Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно батерии
Автор: alphatier   
Дата:   29-06-10 12:38

Имам следния проблем:Притежавам Sigma SD9,и каквито и батерии да купя и сложа,все показва,че са наполовина заредени и след има-няма 10 минути се изключва апарата.Купих чисто ново зарядно с батерии Ansmann специално за Фотография,сложих ги-снимам 5 мин и показва,че няма батерия.След дова купих 4 нови батерии,непрезареждащи се,да видя проблема да не е бил в батериите-същия резултат.Бих отишъл в Зентекс,ако бях от София,но съм от Пловдив,така че всяко инфо и съвети ще са от полза.Мерси много на всички [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: shsphoto   
Дата:   29-06-10 12:46

Ако купиш батерии в комплект със зарядно дето и не пише изрично, че са заредени и готови, трябва първо да ги заредиш колкото пише, иначе сложиш ли ги веднага, скапваш ги.
Май там е проблема ти. Ако вземеш Sanyo Eneloop те са заредени и могат да се ползват веднага, има подобни и от Energizer и Sony.
Проблема е, че продавачите в магазините въобще не разбират и казват слагай и ползвай докато се изтощи, и така оставаш без батерия още след като си я купил.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: alphatier   
Дата:   29-06-10 12:55

не,не проблема не е в батериите,аз затова и казах,че съм пробвал с 3 различни типа батерии,единия,от които бяха обикновени,незареждащи се.Иначе батериите,които бяха в комплекта бяха заредени-готови за ползване-изключи на 5мин.Сложих ги в зарядното,което след 1 мин светна зелено(което и потвърждава,че наистина са били заредени предварително).Купих обикновенни батерии след това,сложих ги-същата работа.Разчетох се в интернет,попаднах на две теми,при които собствениците на Канон имаха същия проблем и бяха посъветвани да пуснат тема тук в този форум,тъй като бяха писали в някви други форуми.Така направих и аз,явно не е някакъв рядък проблем,и явно има решение,само нека който знае да напише [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: shsphoto   
Дата:   29-06-10 12:59

Какви обикновени батерии си купил? - за апарат трябват поне алкални фото, другите клякат много бързо при голямо натоварване с ток.
Абе ако искаш да се видим да сложим 4 бр Eneloop да видим дали ще паднат за 5 мин :)
Ако паднат толкова вързо - или апарата е в ред има някакво късо в него, или меренето на апарата за батериите не е наред, т.е. за ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: mujimasa   
Дата:   29-06-10 13:05

Дам,аз мога да ти предложа да пишеш на Този профил ЛС.Там със сигурност ще ти обърнат внимание и ще разбереш къде е проблема.


Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: alphatier   
Дата:   29-06-10 13:10


https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/ywhc3715.JPG


http://img716.imageshack.us/img716/6319/29062010665.jpg



батериите са Ansmann,най-скъпите на тази компания,пробвал съм и с Duracel алкални.... Зелените са презареждащите се,сините са обиновените.Определено проблема не може да е в батериите след толкова проби и един и същ резултат.Сервиз в Пловдив,или поне място където могат да ми помогнат–Фото павилиона?

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: da.fo   
Дата:   30-06-10 00:52

Aз имах подобен проблем с един Canon(сапунерка) - слагам Uniross и даже не иска да тръгне. Същите ги слагам на светкавицата ми Nikon SB900 и снимам поне 30/40 кадъра на пълна мощност. Слагам втори комплект пак такива - същата работа. Замервам ги - ОК са. [smilie10]. Слагам Sanyo Eneloop - няма проблем. Работи си сапунерката без проблем. Замервам ги ... напрежението същото , зареждам ги с едно и също зарядно а едните не искат. Не можах да си обясня проблема но важното е , че го реших.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: alphatier   
Дата:   30-06-10 09:57

Значи предлагате да взема да пробвам с eneloop-а,макар че наистина ме съмнява това,все пак не съм купил някъв евтин боклук,но пък виж как се е оправило при da.fo.Има ли някой колега от Пловдив с eneloop да вземем да пробваме,че не ми се иска да купувам N-ти чифт батерии,че досега съм похарчил сумати пари за зарядни и батерии.Нека ако има някой от Пловдив да пише в темата да се разберем за 5мин. някъде да ги сложим да видим ще тръгне ли.Благодаря много

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-06-10 10:11

Аз само да споделя нещо: Не знам при огледалните как е, но някои спунерки, работещи с батерии АА имат опция в менюто какъв тип са батериите - алкални ли акумулаторни (никелм-металхидридни).

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: alphatier   
Дата:   30-06-10 13:26

up за колега от Пловдив с eneloop-ки и 5мин свободно време,колкото да пробваме [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: stanimakis   
Дата:   30-06-10 13:36

Ами аз имам свободно време, но Енелупите ми не са заредени единия чифт, а другия и той е на привършване :) Иначе бих помогнал ... Мисля, че няма смисъл да ги нося, въпреки, че за да тръгне апарата му е нужно малко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: alphatier   
Дата:   30-06-10 13:50

Ами на мен тази проба ми трябва,тъй като ако и така не стане ще го изпращам на Сигма сервиза там да го видят,но преди това искам да видя с тези енелупи,тъй като от няколко места ми казаха ,че може да се оправи.Странното е,че за 2-3мин и показва на чисто нови батерии,че са свършили,а те са пълни догоре като ги проверя след това.Също така и се загряват леко(не много,но не са както съм ги извадил от опаковката).Друго интересно нещо,което открих е че ако ги оставя батериите 6-7 часа след като апарата е казал ,че са прази,и ги сложа пак-тръгва,показва си че са пълни и пак същата история-5мин живот и загива?????????

колега пиши на лични да се разберем за 5 мин тея дни да се видим да пробваме,та да ми стане ясно 100%,че не е от батериите и да се търси проблема другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: delivero   
Дата:   30-06-10 16:07

здрасти alphatier.
нека и аз кажа нещо, защото Акумулаторите са ми на сърцето.

По горе чета пишеш че апарата работи с някакви акумулаторни батерии 5минути и след това те се зареждат много бързо някаде прочетох 1мин. това не е нормално за самите батерии. ако е работил апарата 5мин. с едни батерии ще им трябва поне 1час да се заредят тъй като дори на бързите зарядни устройства токът на зареждане е сравнително малък а токът кунсумиран от апаратчето е пъти по голям.

Моят съвет е да тестваш апарата си с добре зареден комплект санио енелуп 1900мАч.
За сравнение ти давам една светкавица за никон СБ800 прави 1700-1900 светканя на програмен режим. 4 добре заредени батерии,
със същите батерии 2бр. разбира се апаратчето на жена ми први около 15мин. видео. просто особено определени марки любителски апаратчета гълтат ток като Ламя.

Също голяма част от апаратите както казва колегата имат опция за избор на вида батерии това е много важно защото акумулаторните батерии Никел Метал Хидритните са с по ниско напрежение на празен ход около 1,25-1,28В а обикновенните са 1,5В и това обърква меренето на батерията в апарата.
ако имаш въпроси относно батерии пиши отговарям на всякакви. [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (30-06-10 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: alphatier   
Дата:   30-06-10 17:16

Ами да,проблема е наистина странен,но е точно така както го описвам.

1. Слагам чисто нови батерии неакумулаторни или заредени на мах. акумулаторни (няма значение резултата е един и същ :D ).

2.Изписва веднага че са пълни батериите.

3.След 2мин. снимки (може би 4-5снимки да се направят) изписва че са наполовина пълни.

4.След още 2мин. апарата изгасва и показва,че батериите са празни.

Изваждам ги и се доверявам на апарата и си мисля,че наистина са празни-слагам ги да се зареждат.След 2-3мин. лампата на зарядното си светва зелено,защото те просто са си заредени на мах. няма накъде повече просто.Затова и не им е нужно 10+ часа да се заредят,ако бяха наитина празни.Също така батериите са леко загряти след като ги извадя(което си е само 5мин.престой в апарата)

С колега от форума се разбрахме утре в 8 да пием по кафе хем да се видим,хем да пробваме с енелуп зареден до горе да видим какво ще стане.Ето още няколко теми на същия проблем,който явно си е доста срещан:

http://www.pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=8&t=1702


http://forum.setcom.bg/index.php?topic=32466.0
http:



Публикацията е редактирана (30-06-10 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: alphatier   
Дата:   30-06-10 18:02

проблема е решен [beer] [beer] [beer]

Съседа ми даде някви негови батерии-Lava 2700 презареждащи,и от 55мин. снимам постоянно с цел да ги изхаба и не са мръднали и с една чартичка на дисплея,показва си че са пълни.Айде сега някой да ми каже тея Lava с какво са по-добри от Ansmann,които смятам за много по-известна и сериозна марка,и защо с едните снимам ама се пукам и не се изхабяват,а другите на втората минута пише,че са празни?

п.п Утре с енелуп-а ще видя към коя графа ще е-към Lava,с които няма проблем или към Ansmann-а,които сдават багажа на 2мин.Ей най-важното е че на тялото му няма нищо,а е било от тъпите батерии [ezik]



Публикацията е редактирана (30-06-10 18:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: MARLOV   
Дата:   30-06-10 18:05

LAVA са китайски батерии и са СУПЕР за парите си!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: alphatier   
Дата:   30-06-10 18:12

Явно наистина е така-поне се убедих от самосебе си!!! Аз винаги съм купувал по-скъпото ,тъй като следвам поговорката"евтиното излиза скъпо",та затова сега се набутах вчера 30лв. за презареждащи Аnsmann,които няма какво да ги правя сега(освен да си ги навра по дистанционните на телевизорите и уредбата [smilie25] ) Ако утре работи и с енелуп-ите ще взема един чифт от тях сигурно да имам резервен.Ако някой иска 4бр. Ansmann специално за Фотография (снимка малко по-горе) чисто нови на няма и 5 снимки-да пише давам ги 4-те за 20лв. да ми се махат като не ми вършат работа [shtrak]



Публикацията е редактирана (30-06-10 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: 3DF   
Дата:   30-06-10 19:54

...Ако някой иска 4бр. Ansman....

Тия батерий със зарядно ли са или не?
(май ставам много нахален ако искам и зарядно. Ама да питам де)

А на въпроса. От четенето до дук проблема ти е в апарата.

Щом за няколко минути ти показва, че батериите са изтощени и щом , като ги извадиш са топли това значи, че има утечка някаква.
Най вероятно може да е лош контакт на батериите с контактите на апарата. Опитай с някакъв спрей за почистване на контакти да почистиш контактите на батериите, Или опитай с шкурка. Погледни в гнездото за батерии как са контактит. Може да са зацапани - оксидирали омаслени.

Твоя проблем е, като проблема с акумулаторите на автомобилите .
Акумулатора предния ден работи перфектно. Сутринта не пали и всички лампи гаснат. Кто вдигнеш капака на една от клемите бяло вещество или клемата разхлабена, и като я пипнеш - топла!

Според мен това е лош контакт и зацапани клеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: alphatier   
Дата:   30-06-10 22:36

Ами така като го гледам няма никакви утечки и работи,ама знам ли.Иначе сега се пребирам-от 6 до 22 снимах навънка с тея батерии Lava и сега ми пише,че са наполовина пълни,даже не е изключил апарата,така че майче си е било от батериите.Както и да,важното е че работи и си снимам [shtrak]

Иначе комплекта вчера го купих от Техномаркет,даже си пазя касовата бележка за гаранцията(ако има,но предполагам има няква). Аnsmann charger-set 44.90lv .това са 4бр. батерии ансман фото и един чарджър.Ако желаеш за 35лв.мога да ти го изпратя ако си извън Пловдив.Батериите нямат и 1цикъл(те и 5 снимки нямат ама :D.Общо взето комплекта е на няма и един ден.Айде отивам да си сваля снимките да видя какво съм нащракал днес [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: delivero   
Дата:   01-07-10 11:37

За голямо съжаление май не четете внимателно описал съм го горе добре. Вероятно в комплекта батерии има скапана батерия падат за 5 кадъра и се зареждат за 5минути.
Защо се загряват ами: по две причини апарата харчи голям ток и заграват, по вероятно калпави батерии с голямо вътрешно съпротивление и греят от големият ток който консумира в нормален режим апарата.

Ако комплект батерии се разреди за 5 кадъра и се зареди за 5мин значи на една или повече батерии капацитета им е почти НУЛА!!!!
Изхвърляй го тоз комплект батерии и не го продавай на никого защото този дето го купи ще пати като теб. (вариянт е да го заредиш на умно зарядно и да изхвърлиш повредената батерия много е възможно да е една). Проблема не е в марката батерии, дали са китайски таджикистански или от сулдитска арабия проблема е в здрави и скапани батерии.
Също си попаднал по лошо стечение на обстоятелствата и на лош комплект обикновенни непрезареждащи се батерии защото на пазара всякакви боклуци.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: alphatier   
Дата:   01-07-10 12:25

Аз съм лекар,така че много не разбирам от батерии и токове,но се доверявам на тези които разбират,както когато те дойдат при мен,така че при това положение мисля да оттегля обявата,за да не пати някой друг като мен.Просто не съм такъв човек,и не мога да продавам нещо,за което има съмнения,че не е както трябва.Ще ги оставя за домашна употребе по дистанциони и това е.Благодаря много на всички,които помогнаха и писаха,следващата стъпка е мисля да си взема едни енелупки+зарядно от метро ако е има още тази оферта за 24лв с ДДС. И да си имам два комплекта.Иначе Lava ми се издигнаха в очите ахаха [smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно батерии
Автор: delivero   
Дата:   01-07-10 13:18

alphatier здрасти. Батериите ще ти свършат работа за дистанционно и за много други неща.
Разбирасе ако имаш желание можеш да направиш елементарен и бърз тест и да установиш качеството на батерите си, дори да намериш повредената батерия.
ако можеш пусни вида на зарядното устройство за да разбера дали може да зарежда 2 или 4 батерии по отделно.
Бърз тест на батерии.
Зареждат се комплекта батерии на зарядното устройство.
след това батерите се надписват с маркер от 1-4 за да не се разпознават при тестове.
Взима се едно фенерче работещо с 2 батерии АА с крушка този тип фенерчета консумират около 0,3-0,5А пуска се фенерчето и се засича времето, а сметките са прости.
2000мАч батерия разреждана с 0,3А
0,3А=300мА да не се бърка порядъка
Капацитета(мАч)/разряден ток(мА)=времето в часове.
2000мАч/300мА=6.66часа
2000мАч/500мА=4часа
ако фенерчето след 1час изгасне или започне да свети много слабо значи едната или двете батерии са с много малък капацитет.
например ако тока е 500мА на фенерчето а батериите светят 1,2часа сметката е проста
500х1,2=600мАч има огромна разлика спрямо 2000мАч така и следващият комплект и с разменянето на батериите в тестването се установява коя е скапаната батерия и се изхварля.


или по бърз и добър метод намираш колега с умно зарядно. пиете бири зарядното разрежда и зарежда батериите и казва капацитета на всяка.

на здраве [beer]
и приятно мерене.
отговарям на всякакви въпроси относно бтерии те са ми на сърцето [shtrak]



Публикацията е редактирана (01-07-10 13:20)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »