Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Авторските права
Автор: picassoto   
Дата:   27-06-10 02:05

Във форума има много изписано, много хора са патили от крадците на снимки и злоупотребяването с творчеството им. Никъде обаче на бе написано какви точно са законите на Република България свързани с Авторското право. Аз самия не съм наясно с нещата, където и да се ровя и да търся не намирам точно това което ме интересува, пиша тази тема зада ми помогнете и да ми изясните как точно седят нещата. Като например, някакво хлапе взима моя снимка и участва в училищтни конкурси и тн, какво да направя в този случай, или пък правя сесия на някой, кой има права над снимката аз или моделът, ако продам снимката задължително ли е да се консултирам с модела и да искам разрешение и тн. питам ви защото не искам да се превръщам в поредния създаващ проблеми, благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Авторските права
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-10 02:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Авторските права
Автор: portradamus   
Дата:   27-06-10 04:21

Принципите са много прости.

1. Щом снимката е в Интернет, значи може да се използва безплатно.
2. Ако на снимката не пише изрично, че е със запазени авторски права, се смята, че снимката няма автор и се е сътворила от самосебеси.
3. Ако публикуват твоя снимка във вестник, си задължен морално към редактора, защото ти популяризират работата.
4. Ако снимката е публикувана в уеб страница, фирмата-собственик не ти дължи нищо, защото е била поръчала на детето на счетоводителката да качва снимките, и следователно фирмата не носи отговорност.
5. Ако снимката се публикува в туристическа брошура или се използва за реклама, тя допринася за славата на България, и на теб не ти се дължи нищо.
6. Ако с цената на много усилия, ходене по съдилища и куп пари за адвокати успееш да осъдиш този дето ти е откраднал снимката, имаш право да получиш хонорар от 4,49 лева, защото в това издание те толкова плащат на техния фотограф.


Отговори на това съобщение
 Re: Авторските права
Автор: asahi   
Дата:   27-06-10 09:22

Пикасото,
В Закон за авторското право и сродните му права отговорите на твоите въпроси са записани много ясно. Имай предвид, че в живота важат писаните закони, а не какво е писано по форумите. Ако някой текст в Закона не ти е ясен можем да ти помогнем с тълкуването.
Ползвай информацията от извора.

Отговори на това съобщение
 Re: Авторските права
Автор: flipbeat   
Дата:   27-06-10 10:29

Аз всеки път викам НСБОП.

Отговори на това съобщение
 Re: Авторските права
Автор: gbrain   
Дата:   27-06-10 11:53

Спокич , кажи кой е , ше го чупим от бой [smilie9] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »