Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Твърдият ми идва дълъг
Автор: luboombre   
Дата:   22-06-10 12:19

Здравейте!Начинаещ любител съм.Бях на модно ревю на племенницата ми и ме помолиха да снимам.Осветлението беше ужасно ,затова реших да снимам с Nikkor AF-S DX 35mm f/1.8 G .Проблемът беше, че твърдия беше ту къс ту дълъг.Какъв обектив е подходящ в такива случаи?

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: n1x0n   
Дата:   22-06-10 12:20

Светло варио за 2 кофи пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: CyberGene   
Дата:   22-06-10 12:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: ittv   
Дата:   22-06-10 12:22

крачка напред, крачка назад .....[smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: CyberGene   
Дата:   22-06-10 12:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: luboombre   
Дата:   22-06-10 12:24

Проблемът е ,че не може непрекъснато да се бяга напред назад .Представете си 10 фотографа бягащи около подиума.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: n1x0n   
Дата:   22-06-10 12:30

Кое в описанието "светло варио" не ти стана ясно?

24-70/2.8
17-55/2.8
70-200/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: 3df   
Дата:   22-06-10 12:33

Обикновенно почти всички отговори в темата може да се приемат за спам, или за петъчни отговори. Но днес не е петък.

А всички отговори са правилни и верни.
Най верен е първия отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: snoopoff   
Дата:   22-06-10 12:35

Дай да видим снимки бре! [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: Bemo   
Дата:   22-06-10 12:39

Знам че въпросът е 'Какъв обектив...' но си мисля че и една светкавица би помогнала заедно с едно не-скъпо варио. 18-105 VR не е лош избор според мен, ако парите са проблем има 18-55 с и без VR. Ако те дразни пък директната светкавица може да пробваш с огледало към тавана или стената и да увеличиш настройките за експозиция както и тази на светкавицата. Като оправиш и баланса на бялото да е за светкавица и всичко си идва по местата. Разбира се има и по скъпи решения но за тях нека се изкажат професионалистите.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-06-10 12:41

Дълъг, дълъг, колко да е дълъг 35мм. Ако от 1 метър искаш да хващаш цялата ширина, някой фиш освен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: antonio.caro   
Дата:   22-06-10 12:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: showtime   
Дата:   22-06-10 15:15

Твърдият ми идва дълъг...
Нормално е. Иначе е къс и мек!
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: pefoto01   
Дата:   22-06-10 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: mitku   
Дата:   22-06-10 16:32

К'ъф да е зуум (ако ще и 18-55 VR китак) + хубава светкавица - SB-800 или SB-900 и си готов. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: violator   
Дата:   23-06-10 00:22

luboombre,

за добрите кадри ти трябва добра гледна точка. За да си я осигуриш пък ти трябва тактика. Тактиката е според обектива, който си навил на тялото. Обектива е според това, как искаш да ти бъде пресъздадена перспективата.

На първо време обърни внимание на това къде заставаш, как кадрираш, как композираш обектите. Ако седиш на едно място докато снимаш ще ти стане скучно, а после и на тези, които ще гледат снимките.

Ако сцените имат интересно осветление, недей да го нарушаваш със светкавици, колкото и добри да са те.

Проучи въпроса за поставяне на човешката фигура в рамката на кадъра. Фона също е важен както и да го покажеш.... /говорим си за ДОФ/. Пространството, което снимаш е триизмерно.... и пак стигнахме до перспективата [smile]....

синтезирано....
Тактика + твърд, светъл обектив и [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: pefoto01   
Дата:   23-06-10 00:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: violator   
Дата:   23-06-10 00:41

Е не ти чертаят Х-че, върху, което да стъпиш :) Да се местиш в рамките на това, което ти е позволено също е тактика, както и това колко пъти да се преместиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-06-10 00:55

35мм е къс само тогава когато ти трябва един умрял китак 18-55 или 18-105.
Аз лично съм снимал цяла сватба със 18-55 и 50 1.8д [smilie18] Разбира се компромисът е голям но нямаше недоволни.
Иначе най-доброто в такъв случай е 17-50 2.8
Аз лично нямам доверие на зуумовете от край време.Предпочитам да имам 2 твърди и един тип 18-105 да спасява положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: pefoto01   
Дата:   23-06-10 01:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: violator   
Дата:   23-06-10 01:54

Да някъде не става.
Между "щъкащи" и "местещи се"... с тактика.... има разлика нали? Това, което обикновенно снимам предполага хората да не ме усещат къде съм и какво правя /то е полезно и в други случаи.../ за това пиша такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: pefoto01   
Дата:   23-06-10 02:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: violator   
Дата:   23-06-10 02:49

Добре да обобщим тогава....

Манипулации с вариото, когато няма мърдане :((...

Твърда оптика или варио, настроено на някакви милиметри, когато може да се мърда и сме на ясно, как искаме да пресъздадем перспективата.

И с варио трябва да се знае къде да се застане и как да се погледне.

Без добра гледна точка добър кадър няма какъвто и да е обектива.

Не трябва да се отказваме от хитруването докато снимаме [smilie18] ..... деликатно разбира се :)



Публикацията е редактирана (23-06-10 02:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: pefoto01   
Дата:   23-06-10 03:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърдият ми идва дълъг
Автор: MauMyHa   
Дата:   23-06-10 06:54

Ми то за детсвена "булка" щом е твърд, Все боли [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »