Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем 550D Hot Pixel
Автор: TihomirPhoto   
Дата:   02-07-10 13:30

Здравейте от вчера съм собственик на фотоапарат 550D [smile]
Но имам следния проблем надявам се някой да ми даде разумно обяснение.
Проблемът е че след като направя снимка се появяват странни червени пиксели на няколко места, които си личат най вече на тъмно се едно имам изгорели пиксели само че на матрицата ако е възможно такова нещо. [smilie2]
Качил съм тук 2 снимки за да е още по ясно какво точно става, снимал съм само с тялото без обектив с капачка, пикселите се намират в горната и лявата част, изтеглете снимките с пълната резолюция така ще се виждат още по добре:

http://picasaweb.google.bg/TihomirVFX/ADWorks#5489251373475699138

http://picasaweb.google.bg/TihomirVFX/ADWorks#5489251380949777970

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: d_ave   
Дата:   02-07-10 13:34

Всички ги имат, не си само ти:) снимай нещо не тестово и виж дали ще ги откриеш - честно казано се съмнявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: tantris   
Дата:   02-07-10 13:38

Имаше едни магии за мапване на хот пиксели при канон. Пускал съм рецептата, ама сега съм позабравил техниката на трика.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: TihomirPhoto   
Дата:   02-07-10 14:51

И на снимките ги има доста е зле виждат се много но най гаднато е когато снимаш клип защото всичко се движи а тея пиксели си стоят неподвижо което е отвратително! Не ми се вярва това да е нормално. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: sirkhann   
Дата:   02-07-10 14:56

Номерът е да оставиш две до пет минути апарата в LiveView, за да му загрее сензорът (може и повече), след което слагаш капачката на обективчето и включваш на ръчно почистване на сензора. Броиш 30 секунди и изключваш. После пробвай пак. Мисля, че това беше процедурата, но при ъпдейт на фърм или махане на втората батерия, се губи като настройка. Ако още си седят горещите пиксели, носиш на ПАН.

От тестовите снимки нищо не си личи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: sirkhann   
Дата:   02-07-10 15:06

Абе, да не ти е на екрана на апарата това, нищо не се вижда на тези снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: sixty   
Дата:   02-07-10 15:11

не се коси повечето канони ги имат в изобилие. аз си бях купил едно време 350D и имах 2-3 важното е да не са ти в средата. Ако са много можеш да се опиташ да правиш рекламация в магазина. И вече ще знаеш преди да купуваш тестваш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: sirkhann   
Дата:   02-07-10 15:20

Важното е да не са на дисплея, там няма махане и не се покрива от гаранцията.

Не са само Каноните така, Никоните също си ги имат по много, ама ги крият повече ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: TihomirPhoto   
Дата:   02-07-10 15:28

Качвам още една снимка.

http://www.mypicx.com/uploadimg/569658570_07022010_1.jpg

sirkhann "Ако още си седят горещите пиксели, носиш на ПАН."

Какво означава ПАН ?


sirkhann "Абе, да не ти е на екрана на апарата това, нищо не се вижда на тези снимки?"

Не е на екрана.

Това ако е нормално за Канон моят съвет е никой да не си купува преди да е тествал 100 пъти или изобщо да забрави за Канон!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: Petri   
Дата:   02-07-10 15:32

Не е нормално (за канон) разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: sirkhann   
Дата:   02-07-10 15:37

ISO 3200.... [smilie18]

Я го пусни същото 5 секунди и 30 секунди на ISO 100 и изключи шумоподтискането.


Подобно нещо е "нормално" за сензорите, особено 18 мегапикселови такива, които са с брутално малки размери. Това е "наследствена" болест на сензорите по "дизайн", т.е. по рождение. Ако ги виждаш тези неща на ISO100-ISO200, тогава е за пипане, ако е фрапантно. Оттам нагоре няма смисъл да говорим каквото и да било. ISO3200 = петкратно усилване на сигнала. Да ти снимам аз на същия тест, да видиш Андромеда.

ПАН = ПАН Сервиз, официален сервиз на Канон.



Публикацията е редактирана (02-07-10 15:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: b0gdanov   
Дата:   02-07-10 17:24

То като звездна карта изглежда това [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: BoneFletcher   
Дата:   02-07-10 17:56

"ПАН = ПАН Сервиз, официален сервиз на Канон."

Да - за съжаление е така!

Знаете ли какво става там с гаранционните фотоапарати? Има едни каки, които може да са всякакви, ама в никакъв случай не са компетентни, още повече пък любезни.

Това е един мърляв сервиз, в който се ремонтират печки и перални. Има прах навсякъде, хлебарки също. Вземат ти апаратчето и го слагат на един рафт.

До тук добре. После минава ден, два, обаждаш им се да ги попиташ какво става, а те почват да ти се карат че си се обадил толкова рано. В крайна сметка минава месец и след като си размените любезности ти казват елате да си го вземете. Отиваш и ти дават нов, ама само според тях е нов, защото ти не виждаш нищо - нито кутия, нито документ - нищо...

По - добре преглътни пикселите, отколкото да го носиш там!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: sirkhann   
Дата:   02-07-10 18:01

Ами след като го получиш така, не го приемаш. Обаждаш се в Канон България, които са точно от другата страна на Цариградско, и им вдигаш лют скандал, ако не стане с добро.

По същия начин в ПАН не говориш с лелките ;) Говориш с техниците. Най-добре търсиш г-н Игнатов, той е шеф на Канонското сервизиране там, много разбран човек [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: tantris   
Дата:   02-07-10 18:49

1) put the lens cap on.
2) go to a darkened room (so no light leaks in the viewfinder)
3) stick the camera in manual sensor cleaning mode
4) wait 30 seconds
5) turn off camera

Или снимай в RAW. Казват, че DPP и ACR ги мапвали атвоматично.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: sirkhann   
Дата:   02-07-10 19:34

Мапват ги само ако си си ги мапнал преди това. Иначе не знаят какво да мапнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: shsphoto   
Дата:   02-07-10 20:11

Струва ми се че имаш фини прашинки по сензора, от петната които има около светлите точки. Даваш на менуал клиин и продучваш с духалка за чистене и при мен имаше такива точки и се махнаха след продухването. Но не снимай на ИСО 3200 за да тестваш такива точки, ползвай ИСО100.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-07-10 21:02

Страшни глупости се изприказваха тук. Тези 3-4 по ярки горещи точки са напълно нормални и няма цифрак, който ги няма!
TihomirPhoto, защо не качиш една нормална снимка - на дневна светлина . Снимай само небе с облаци, пейзаж, портрет и качи снимките, да видиш , че тези пиксели нямат значение и не се виждат. Останалото "звездно небе" е просто шум и нищо друго.

Не разбирам, защо , като си купите апарат не снимате с кеф нещо, което ви харесва, а се започват едни безкрайни проби има ли фронт/бек фокус има ли хот пиксели има ли прашинка на огледалото , визьора или матрицата... [smilie11]

TihomirPhoto, отиди в магазина от където си взел апарата и направи същата проба с например Никон Д90 и Сони А550 и като видиш същото,какво правим?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: TihomirPhoto   
Дата:   02-07-10 22:08

Благодаря на всички че бяхте толкова активни и се опитахте да ми помогнете :)
Проблемът е решен поне за сега направих това:

"Автор: tantris
Дата: 02-07-10 18:49

1) put the lens cap on.
2) go to a darkened room (so no light leaks in the viewfinder)
3) stick the camera in manual sensor cleaning mode
4) wait 30 seconds
5) turn off camera"

GOSPODIN когато свалих снимките които направих, първото нещо което ми се наби на очи е тези хот пиксели, светиха ярко по главите ни а най кофтито е че на видео клип се виждат тея неподвижни червени пиксели, които дразнеха много, стояха си там неподвижно като мерник от 3д шутърска игра.
Ето връзка към клип от някъкав друг пичага с същия проблем за да ви стане още по ясно какво точно се случва гледайте в режим 1080p, пиксела е един и се намира нааай в ляво.

http://www.youtube.com/watch?v=OithbbbPH8k

На този клип се вижда също дори е показано с стрелка: http://www.youtube.com/watch?v=6kv-w1E6WX4

За снимките не е чак такъв проблем с PS се оправят лесно но на клип това вече е досаден проблем поне аз така си мисля.

Благодаря ви за идеите и помоща! [smile]



Публикацията е редактирана (02-07-10 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: sirkhann   
Дата:   02-07-10 22:19

Не, че не искам да се изтъкна, ама:


Автор: sirkhann
Дата: 02-07-10 14:56

Номерът е да оставиш две до пет минути апарата в LiveView, за да му загрее сензорът (може и повече), след което слагаш капачката на обективчето и включваш на ръчно почистване на сензора. Броиш 30 секунди и изключваш. После пробвай пак. Мисля, че това беше процедурата, но при ъпдейт на фърм или махане на втората батерия, се губи като настройка. Ако още си седят горещите пиксели, носиш на ПАН.

От тестовите снимки нищо не си личи.



Някакви 4 часа по-рано от tantris ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем 550D
Автор: TihomirPhoto   
Дата:   02-07-10 22:41

sirkhann - Благодаря ти си номер 1 :)[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »