Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете ми търся сервиз
Автор: ehs_zeron   
Дата:   28-05-10 16:24

Добър ден на всички [smile]
Значи искам малко помощ цифровия ми апарат падна докато обектива му беше изваден (в пуснато състояние) и нещо засече и неиска да се прибере , 'умият' ми брат му се ядосал и го напрал с умруци в обектива и го прибрал насилствено [smilie22] [smilie22] [smilie25].Апарами е Fujifilm 6.3 pixels и ви моля да ми препорачате някой сервиз в София надежден и кадето не вземат супер много пари защото все пак апарата струва 70 лв от англия [smilie5] [smilie5] [smilie5] Ако може отговорете ми колкото се може по-барзо защото гомия ми брт не трябва да разбира [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми търся сервиз
Автор: NeDDRaG   
Дата:   28-05-10 16:47

Леле, нищо не разбрах! На какъв език е това?



Публикацията е редактирана (28-05-10 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми търся сервиз
Автор: sohk   
Дата:   28-05-10 16:49

Абе и аз не разбрах много много ... ама от това което разбрах :) никакъв сервиз няма помогне

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми търся сервиз
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-05-10 16:59

Най-добре вземи един хубав тежък чук и го довърши и размажи тоя апарат! В сервиз ще ти вземат повече пари за ремонт, отколкото да си купиш нов - особено пък при такава цена.
Веднага давам пример - миналата година се наложи да се сменя бутонът на спусъка на едно служебно турбосапунерче Сони Н5. Тъй като механизмът на спусъка (бутона) бил неделима част от някаква платка, трябваше да се смени цялата платка. При Зентекс излезе "само" 250 лв. Ако не беше служебна камерата, щях да си направя удоволствието с чука, а и някои други експерименти[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми търся сервиз
Автор: fotorafi   
Дата:   28-05-10 17:48

Иди при Наско-майстора на Дондуков 18, до Младежкия театър.Нека да види апарата и ще ти каже става ли и за колко пари ще бъде ремонта. Ти си преценяваш после[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми търся сервиз
Автор: neuromancer   
Дата:   28-05-10 18:29

Ако има част за смяна ще ти излезе по-скъпо от апарата. А при тия цени на твое място щях сам да го отворя да видя какво му е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми търся сервиз
Автор: PeterPAN   
Дата:   28-05-10 18:47

mihajlov2 написа:

> Най-добре вземи един хубав тежък чук и го довърши и размажи тоя
> апарат! В сервиз ще ти вземат повече пари за ремонт, отколкото
> да си купиш нов - особено пък при такава цена.
> Веднага давам пример - миналата година се наложи да се сменя
> бутонът на спусъка на едно служебно турбосапунерче Сони Н5. Тъй
> като механизмът на спусъка (бутона) бил неделима част от
> някаква платка, трябваше да се смени цялата платка. При Зентекс
> излезе "само" 250 лв. Ако не беше служебна камерата, щях да си
> направя удоволствието с чука, а и някои други
> експерименти[smilie5]


Ето защо аз казва итс-а-сони-айм-сори [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми търся сервиз
Автор: PeterPAN   
Дата:   28-05-10 18:49

Интересно ми е да я видя тая платка и какво е бутончето че да не може да се смени, но нищо чудно политиката на айм-сори е прееби потребителя [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми търся сервиз
Автор: PeterPAN   
Дата:   28-05-10 18:51

Докато ходих на училище ни учеха че нещата се проектират да да са ремонто-пригодни, ма това е било преди да ми умрат 3-4 костенурки[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми търся сервиз
Автор: rumensh   
Дата:   29-05-10 12:18

>Автор: PeterPAN
>Дата: 28-05-10 18:49

>Интересно ми е да я видя тая платка и какво е бутончето че да не може да се смени, но нищо чудно политиката на айм-сори е прееби потребителя


Maй ще излезеш прав за това което са те учили в училище,но.....и аз не съм виждал и ще ми е интересно за такъв ремонт толкова кинти ?


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете ми търся сервиз
Автор: mihajlov2   
Дата:   29-05-10 16:30

Доколкото си спомням, платката беше парче текстолит с размери 4 х 3 сантиметра приблизително, с 2-3 чипа и още някакви елементи, и в горната част от нея стърчеше запоен механизмът на спусъка - условно да го наречем трипозиционно реле с възвратна пружинка и бутонче, което се беше строшило, изпаднало и т.н. и заради което трябваше да се смени цялата тая щуротия. Точно как беше запоен и захванат механизмът към платката не си спомням подробно,пък и не му обърнах особено вничание, след като ми върнаха ремонтираното изделие и сменената част.



Публикацията е редактирана (29-05-10 16:33)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »