Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Гласуване във форума
Автор: swan_   
Дата:   01-07-10 14:56

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: sirkhann   
Дата:   01-07-10 14:59

[smilie24] Само минуси за теб [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: swan_   
Дата:   01-07-10 15:06

Идеята ми хрумна, четейки темата на lipostok - интересна, провокативна, но най-вече радваща се на голям интерес от страна на съфорумците. Като следствие на този интерес тя мина 500 постинга, в който се срещат какви ли не поляризиращи се мнения. Аз малко късно започнах да я чета и на доста от постовете ми се искаше да отговоря, но реших, че няма смисъл - беше минал ден-два от постването и моят отговор нямаше как да е интересен и щеше да се изгуби, а и това би наводнило темата допълнително.
Та идеята ми е да се направи някаква функционалност, подобна на тази от форума на Дневник - острани, до всяко мнение, да има бутон +/- (одобрявам/ не одобрявам), където да се вижда и резултата и броя на гласувалите. Смятам, че не е трудно за осъществяване, а и е един много лесен начин да се визуализира мнението на масата, защото голяма част от съфорумците само четат, без да коментират. А и няма как всеки един да отговори на всички коментари.
Е т'ва е предложението. Ако ви се струва разумно - подкрепете идеята с допълнителни аргументи. Ако ли не - също :)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: swan_   
Дата:   01-07-10 15:07

Re: Гласуване във форума
Автор: sirkhann
Дата: 01-07-10 14:59

Само минуси за теб

Е как знаеш какво ще напиша преди да съм публикувал?!?
[smilie11] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: sirkhann   
Дата:   01-07-10 15:09

[smilie5] От шоколада е [smilie18]

Па на липосъкс не минус, маркировката от м. Тракия да мога, ще му я изсипя накуп. То бива извратена безвкусица, ама неговото на моменти бие рекорди.

Специално тази тема не съм му я гледал. Реших да не си образувам психика.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: sirkhann   
Дата:   01-07-10 15:10

Иначе идеята ти е добра, не но я подкрепям, защото тук повече се пише и по-малко се чете.

Много е недисциплиниран този форум и ще има масово цъкане.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: swan_   
Дата:   01-07-10 15:12

"Па на липосъкс не минус, маркировката от м. Тракия да мога, ще му я изсипя накуп. То бива извратена безвкусица, ама неговото на моменти бие рекорди.

Специално тази тема не съм му я гледал. Реших да не си образувам психика. "

Точно в това се състои въпросът - може липо да не ти харесва, но някое негово изказване - да. Какво ти пречи да покажеш, че в този случай си съгласен? Освен това в темата има много мнения - от 2-те крайности, до умерени такива. Аз например доста профили на хора разгледах като следствие на интерсно изказано мнение в темата. С кеф бих натиснал + за да покажа, че и аз мисля така. Или пък на стиховете, които липо е превел.



Публикацията е редактирана (01-07-10 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: van4o94   
Дата:   01-07-10 15:13

Готина идея, ама какво от това като се сложат +/- ? Какво променя това ако имам 20 минуса или 20 плюса ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: swan_   
Дата:   01-07-10 15:39

Ами нищо не променя. Показва, че 40 човека са гласували и мнението е разнопосочно. Но, ако под дадено мнение, за което форумни ментори казват - "ерес", има 100 гласували 80/20, това може да им подскаже да се замислят за менторството си и колко меродавно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: Roland909   
Дата:   01-07-10 15:50

[smilie24] Добра идея според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: DeePPaSSioN   
Дата:   01-07-10 16:04

Доста чета, рядко пиша. С удоволствие бих изразила съгласие или несъгласие с нечие мнение по този начин. Подкрепям [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: ivodam   
Дата:   01-07-10 16:06

sirkhann: Темата не е лоша, виж я.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: promis   
Дата:   01-07-10 17:23

И аз подкрепям, макар че е ясно чии мнения ще оберат плюсчетата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: Mec   
Дата:   01-07-10 17:43

На kaldata.bg има гласуване за мненията и е пълна детинщина.
Като те мрази някой и като ти види мнение по някоя тема и ти пише бързо минусче.
Там му викат "репутация" на това. Моята беше стигнала до Ужасна [smilie24] , ама някой от модераторите я е поправил, за да не бие много на очи заяждането.

Пък и няма никаква гаранция че ако за едно мнение (което представлява съвет за предпочитане на марката Х пред марката У) има 100 положителни точки, те не са писани от някои продавачи с цел "ориентиране" на избор за по-голями печалби.

Аз като чета например, че някой варио обектив е бил "остър" по цялото поле на всички фокусни разстояния и проверявам на разни сайтове с тестове дали е вярно. И после на автора на такова твърдение не му вярвам какво разправя, ами си имам едно на ум, кой е той и за какво се бори.

Та гласувам с минус 1000 точки за идеята за гласуване на форума.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: ittv   
Дата:   01-07-10 17:56

ххахахаха Мес, защо си мислиш, че тук не ти е ужасна репутацията....... аз като гледам, въпреки, че не взимам отношение само те наливат във форума, пък и си го заслужаваш, а това че имаш право на мнение си е така, ама и хората имат право на такова, та от теб нормално се очаква да не одобриш идеята, особено ако се добави една лека функционалност, за определен брой минуси или за определена лоша репутация да има временен бан [beer] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: geokar   
Дата:   01-07-10 17:56

За Mec не се и съмнявам че ще е против! Беше пуснал тема за калинки, сега очаквам да пусне за самолетчета...
Пък колкото до темата с над 500те гласа - твърдо съм за, въпреки че и в нея се изписаха сума ти глупости. Рядко се случва такова интересно лафче върху изкуството въобще, аз лично получих и доста информация, от която ми се струва, че имам нужда. [smilie24]



Публикацията е редактирана (01-07-10 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: borovinka   
Дата:   01-07-10 18:13

Аз съм против да има гласуване. Още едно копче за тези, които пълнят форума с излишен баласт....

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: Gam3Ra   
Дата:   01-07-10 18:19

Като borovinka [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: promis   
Дата:   01-07-10 18:25

Може да е излишен баласт, но в Дневник е много удобно да се открояват наистина полезните коментари, а малоумните такива да се пропускат.

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: van4o94   
Дата:   01-07-10 18:28

То въобще някой следи ли теми/коментари за нарушения? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: swan_   
Дата:   01-07-10 18:41

"Автор: borovinka
Дата: 01-07-10 18:13

Аз съм против да има гласуване. Още едно копче за тези, които пълнят форума с излишен баласт.... "

И с какво би те натоварило това не разбрах? Със сигурност гласуването няма да е задъжително[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: borovinka   
Дата:   01-07-10 19:13

Под "баласт" разбирам огромният обем неконструктивни теми и постинги, пречещи на потребителите, които търсят някаква смислена информация във форума.

Ако трябва да формулирам мнението си по един по-директен начин - кретените във форума, освен да пишат идиотщини, ще могат и да натиснат бутони "харесва ми" и "не ми харесва". Кому е нужно това?!

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: tnt   
Дата:   01-07-10 19:27

Ако има начин да се подреждат мненията в дадена тема по рейтинг, може да бъде интересно, но ще се загуби реда на дискусията/разговора.

Ако просто се оценява даден пост, ще се получи точно както казва Мес. В този случай му натискам плюсче [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Гласуване във форума
Автор: swan_   
Дата:   01-07-10 20:42

borovinka, ами на мен ми е нужно, а явно и не самона мен. Нужно ми е да покажа, че харесвам или не кадър, мисъл, цитат и т.н. Ако нещо супер много ми харесва, а видимо има негативен рейтинг може да ме накара да се замисля...

tnt, прави си, но надали има нужда от сортиране. По-скоро докато скролираш можеш да хвърлиш едно око. Би помогнало за теми с няколкостотин поста да селектираш избирателно какво да прочетеш.
Mec изобщо не искам да го коментирам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »