вярва да е от батериите [smilie11] ... Да измеря нещо на апарата ... да не окъсява някъде, по голямо съпротивление ...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: nrk   
Дата:   09-07-10 16:26

По-скоро виж зарядното (ако е едно и също де).

И пробвай с нормални алкали батерии. Едни Varta, примерно, трябва да изкарат около 150-200 снимки без светкавица и с нормално разглеждане.



Публикацията е редактирана (09-07-10 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: luboar   
Дата:   09-07-10 16:48

Зачисти внимателно с остър предмет, или фина шкурка, контактните пластинки "+/-" в камерата. може да са окислени.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: kkkolelo   
Дата:   09-07-10 17:14

Зарядните, които ползвам Camelion и Sanyo, което единствено има индикация, кога е свършило зареждането. Останалите и 4, и 5 дни да стоят, батериите все са топли, сякаш още зарежда. Преди 2 год наистина поизхабих 1-2 комплекта Sanyo, 2700 мАh с едно бързо зарядно Hama - za 2 часа [smilie3] [smilie5] ... не се лъжете, няма такова, особенно от Ампер Л ... но след това нормално, като разкарах зарядното Hama ... За нормални батерии - спомням си отначало с такива Панасоник направих само 12 снимки, Варта ми изглеждат много яки. Ще пробвам.
Контактните пластинки "+/-" ги гледах, като нови са, чистак ...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: steeens   
Дата:   09-07-10 17:53

SANYO eneloopти трябва. Варта са също страхотни батерии, но енилупките са супер. Не се саморазреждат много време.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: Ivo55   
Дата:   09-07-10 18:06

Не чисти с шкурка контактите в апарата - само с тампонче, напоено с технически спирт! Най-вероятно са остарели батериите - те не обичат дълго "пържене"/ 72 часа!?/ в зарядното... Енелуп с оригинално зарядно при мен бе решението на същия като твоя проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: BotsRevenge   
Дата:   09-07-10 19:17

При мен решението на проблемите беше микропроцесорното зарядно, което си взех за моите Eneloop-и - Maha/POWEREX MH-C9000

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: kolcho   
Дата:   09-07-10 19:42

Първо се снабди с комплект изправни батерии от някой приятел. Да е сигурно, че на техниката му изкарват очакваното време и брой кадри / да не се саморазреждат поне 2 седмици и да снимат поне 250 щрака след пълно зареждане/.
После почистваш контактите на тялото, зареждаш батериите и правиш тест дали на твоето тяло ще се държат нормално или пак ще изгърмят за няколко десетки кадъра. Ако със смяната на батериите проблемът изчезне - просто хвърляш старите си и купуваш нови.
Ако, обаче, и с проверените батерии проблемът е същият - ще ти трябва сервиз: имаш утечка на ток някъде по веригите /това е последица от някакво паразитно намаляване на вътрешното съпротивление на електронната схема, най-често от пробиващ се кондензатор, което "яде" от капацитета на батериите чрез завишена консумация на енергия/.
Тва е.
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: 3DF   
Дата:   09-07-10 19:45

Проблем са ти батериите или зарядното.

Ако не искаш да се набуташ (ама пак ще се набуташ)

1. Вземи обикновенни алкални батерии. Ако в апарата всичко е ок ще ти изкарат 100 - 200 кадъра, а може и повече.
Ако изкарат толкова кадри отиваш в метро и взимаш ЕНЕЛОП със зарядно - 24 лв комплекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: BotsRevenge   
Дата:   09-07-10 19:54

Зарядното на енелууп щях да го ритам от мен до другото дърво, когато уж зарежданите наскоро батерии на светкавицата ми отказаха по средата на дипломирането ми. Добре, че бях в готовност да спасявам положението, та големи фалове не се получиха.

От тогава казах край на китайските боклуци и всичко ми е 6.



Публикацията е редактирана (09-07-10 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: luboar   
Дата:   09-07-10 20:49

май не четете първият пост на автора на темата. за какви зарядни и нови батерии му говорите ?

П.П.
пробвай да преинсталираш софтуера, ако със шкурката не стане.

http://www.dpreview.com/news/0608/06080805pentaxk100dfirmware.asp


(но със заредени батерии:)


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: steeens   
Дата:   09-07-10 20:52

Страшен ъпдейт! От 2006.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: luboar   
Дата:   09-07-10 22:32

qami izmisli po-nov be p.... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K100Д - проблем с батерии
Автор: kkkolelo   
Дата:   09-07-10 22:33

То май друг ъпдейт няма за тоз апарат. Правих го преди 1.5-2 за да ползвам 4 гб карта. И там един номер стана - щраках някакви гостуващи фолк състави във Варна от Европа ... към 400 кадъра ... свърши, изключих апарата ... след малко го включвам и ми казва, че няма карта [smilie11] Успях да си възстановя снимките със софтуер за изтрити ... и оттогава си ползвам пак 2 гб.
Ще пробвам още утре с обикновенни батерии ... и ще търся вариант с друг К100Д. В подкрепа на това, че и на апарата може нещо да му има, е че комплект току що заредени батерии, които той обявява за празни, работят безотказно на една сапунерка Канон А620 ... 150-200 снимки и т.н. Освен по различен начин да потребяват ... Ще почистя и със спирт, макар че се вижда, че контактите са в идеално състояние.
Благодаря ви за съветите ... ша търся решение ... и може би сервиз ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »