Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: mish   
Дата:   03-07-10 11:55

Споделете за такава фотография без ФШ.Да се е получила от първият път!Сещам се за Картие-Бресон.

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: cicomanco   
Дата:   03-07-10 11:57

Да , ама следващата ти го пуска пак....нема смисъл....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: harvester_vn   
Дата:   03-07-10 12:14

Ми да, аз обикновенно така снимам- с есно натискане.... всъщност друг начин не зная

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: mitadoc   
Дата:   03-07-10 12:18

Защо си мислиш,че фотографиите с ФШ не спират дъха?Не защитавам ФШ юзърите,просто умелата постобработка дава фин завършек на кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: dikimee   
Дата:   03-07-10 12:20

Общо взето имам малко снимки, при които разпъвам статив, планирам това-онова и т.н. и като правило за нищо е ги бива (което иде да рече нещо за творческите ми умения, ама айде)
На късмет обаче ми се получава:

http://photo-zona.net/images/user64008/album22758/large/1278148743_sqge5452_m.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: tantris   
Дата:   03-07-10 12:25

Да. Обаче после като погледна на екранчето какво се е получило...[smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: navy   
Дата:   03-07-10 12:44

Почти всички мои [smilie5]
Не се налага ползването на ФШ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: snoopoff   
Дата:   03-07-10 12:52

Аз се кефя на пинхола деа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: h.svinaroff   
Дата:   03-07-10 13:01

Мдам, случвало ми се е.

Navy, ше те черпя бирички все пак, оная тема се беше засилила към 500 отвсякъде [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: navy   
Дата:   03-07-10 13:04

Идеята беше да имаме повод за черпене, кой кого... who cares [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: jokevcv   
Дата:   03-07-10 13:16

Да бе много грубо го спряха navy на 350 и нещо в предната тема :)

Иначе на мен за целия ми творчески път ми се получавало веднъж. В смисъл с едно натискане и да се получи така както го виждам в главата си. В другите случаи все нещо липсва.
Ето тази така ми подейства. Когато погледна на екрана на апарата не можах да повярвам, че наистина се получава :)
След това на компютъра забелязах куп грешки, но все пак това остава кадъра (серията), която ми се е получила и не е било необходимо(поне не съм пипал) да се пипа нищо в PS.

http://87.121.7.213/site_pics/107/k_1254323500__1380.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: snoopoff   
Дата:   03-07-10 13:17

малко си я резнал ама нищо [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: apollo   
Дата:   03-07-10 13:19

Дъхът ми е спирал при гледки които са се откривали пред мен [smilie24]

Когато забиеш поглед в било визьор било дисплей то няма как резултатът да ти спре дъха [ezik]

Разберете, че същественото е това което виждаш а не фотографията която правиш/тя е просто допълнение/... заради нея по-скоро по един абсолютно тъп начин може да пропуснеш мига [smilie18] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: jokevcv   
Дата:   03-07-10 13:32

@snoopoff
Това имах в предвид, когато казах "когато я видях на компютъра"
Можеби се зарадвах твърде много на това, че успях да я осветя както аз искам и насочих цялата си концентрация към това и не обърнах внимание на много други подробности.

Но все пак се учим :) Вече първо гледам дали е осветена добре и веднага дали не съм отрязал нещо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: snoopoff   
Дата:   03-07-10 13:35

И на мен ми се случват същите работи [smilie5]

Като се съсредоточиш в едното и изпускаш другото. Но, както каза, учим се [smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: nemchev   
Дата:   03-07-10 13:38

"Но все пак се учим :) Вече първо гледам дали е осветена добре и веднага дали не съм отрязал нещо"
тва можеш да го правиш докато кадрираш...по-лесно е и после няма да се налагат фрапиращи кропове...
и по темата...да правил съм.... и то даже не се замислих какви настройки съм сложил....толкова беше хубава гледката, че докат се назяпам и аха да забрая да снимам[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: Mec   
Дата:   03-07-10 13:56

Да случва ми се често.
И някои съм ги сложил в рамка даже.

----------------

Иначе фотошопа е за заблуда на противника.
Пример,
в профила ми снимката на къпещия се гълъб, ако я бях показал без грубо фотошопиране, нямаше да събере 90 точки за един ден и мненията че е била яка.
АФ на фотоапарата ми просто е фокусирал по капки вода пред птицата т.е. така както са го програмирали от Никон, да фокусира по най-близката точка. Значи фотошопа е изкарал от снимка която не е на фокус, резултат който да се харесва до някаква степен на част от публиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: navy   
Дата:   03-07-10 14:05

Фоошоп-а не е виновен за нищо...

В ръцете на този, който знае кога, как и по колко - е полезен. В другите ръце е оръжие срещу самите 'творци' [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: gecata   
Дата:   03-07-10 14:09

Да, ей тази, пълен кадър , без кроп, без ФШ, с едно натискане на спусъка.

http://87.121.7.213/site_pics/166/e_1262808703_A1CT9357.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: ffwd   
Дата:   03-07-10 14:19

Кадър с едно натискане на спусъка на чужда сапунерка Sony, произведена ~ 2002, която ми подадоха да пробвам. Светлината е от ясно следобедно слънце:


http://87.121.7.213/site_pics/170/f_1187517673_DSC02460_BW_web.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: tantris   
Дата:   03-07-10 14:24

gecata, тая ми е я "любими" и по нищо не отстъпва и даже превъзхожда много Magnum кадри[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-07-10 14:25

дам на този жабок от раз стана

както и много други на същата жаба[smilie5]
Неизбежно всяка секунда е в различна ситуация [smilie5] [smilie18] [beer] [shtrak] [thankyou]

http://www.dreamstime.com/earning_det.php?imageid=14399719


това на скакауец [shtrak]
http://4coolpics.com/photo/MauMyHaTa/215964.html

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: karan4o   
Дата:   03-07-10 14:30

Ето това е снимката, която ми спря дъха. Едно натискане на спусъка и това беше... не може да се повтори и чувството няма да го забравя никога


http://img198.imageshack.us/img198/6251/34185953.jpg



[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: digitalgab   
Дата:   03-07-10 23:52

Ха, че на мене всеки път като натисна спусъка ми спира дъха!



Публикацията е редактирана (03-07-10 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Правил ли си снимка с едно натискане на спусъка от която да ти спира дъха !
Автор: jokevcv   
Дата:   04-07-10 00:02

@digitalgab

Да не си асматик? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »