Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за обектив
Автор: valdesbg   
Дата:   05-07-10 10:44

Такааа имам китак и Сигма 70-300 АПО. Искам да ги продам и да си купя нещо, което покрива двата обектива едновременно. Апарата е Канон.

Линк1

Линк2

Линк3

Искам да ви попитам - какво ви е мнението за този тип обективи? Дали са добри кривят ли и колко? Абе с две думи - споделете си впечатленията.

Или ако имате друго предложение за подобен обектив - слушам :)


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: d_ave   
Дата:   05-07-10 10:48

От трите, които си дал никой не струва, още повече да го взимаш нов. Ако искаш универален обектив, по-добре намери някоя сигма 18-200 стабилизирана на старо. или по-новата 18-250. канонския 18-200 също не е лош, но е доста пари.
по принцип качество кой-знае какво не очаквай от такъв тип обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: tbby   
Дата:   05-07-10 10:49

За сериозна работа не стават.
Ако ще снимаш по плажа/планина/екскурзия и снимки за спомен - идеални :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Mixmike   
Дата:   05-07-10 10:51

Който и да вземеш - все тая.
След като си се насочил към подобни неща(не мога да ги нарека обективи) значи не разчиташ на качество и светлосила. Т.е. искаш сапунера с големината на DSLR[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: valdesbg   
Дата:   05-07-10 10:55

Хм... в какво се изразява липсата на кой знае какво качеството, за което споменахте?

Изобщо не знаех че подобни обективи не са качествени. Затова се бях насочил към тях. Хайде да ми обясните с какво са толкова зле?



Публикацията е редактирана (05-07-10 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: d_ave   
Дата:   05-07-10 10:59

е сети се де:) защо според теб твърдите обективи са с най-качествено изображение? това не стига, че е варио, ами е варио, което покрива от широката част, до 200мм в дългата част. загубата на светлина, контраст, изкривяванията и т.н. - физически е невъзможно да имаш такъв обхват с очакваното супер добро качество. тия обективи както казаха по-горе са за да имаш някаква универсалност на цената на по-лошо качество. тука не си говориме за EF 28-300 L, а за обективчета по 400-500 лв все пак:)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: tbby   
Дата:   05-07-10 11:00

Виж сега,
тука правят секс с обективите си, няма да ги разбереш :)
И то само със скъпи обективи!
Такива "долнопробни" мастии като тия дето си пуснал не ги блазнят ;)
По-добре прегледай ревюта на обективите по нета и прецени сам, защото тука само ще те объркат. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: valdesbg   
Дата:   05-07-10 11:10

Хехехехе, значи затова искат широки бленди :)

Ей... къде съм тръгнал да се бутам аз значи :Р

Значи простичко казано - обектива криви и предвид това че се опитва да покрие всичко навсякъде накрая не прави нищо никъде.

Ще видя ревютата за какво иде реч и така. Обаче.. няма да си купувам такова чудо.

Окей, благодаря ви :) Ще мисля друго нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: d_ave   
Дата:   05-07-10 11:13

най-доброто в твоя случай е да замениш 70-300 с 55-250 - губиш 50 мм в дългия край и 1:2 макро, но печелиш добра стабилизация и по-добра острота.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Mec   
Дата:   05-07-10 11:32

valdesbg
Ето тия тука ще ти отворят широко очите, трябва само да свханеш как се разшифроват триизмерните графики.

http://www.slrgear.com/reviews/index.php


ето ти пример за идеална такава на отворена бленда Ф2.8

http://www.slrgear.com/reviews/zproducts/sigma70f28/tloader.htm


криволяците зумове (дето не струват една торба пари) се доближават само на някои фокусни дължини до такъв резултат, при това чак на ф8.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »