Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: teoget   
Дата:   02-07-10 13:08

Нека да поразмишляваме,какво ти дава единия и другият апарат.Важно естествено е качеството на снимките и може ли да има база за сравнение?

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: lavrentii   
Дата:   02-07-10 13:28

Този въпрос ми звучи като "порше или смарт" :)
Аз гласувам за 40д с две ръце! [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: teoget   
Дата:   02-07-10 13:47

Ами толкова го прехвалиха това сони,че се зачудих дали не съм се ориентирал в грешната посока!

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: d_ave   
Дата:   02-07-10 13:50

ужас, как можеш да сравняваш 40д с тая недомислица:)))

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: apollo   
Дата:   02-07-10 13:51

Зависи доколко размерът и теглото има значение за теб!!! Ако наистина има... примерно планинар дето наистина държи на малко тегло и габарити/както и да може не само да снима статични изображения но и добро видео/ то Сонито [smilie24]

Ако не то хммм няма какво да го мислиш 40Д е страхотен и сериозен фотоапарат [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: s_dyakov   
Дата:   02-07-10 13:55

Единственото предимство е размера - но пък е голямо предимство.

Надали винаги ще ти се мъкне голямата чанта с 40Д-то.

Така че ти си решаваш.


Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: apollo   
Дата:   02-07-10 13:55

Всъщност да поставя още по-силен акцент:

Наистина помисли толкова ли размера, теглото и видеото са решаващи за теб!!!

Усетиш ли дори и само колебание относно горното то заложи на 40Д... с него няма да съжаляваш [smilie24]

Мое мнение но смятам, че подобен подход е повече от рационален и правилен [beer]



Публикацията е редактирана (02-07-10 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: thomas   
Дата:   02-07-10 14:02

Ами много зависи какво ти трябва и как обичаш да снимаш.

Ако 10 мегапиксела са ти малко, доколкото виждам 14-те на NEX-а са си съвсем истински, така че изобщо не е за пренебрегване. Да не говорим, че има и видео, и то HD.

Ако не обичаш да носиш топузи, NEX пак печели.

Ако обичаш умни машини, NEX има много неща, които може да ти предложи - снимане на панорама с едно натискане на копчето, автоматичен HDR, за да хванеш детайли едновременно в светли и тъмни зони, асистенция за снимане от ръка при отвратителни светлинни условия, и какво ли още не. Добави хубавите цветове, с които Сони винаги се е славило, и резултатът изобщо няма да е лош.

Ако не обичаш да гледаш през визьор (отдавна съм се разглезил в тази посока и визьорът здраво ми ограничава зрителното поле при композиране и възможностите да ползвам нестандартни гледни точки, Canon отново не е твоя апарат.

Разбира се, който харесва Canon като стил на снимане и е свикнал с него, който има обективи, вече купени за предишен модел, може да се каже, че просто няма избор и пак ще трябва да си купи Canon.

Но най-вече не разбирам кой и защо ще иска днес тепърва да си купува 10-мегапикселово тяло, в което след това тепърва ще инвестира за оптика и аксесоари. Иначе 40D си е чудесна машина, но все пак 10-мегапикселовите апарати вече са в края на моралната си младост.



Публикацията е редактирана (02-07-10 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: mugen   
Дата:   02-07-10 14:03

Аз дилема не виждам,
просто teoget трябва да си отговори на въпроса какво мисли да снима и кое му е приоритет. [smile]
Просто апаратите са толкова различни, че няма какво да се чуди човек [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: apollo   
Дата:   02-07-10 14:05

Има и друг момент... доколко един такъв малък фотоапарат е устойчив на променливо време/от зимни заскрежавания през прахоляк та до дъжд/ [smilie11]

Така че удобството и ефективното му използване за планина пак е под съмнение [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: apollo   
Дата:   02-07-10 14:10

Абе хора колко мегапиксели ви трябват 20-30-40-100... защо не разберете че има 1000000000 неща по-важни от мегитата [smilie24]

Но производителите на такова мислене разчитат нали [smilie5] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: d_ave   
Дата:   02-07-10 14:13

thomas, разбрахме, че е 14 мп сонито, а зума колко му е?:) разговорите за мегапиксели са малко смехотворни, не вярвам да не му стигнат 10, да не би да печата 10х15 метра?
с всичките тези асистенции nex-a отива повече към сапунерка отколкото към сериозен апарат. HDR предпочитам да си правя сам, за да мога да определям параметрите. за панорамата е същото, още повече, че начина, по който се снима панорама с тоя апарат е супер идиотски. Ако толкова те ограничава визьора, винаги имаш live view за странни гледни точки.
според мен апарати от типа на nex-a все още са прекалено млади за да може да им се обръща сериозно внимание. има доста неща, които трябва да се доизпипат, тъй че аз не виждам никакъв смисъл дори да се замисля човек. едното е апарат, другото е малко по-advanced сапунерка със сменяем обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: fizo   
Дата:   02-07-10 14:14

Каква е реално ползата от това да имаш огледало ? Само това,че визиоьора няма да е дигитален ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: teoget   
Дата:   02-07-10 14:18

Значи спирам с колебанията в тази насока.Сега да реша 40д или д90 и съм готов!

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: apollo   
Дата:   02-07-10 14:19

Да кажа и още едно: Канонът няма да те разочарова при разнообразни снимачни ситуации/леки кусурчета съобразно предпочитанията е възможно да има/...

... дали ще е така и при Сонито/съмнявам се/ [smilie11]

Малък размер, тегло и качествено видео... извън това другото не са реални предимства [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: d_ave   
Дата:   02-07-10 14:21

fizo, искам дисплей с разделителната способност на визьора, както и без лаг - тогава огледалото се обезсмисля:)
а за разликата между contrast detect & phase detect системи за фокусиране да споменавам ли?

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-10 14:22

Всичко до тук добре ама от къде мислиш да си ги купиш?

НЕКС-5 има само с един обектив за сега в БГ

Канон 40Д нов .....

А ако искаш да учиш фотография и експериментираш 40д няма какво да се мисли. Даже по-добре 50Д по-готино е.

Ако вече ти е ясно как се снима нямаше да питаш.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: teoget   
Дата:   02-07-10 14:24

Ами понаправил съм някоя и друга снимка ама 99% със сапунер!

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-10 14:35

teoget това имам в предвид ако искаш да разучиш нещата как се правят с ДСЛР или по-хубав апарат грабвай Канона. Много по-удобен да е експериментираш според мен. Дори мисля добре си се ориентирал.

НЕКС-5 е подобен като интерфейс на Канон 305Д/400Д (тия от 450 натам май са по добри ама не съм ги пипвал). Става има много опции и възможности ама е мудно и трудно особенно ако не тие ясно какво търсиш.

40Д и 50Д са друг клас имат повечко копченца доста неща стават с едно врътване. По-лесно ще експериментираш. Имат и стандартно гнездо за светкавица т.е. като запишеш курса на фото форум ще с ползваш твоя апарат в студиото (НЕКС-а е със някаква собствена система дето не е ясно как да я свържеш с студийна светкавица).

Обективи за 40Д има бол. Ако се кефиш да учиш има 50/1.8, 70-200/4, 85/1.8, 24/2.8 и подобни дето можеш да купиш освен китовия да експериментираш.

НЕКС-а има само два обектива дето работят като света. Можеш инак ръчни да ползваш ама това е мъка. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: ka7   
Дата:   02-07-10 14:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: Tenev   
Дата:   02-07-10 14:49

Въобще не се чуди, ами грабвай 40Д-то от базара дето е в гаранция
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=359022&t=359022&phorum_uriauth=



Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: didesignbg   
Дата:   02-07-10 14:53

apollo липсата на огледало е огромен плюс.
Некса имам всички достойнства за да е идеалната пейзажна камера[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: tjman   
Дата:   02-07-10 14:55

Ето ти едно сравнение на сензорите на апаратите: (Невероятно, но факт - новото поколение сензор е по-добър от стария)

http://www.dxomark.com/index.php/en/Camera-Sensor/Compare-sensors


Няма по-добър или лош апарат като сравняваме такива. Всичко зависи от това дали искаш оптичен визьор или без оптичен визьор и Full HD Video (тая работа с видео в DSLR не я разбирам много ама хората ги кефи).

Постави си критерии какво искаш в един апарат и сам ще разбереш кой е за теб. След това отиди в магазина виж кой колко е голям снимай две три неща прибери се увас и избери :)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-07-10 14:59

@didesignbg NEХ-a e супер як ама дали е за всеки е въпроса?

Ако просто ти се правят хубави снимки на приятели, екскурзии и т.н. НЕКС определено е с две обиколки напред.

Ако имаш един СЛР и не те кефи че тегне и не е лесен за носене - явно неска е избора

Ама ако искаш да се учиш да снимаш...няма 50 1.8, няма теле обектив читав с АФ с работещ фокус. Може би новия 50 1.8 и 70-300 с мотори дето са ще имат АФ някой ден с НЕКС ама кога не е ясно.

За студийни снимки поне за сега няма адаптер за исо или просто за студийна светкавица.

Не знам ако теогет го кефи размера да грабва проблемите с оптиката и преходниците или сони или китайците ще ги решат.

Аз поне мисля за сега да си запазя а700, а некса да допълни системата. Така де харесва ми и щеси купя един като ги проима в магазина

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5 или 40D дилемата?
Автор: didesignbg   
Дата:   02-07-10 15:03

Няма камери който могат да правят всичко, или тези които правят всичко обикновено го правят зле.
Некс още не е готов като система, но обещава много.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »