Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на aпарат
Автор: pe6otooo   
Дата:   27-06-10 13:50

Здравейте, начинаещ съм във фотографията, досега съм използвал непрофесинални апарати, но имам голямо желание да навляза по-сериозно в нещата, което разбира се е свързано и с по-сериозна техника. При условие, че нямам много познания, а и средства, се замислям дали примерно апарати от сорта на megazoom-camera не биха били подходящи за начало, като се има в предвид възможностите им за ръчни настройки. Модели като Canon sx20 is, NIkon P100, Sony DSC-HX1, Panasonic FZ35, modeli na Fujifilm ми привлякоха вниманието, но поради близките си характеристики и като цяло не много добро качество на снимките ме карат да се колебая дали въобще megazoom-camera е добра идея, дори и за начало. И затова моля кажете какво ви е мнението за съответните модели, ако имате впечатления и дали въобще си заслужава или да се замислям за някои по-евтин DSLR.
Освен това, какво ви е мнението за закупуване на апарат от Щатите( по интернет)? Много ли ще рискувам, ако си взема апарат един вид без гаранция, пък бил той доста по-евтин в сравнение с цените тук?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на aпарат
Автор: digitalgab   
Дата:   27-06-10 14:02

Понеже досега си използвал "непрофесинални апарати", мисля че е време да се замислиш за нещо по професинално, напр. като Canon 5D2, Canon 7D, Sony A850/900 и т.н. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на aпарат
Автор: apollo   
Дата:   27-06-10 14:06

Евтин ДСЛР, който работи добре с М42 обективи/ще рече Пентакс или Канон/![smilie24]

Така ще можеш да научиш много повече отколкото с ултразуум дето си е просто "похапнала" сапунерка [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на aпарат
Автор: solo5   
Дата:   27-06-10 14:16

През 2004г, когато си купих първата сапунерка Samsung v50
(с пълни ръчни настройки) си мислех, че е много яко и престижно да имаш DSLR.
Към днешна дата снимам с Panasonic Lumix DMC-FS10, който даже няма ръчни настройки
Следващият ми фотощрак е много вероятно да е Panasonic FZ38.
Помисли какво ще снимаш, защото в много случаи снимките, които правят и показват тук някои автори могат без никакви затруднения да се направят и с "непрофесионален" апарат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на aпарат
Автор: TheOne   
Дата:   27-06-10 15:18

solo5 - от години несъм те засичал...или поне не си писал в темите...ne беше ли от Бургас ти? [beer]



Публикацията е редактирана (27-06-10 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на aпарат
Автор: solo5   
Дата:   27-06-10 19:33

Да от Бургас съм
за няколко години бях влизал 5-6 пъти тук [smilie5]
отскоро съм уж активен пак
като те гледам по физиономия, май се познаваме [smile]
Механото? Антон Страшния? да си учил някъде там
аз съм от славейков 23бл
имам чувството че сме се засичали някъде [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на aпарат
Автор: TheOne   
Дата:   27-06-10 19:47

охооо ти си до другия ни апартамент аз съм в 18 бл. [beer]
в Механото да [shtrak]



Публикацията е редактирана (27-06-10 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на aпарат
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-06-10 21:54

Какъв е бюджета?
За цената на един нов хубав турбосапунер (800-900лв) може да се купи начален клас ДСЛР с китов обектив, а щом искаш да се занимаваш с фотография, все ще стигнеш до купуване на такав. По-късно може и пак да се върнеш на сапунер, както колегата по-горе, но неминуемо по някое време ще искаш ДСЛР. Така че моето предложение е да си го вземеш сега. Освен новите апарати, има и доста добри оферти в базара- Canon 350d, Nikon d40, Pentax k100/200... все добри варианти за начало. Избери си система обективи и според тях си реши каква марка да е тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на aпарат
Автор: pe6otooo   
Дата:   29-06-10 18:07

Благодаря ви, ще го измисля.
някъде към 1000 мисля да заделя засега, гледам има готини оферти във photosynthesis за тези пари, така че решил съм, ще си взема каквото реша.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на aпарат
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   30-06-10 12:52

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на aпарат
Автор: imitev   
Дата:   30-06-10 12:55

400Д в базара + EF-S 18-55is + EF 50 1.8 <= 1000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на aпарат
Автор: dimitar_p   
Дата:   30-06-10 14:33

аз лично бих проверил базара. Намират се запазени тела, които са с много добри характеристики. Примерно едно 40d може да се намери за определената от теб сума. Факт е, че повече трябва да наблегнеш на хубава оптика отколкото на тялото, защото телата се сменят, но хубавия обектив ще си го гушкаш нощем даже. И все пак взимай това, което ти харесва и това, което мислиш, че ще те ползва. Успех и да покажеш после снимки.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »