Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колебание между 2 статива
Автор: realnoncho   
Дата:   26-05-10 15:14

Здравейте,
понеже след последното ми ходене из Стара Планина успях да си счупя фалшивия статив се оглеждам за нов. Кандидатите са два:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=7207

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=7210


Ходих в петък да ги гледам и ми изглеждат добре, не много тежки, достатъчно високи, с добра товароносимост... Ама кой от двата - разликите са в главата и в това, че единия има дръжка. Засега клоня към първия, малко по-лек и по-висок е.
Някой ако има какво - да ме светне [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: sohk   
Дата:   26-05-10 16:25

За тез пари който и да вземеш ще е все тая ... хващай който ти е най-удобен за ушите и си е твой. Ако правиш вертикално ориентирани снимки ... тоз с трипозиционната глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: dau   
Дата:   26-05-10 18:41

Мда за тез пари всичко е буклук... аз и сапунерка за 100лв не бих закачил на такова нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: dikimee   
Дата:   26-05-10 18:46

Аз ползвам подобен и в повечето случаи не е проблем - ако искам да снимам панорама в слънчев ден, за групови снимки в които участвам и аз и т.н.
Иначе за другото просто не става - за макро или снимки, в които обекта не мърда и трябва перфектно фиксиране - просто не го бива. На лайв вю буквално не трябва да дишам за да няма вибрации. За вертикално положение на апарата дума да не става - с всичко, освен с обектив палачинка камерата пълзи, и то видимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: realnoncho   
Дата:   26-05-10 19:00

Ясно ми е, че няма да е професинален за тези пари, но не смятам за нужно да давам 200+ лв за статив с който да снимам водопади и реки от време на време. А и по планините всеки килограм натежава.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: chill   
Дата:   26-05-10 19:05

Струва ми се, че тези пластмаси(?), които свързват централната колона с краката, ще пречат да поставяш статива на всичко по-неравно от шосе без дупки.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: neuromancer   
Дата:   26-05-10 19:19

тия двата са пак фалшиви, но ти си знаеш. Аз като бях с такъв статив, не разпъвах най-тънката част на краката и никога централната колона. Включена стабилизация и може да се надяваш на читав кадър :-)

пластмасите ще пречат само ако не разгъваш краката, иначе отиват нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: ecobo   
Дата:   26-05-10 19:24

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=4971

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: realnoncho   
Дата:   26-05-10 19:34

neuromancer,
фалшив имам предвид статив от технополис за 17 лв от който снимах на 1-2 секунди и ми се получаваха в повечето случаи [smilie5] Тези изглеждаха много по-добри...

ecobo,
и този го гледах, но го нямат в наличност и е половин килограм отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: shiki   
Дата:   26-05-10 20:04

Мисля, че не си прав. Фотоапаратът ти на този етап, заедно с обектива струва над 2 000 лв. Считам, че 200+ лв. за карбонов статив си длъжен да си позволиш. Защото след две години апаратът ще е история, а статива и хубавите обективи ще продължаваш да ги ползваш. Казвам го от собствен опит-смених 3-4 апарата и също толкова стативи. Слава богу-не ми е падал апарат, но има и такива случаи- питай ЕсДи да ти каже![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: stoyan_5   
Дата:   26-05-10 20:40

при равни други параметри, ще вземе по-късия в сгънато положение

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: sohk   
Дата:   26-05-10 23:52

Аз съм с този. Купих си го преди седмица ... също не е кой знае какво. Но на мен за моито Д40 + 17-35 Сигмата ми върши чудна работа. Мисля че си заслужава ако не 200+ поне 100 кинта да дадеш за що годе нормален статив. Още не съм го тествал моя по чукарите ама ... и това ще стане скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   27-05-10 00:08

ecobo написа:

> http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=4971


Това е статива в този ценови клас! Имам го от няколко месеца, и досега съм нямал проблеми. На пипане главата стои доста пластмасова, но пък работи идеално. Днеска го мъкнах с мен в планина да снимам залеза и звездите, пробвах и няколко вертикални кадъра, трудно се застопори - трябва всичко да е добре стегнато, но снимки с експозии от 2-3сек. до 2-3 мин съм правил без проблем. Трябва обаче да е изключена стабилизацията, и да се използва повдигане на огледалото. Закачам му Д90 с 18-105

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: 2nYo   
Дата:   27-05-10 00:31

Около 200лв за добър статив ...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: didesignbg   
Дата:   27-05-10 08:29

Какво ще закачаш на този статив?
Ако е някои компактен без огледало, и няма да го вдигаш много, е все тая. При всички други варианти няма да минеш с този бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: realnoncho   
Дата:   27-05-10 09:19

Canon 500D...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: frenchev   
Дата:   27-05-10 12:45

chill каза:

Струва ми се, че тези пластмаси(?), които свързват централната колона с краката, ще пречат да поставяш статива на всичко по-неравно от шосе без дупки.


chill не е точно така, можеш да регулираш дължината на всеки крак независимо от другите. Малко по времеемко е, но с повечко желание всичко се постига

[shtrak] [shtrak]

иначе за тези пари все едно кой ще вземеш. Ако смяташ да снимаш сериозно с него - дълги експонации, нощни снимки, макро и т.н. - да знаеш, че не стават.

това може би е най-евтиния статив който върши по сериозна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: vkm   
Дата:   27-05-10 15:01

Manfrotto 715B бъде ли го ? Ще издържи ли олимпус е510 с обектив 70-300мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: Magnifico   
Дата:   27-05-10 21:23

Velbon Sherpa 200R дълго време ми върши чудесна работа. Наскоро му се счупи механизма за заключване на плочката обаче [smilie25] Неудобен е за дълго носене иначе.

Скаро сигурно ще си взема някоя от травъл версиите на Бенро... може би Този

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: MarinY   
Дата:   27-05-10 21:35

Обърни внимание на дължината на средната колона. Тя ограничава минималната височина на триножника, а при пейзажи ще искаш понякога да си "ниско по тревата". [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: deathzone   
Дата:   27-05-10 21:39

Аз имам такъв и си го мъкна навяскъде, супер е. виж тук

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: vladimir666   
Дата:   27-05-10 22:34

Ако не си купиш статив за 600 лв не си истински фотограф. А пейзажите никога няма да ти станат! [smilie7] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: chill   
Дата:   27-05-10 22:39

Автор: frenchev
Дата: 27-05-10 12:45

chill каза:

Струва ми се, че тези пластмаси(?), които свързват централната колона с краката, ще пречат да поставяш статива на всичко по-неравно от шосе без дупки.


chill не е точно така, можеш да регулираш дължината на всеки крак независимо от другите. Малко по времеемко е, но с повечко желание всичко се постига



Имам предвид ако ти се налага да разкрачиш статива над някой камък и т.н. абе нещо да трябва да влезе между колоната и краката, то зависи и от маниера на човека, аз например често снимам от максимално ниско положение( че и по-ниско ми се иска понякога).

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: apollo   
Дата:   27-05-10 22:54

Velbon Sherpa 200R

С такъв съм не е върха на сладоледа разбира се но определено е едно от евтините решения, които вече си заслужават [smile]

Като си вземеш лек и удобен статив в планината и когато... след внезапен порив на вятър видиш как техниката ти пада от скалата то тогава вече ще е друга бира [smilie3]

Иначе мдаааа от статив се пестят пари [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 статива
Автор: realnoncho   
Дата:   04-06-10 19:56

В крайна сметка днес си взех BENRO T-600EX изглежда много стабилен и с по-добра изработка от първите два които си бях харесал. Засега ми се струва малко тежък, но ще се свиква.
Благодаря на ecobo и ILiyanKirkov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »