Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: jeremiah   
Дата:   29-06-10 08:12

Уважаеми колеги, имам нужда от съвет, че се обърках сред многото информация в Нета.
Значи, искам да си купя хубаво микропроцесорно зарядно за батерии, със самостоятелно зареждане на всяка отделна батерия (не 2х2, а 1,2,3 или 4), и с възможност за включване към запалката на автомобил. Тъй като от жици и тоци нищо не разбирам, многото четене из магазините и обявите само ме обърка допълнително.
Та ... моля, споделете впечатления и дайте препоръки с какво да се оборудвам.
Благодаря ви !!

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: drkskwlkr   
Дата:   29-06-10 08:21

Вземи си Powerex MH-C9000. Има всичко, което търсиш:
• бърз заряден ток (до 2 А на канал)
• индивидуално управление на всеки от каналите
• няколко програми (заряд, разряд, анализ, рециклиране, формиране на нова батерия)
адаптер за захранване от автомобил

Можеш всичко да правиш - да си програмираш тока на заряд и разряд в зависимост от възможностите на батериите ти; да проверяваш капацитета, да възстановяваш стари батерии.

Няма да съжаляваш! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: mitku   
Дата:   29-06-10 08:56

И аз тъй... вземай Powerex/Maha MH-C9000 и не му мисли. Страхотно зарядно. [smilie24]



Публикацията е редактирана (29-06-10 08:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: realnoncho   
Дата:   29-06-10 09:28

Аз лично не виждам смисъл от зарядно за 100+ лв, освен ако не зареждаш по една дузина батерии всеки ден. Аз преди около 3 години си взех зарядно уж куча марка което обаче има същите характеристики - може да зарежда по 1,2,3,4 батерии, има дисплей на който показва кое колко се е заредило, има за 12 волта, може да зарежда даже чрез USB. Зарежда доста бързо батериите(по-бавно през USB-то) и не съм имал проблеми, а струваше нещо като 40 лв с 4 батерии(които не са нещо особено обаче). Така че разгледай вариантите из магазините [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: drkskwlkr   
Дата:   29-06-10 10:02

Ама кажи все пак тия батерии с какъв капацитет са и по колко време ги зареждаш... По стандарт един USB порт пуска максимум 500 mA ток, това разделено на 4 (в идеалния случай, без загуби) прави по 125 mA на батерия, 16 часа заряд за батерия с капацитет 2000 mAh. А през това време компютърът работи ли, работи, за да захранва тоя USB порт... [smilie18]

Недоумявам, защо хората когато гледат цените на зарядните устройства, не включват в сметката икономията на собственото им време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: realnoncho   
Дата:   29-06-10 11:29

Duracell 2650mAh, 4те се зареждат за 6-7 часа - слагам ги в 6 като се прибера от работа и като лягам са готови и не съм и разбрал. КАЗАХ че понякога на МЕН ми е по-удобно така, иначе си има опция за стандартно захранване.
Имал съм и бавно зарядно и знам за каква мъка ставаше въпрос(цяла нощ при 800mAh батерии).
Недоумявам как хората си правят изводи и сметки наизуст [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: jeremiah   
Дата:   29-06-10 13:38

Ползвам основно 2400 милиамперчаса батерии.
Бързото действие ми трябва, когато няма да съм си в къщи, а ще трябва да зареждам от колата. Иначе, естествено, в къщи може и за по-дълго време (още повече, че имам цели две зарядни, о и контакти дал Господ ).

Няма да ползвам USB порт като източник на електричество.

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: toddybear   
Дата:   29-06-10 14:09

Едното е това което са ти предложили по горе, другото е Лакрос, често се намират в базара, раздел аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: drkskwlkr   
Дата:   29-06-10 16:29

Фактът, че даден продукт се намира често в базара, не ми вдъхва доверие в неговите качества :)

@realnoncho - извинявай, последното ми наблюдение беше генерално, а не насочено към теб. Peace! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: d256h   
Дата:   29-06-10 16:32

realnoncho, леко с 'бързо зарядно' през USB-то, щото ако зареждаш 4 батерии с 900мА през него ще ти изпуши нещо, я комп, я адаптера от 220В, я адаптера от кола за 12В...

(просто забележка)

===
P.S.

В същност правил съм пресмятания и нещата излизат така:

Ако искаме да минем евтино, като вместо оригинална батерия за камера или грип използваме акумулаторни батерии, ако трябва да си купим и добро бързо зарядно... сметката не излиза в полза на заместителите.

Затова е по-добре да си купи човек оригинални литиеви пакове за камерата или светкавицата !



Публикацията е редактирана (29-06-10 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: toddybear   
Дата:   29-06-10 17:23

drkskwlkr - често се намира в базара чисто ново зарядно неразпаковано. Просто хората ги купуват в по голями количества и ги продават...

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: MauMyHa   
Дата:   29-06-10 17:26

По бързо от 1.30 часа какво искаш [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: jeremiah   
Дата:   29-06-10 18:15

d256h, не съм правил сметки като тебе, но щом казваш, значи е така.
Обаче на мене съображението ми е друго. Много, ама много си обичам автономността из пущинаците, където скиторя често. За мене е важно всички неща, които нося със себе си, да ползват едни и същи батерии. Фенерчета,GPS, фотоапарат, портативни радиостанцийки, всичко. Дори и телефона - запазил съм си от едно време един Alcatel One Toush Easy, дето даяни с три батерийки волт и половина, и, бидейки рожба на времена, в които мрежите бяха редки и рехави, има силно излъчване и хваща клетка и от майната си.
Та за това издирвам бързо зарядно за такива батерийки.

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: tdrv90   
Дата:   29-06-10 18:58

Бързо зарядно устройство Camelion (BC-0907)

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: Canon   
Дата:   29-06-10 21:02

Ти плачеш за фотосоларна клетка - да се зареждаш на полето от слънчевата енергия

http://www.amazon.com/Brunton-Watt-Foldable-Solar-Array/dp/B000GEFFBO

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: Prakticar   
Дата:   29-06-10 21:25

Като ходиш по пущинаците, мушни в раницата и един-два комплекта алкални батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: bozo   
Дата:   30-06-10 00:55




15 минутно зарядно с активно охлаждане на батериите. Адаптер за контакт и за кола.



Публикацията е редактирана (30-06-10 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: jeremiah   
Дата:   30-06-10 11:54

Canon, ако дам 300 долара за густото си, жена ми така ще ме подреди, че ще мога нправо да си включа един щепсел в задника и да произвеждам 220 волта ток [smile]
bozo, това къде се продава и какви пари е ??

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: Canon   
Дата:   30-06-10 12:15

jeremiah
Има и по-евтини - с по-ниска мощност. Тогава едва ли ще вдигнеш 110 волта.



Публикацията е редактирана (30-06-10 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Бързодействащо зарядно за батерии
Автор: bozo   
Дата:   30-06-10 13:41

В българия не знам дали се предлага, аз го взех от щатите през ebay. Вносители на Energizer за БГ - http://energizer-bg.com/products_e_bg.html
, може да попиташ дали го предлагат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: