Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кокин системите и размерите?
Автор: Myth   
Дата:   25-06-10 11:31

Искам да попитам м/у различните системи А/P/Z-pro/X-Pro единствената разлика в размерите ли е, и например за 16-50/2.8 77мм

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: n1x0n   
Дата:   25-06-10 11:39

http://www.cokin.com/kits.html


P-Системата върши работа за обективи до 14мм на фулфрейм, ако ползваш slim държач за филтъра.



Публикацията е редактирана (25-06-10 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: atin   
Дата:   26-06-10 01:25

Имат представителство тук, човека ще ти обясни. В сайта на Cokin май му има координатите. P e достатъчен, но ако имаш ultrawide zoom`s от 10-11мм. Р размера ще влиза в кадъра ако холдера не е монтиран наобратно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: tyunkata   
Дата:   27-06-10 15:15

http://f-start.com/?p=41

Ей тука има малко писано.

А дали P-държача стига за Токина 11-16 примерно, или трябва Z задължително за толкова широко?

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: krist   
Дата:   28-06-10 12:15

Някой опитвал ли е да ползва само градиентни плаки, без държач и да ги държи с ръка пред обектива? Виждал съм Арт Уолф по неговите филмчета да ползва филтри по тоя начин, но не помня градиентни ли бяха.. Питам, щото поставянето и махането на държача ми се вижда много досадна работа, а напоследък си мисла за някой градиентен филтър

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: i_viper   
Дата:   28-06-10 12:18

krist, става да го държиш на ръка, но при по-бавни скорости мисля, че няма да е много удачно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: tyunkata   
Дата:   28-06-10 12:34

i-viper: За държането от ръка е наистина така.[smilie24] Снимането с GND-та и с малки бленда предполага бавни скорости и там може да стане обратен ефекта.

А въпроса е за ултрашироко кои държачи са най-подходящи? P-тата дали вършат работа, и дали в BG има качествени GND-та на Hitech или Tifen например? Ако не, откъде е най-добе да се поръчат? Някой, ползващ да даде мнението си.


Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: neuromancer   
Дата:   28-06-10 12:44

Нямаш проблем от ръка, стига апарата ти да е стабилен.
Освен това тия пластмасови филтри се драскат само като като ги погледнеш, така че опирането до обектива има значение. (Хайтек и Тифен също са пластмасови).
Хайтек съм купувал онлайн, сега не се сещам името на сайта, никакви проблеми. В Бг май няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: didesignbg   
Дата:   28-06-10 12:53

Тези са истински, но цените им са си английски
Teamworkphoto


Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: i_viper   
Дата:   28-06-10 13:11

neuromancer, е много прав за драскането.

Мойте Хайтек ги купих от Teamworkphoto дето didesignbg е посочил линка. Магазина е надежден, а и от филтрите съм доволен. Ако не ми беше ограничен бюджета щях да си купя Лий, но някой ден ....

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: morpher   
Дата:   28-06-10 14:19

Аз имам Cokin градиент и общо взето досега за една година нямам драскотина... като пазиш не се драска :)

При мен на 18мм с един кръгъл филтър се виждат ръбовете на държача. Ако сложа НД и ЦПЛ и вече доста пречи. На 16мм според мен ще е доста зле с Р. По-добре Z, но нека и други да кажат...

Понеже ползвам само един филтър-плочка, мисля, да срежа държача и да го направя да носи само един, като по този начин да намаля малко видимите части :)Myth написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: fos4o   
Дата:   28-06-10 17:19

Мойте са от тук: http://www.formatt.co.uk

Доставката беше 5 паунда и дойдоха за около седмица.

Преди това бях на cokin p. На 18-19mm fullframe и с известни модификации на държача (изрязване и лепене) го докарах да не се вижда държача. Става и да се държи с ръце. Практикувам така когато ми трябва полиризационен и градиентен, но си има голям риск да се одраска филтъра. Cokin филтрите (поне тези P, които имах) вкарват цвят. Особено като сложиш неутрален и неутрален градиентен един върху друг става едни страхотни лилави небета[smilie10]. На hitech не съм забелязал да изменят цветовете.


Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: chukov   
Дата:   28-06-10 17:44

И къде имат представителство Кокин в БЪлгария
Изобщо може ли да се закупи P-серия в България

Говоря за комплект: пръстен, държач, филтри

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: tyunkata   
Дата:   28-06-10 20:32

Благодаря за уточненията! [smilie24]

Най-вероятно ще си търся Z-държач с филтри от Hitech! А хубави GND-та от "джам" в този ценовия диапазон на Хайтек дали има, или вече са си по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: dau   
Дата:   28-06-10 20:43

от джам няма изобщо доколкото знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Кокин системите и размерите?
Автор: kvasilev   
Дата:   28-06-10 21:09

аз ползвам кокин Р,без държач е по-досадно отколкото обратно.Като нямаш държач на бавна скорост не става,дори и малко разстояние да има от обектива може да ти блеска от отраженията.Ако слагаш 2-3 филтъра просто няма начин без държач.Най-широкото ми е 18 и няма проблеми там,чесо слагам цпл и нд4.Единични кадри стават,сглобяване на панорами трудно,получават се разлики на цветовете в небето примерно,това за нд4 ,иначе само с цпл рядо имам проблеми.Плаките са пластмаса,но са по-добри от другите в този ценови клас,от към детайл.Ако си от Пловдив може да направим среща и да пробваш.



Публикацията е редактирана (28-06-10 21:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »