Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Смяна на Canon SX1 за SX200 или Panasonic Lumix TZ10 ?
Автор: DAKSUNKO   
Дата:   30-05-10 09:35

Здравейте, колеги! Нов съм във форума и затова моля да бъда извинен, ако нещо не правя по правилата!
Харесал съм си така нашумелия напоследък Панасоник TZ10, даже го пробвах наживо, но се позачетох в нета и установих, че масово оплакване е от слабата му батерия. Не докарвал по някога и до 100 снимки с един заряд, а обикновено до максимум 300. Това ми се струва доста малко ако човек тръгне да пътува и иска за един ден да поснима доволно. Няма да е удобно ако само трябва да му я мисля батерията. По форумите съветват да се снабдяваме с резервна батерия за този модел, а и тя си е доста пари.
В момента съм с Canon SX1 IS, но ми е доста голям и с неправилната си форма е неудобен за ежедневна употреба, поради което планирам да го сменя с нещо компактно, но с подобни качества на снимката. Чудя се обаче ще забележа ли сериозна разлика в снимането заради разликата от сензора на Канона (CMOS) и този на компактните (CCD).
Изобщо не се ли получава размяна на "кон за кокошка" и стува ли си впредвид компактността?
Мерси предварително на отзовалите се![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на Canon SX1 за SX200 или Panasonic Lumix TZ10 ?
Автор: Зазо   
Дата:   30-05-10 10:54

Вземи си TZ8.По евтин е ,а разликата е само че няма JPS.Имай в предвид,че снима широко.25мм е много широко.200 снимки за ден не са малко.Няма да зумираш,намали яркоста на дисплея и ше имащ оше 50 снимки:))



Публикацията е редактирана (30-05-10 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на Canon SX1 за SX200 или Panasonic Lumix TZ10 ?
Автор: vnvas   
Дата:   30-05-10 11:17

Панасоника е по-добрият избор - добра картинка и оптика , СМЕНЯЙ
http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_zs7-review/gallery

http://panasonic.net/avc/lumix/gallery/models/zs7_zs5_tz10_tz8.html

http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_tz10_review/sample_images/


Инак SX1 изглежда много "професионално"[smilie5]



Публикацията е редактирана (30-05-10 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на Canon SX1 за SX200 или Panasonic Lumix TZ10 ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   30-05-10 15:31

Имам един панасоник по-старичък модел от 10. В началото с едно зареждане правеше около 150 снимки, след две години с едно зареждане прави 100 - 120 снимки. Не се тревожи, вземай панасоника и ще си доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на Canon SX1 за SX200 или Panasonic Lumix TZ10 ?
Автор: DAKSUNKO   
Дата:   31-05-10 11:10

A някакви мнения относно новия Канон SX210 IS???[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на Canon SX1 за SX200 или Panasonic Lumix TZ10 ?
Автор: realnoncho   
Дата:   31-05-10 11:14

SX 200 e доста зле откъм детайл - малка матрица, много пиксели натъпкани. SX210 е малко по-добре, но не много. Пробвай панасониците...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на Canon SX1 за SX200 или Panasonic Lumix TZ10 ?
Автор: DAKSUNKO   
Дата:   31-05-10 11:46

Ами да пробвам, ама с тия смотани батерии по 900 m/ah. как да смее да си вземе човек? Натоварили гои с подсилена светкавица и GPS, а му смалили батерията....[smilie10] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на Canon SX1 за SX200 или Panasonic Lumix TZ10 ?
Автор: DAKSUNKO   
Дата:   31-05-10 22:41

Е да, ама снимките и видеото на Панасоника са в пъти по-добри от всичко останало, което обмислям(х). Днес ходих пак в павилиона и след нови 2 часа досаждане на служителите, установих, че няма място за сравнение между него и Каноните, които оглеждах. Много по-бързо фокусиране има, по-контрастни и детайлни снимки прави Панасоника, значително по-добър фокус при зум по време на видео и т.н. Май ще се купува TZ10...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на Canon SX1 за SX200 или Panasonic Lumix TZ10 ?
Автор: menthol   
Дата:   01-06-10 06:49

Имам предния модел TZ7 и съм много разочарован от фокусиране, детайл и контраст. По голямо мазало не бях виждал в сапунерка.
Относно батерията: нямам оплаквания. Достатъчно за туристически снимачен уикенд 300-350 кадъра. А и се зарежда бързо 2-2,5 часа.

Става само за видео, но не и за снимки.
Добър дисплей.

TZ10 има малко повече екстри (GPS, ръчни настройки, Power O.I.S., 12,1 Мpix) , които на същата матрица 1/2,33" и батерия 900 mAh са по-скоро - .

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на Canon SX1 за SX200 или Panasonic Lumix TZ10 ?
Автор: Worst_Boy   
Дата:   28-09-10 18:07

Привет и от мене

Преди месец си купих Panasonic TZ 10 от Германия за 339 евро. Като цяло съм много доволен от апарата и за цената си прави хубави снимки. Малко останах разочарован от късия кабел, който получих за зарядното, но за 2 лева реших проблема. Сега се опитвам да си ъпдейтна Firmware-a на 1,1, но удрям на камък. Първо не ми дава да записвам каквото и да е от компютъра към камерата през USB кабела. Както и да е. Форматирах картата от един лаптоп и качих въпросния файл, но пак нищо. Сигурно не правя нещо както трябва. Трябва ли да изпозвам някоя от директориите, които апарата сам създава или мога само да пльокна фалйа без да има никакви папки. Пробвал съм и двата варианта. За колко време си зареждате батерията- при мене трае около 140 мин., но 300 снимки с едно зареждане нямам как направя при изключен GPS

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »