Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Колебания за супер-зумче...
Автор: Sisq0   
Дата:   25-05-10 18:42

Здравейте,
Чудя се дали да взема щракалката от заглавието. Снимам за удоволствие без да имам претенции за професионално развитие в сферата, но големият зум и макрото ще ми свършат добра работа за прилични снимки за колекцията. На 100% снимките няма да ги разпъвам, принтовете ще са в нормален размер за албуми.
Бях си наплюл Nikon Coolpix L110 (добър дизайн, добро име), но толкова много негативи изчетох в интернет за него, а и това пълно авто (с какъв акъл са махнали дори ръчната настройка на ISO?) нещо ме отблъснаха. Любител съм, но все ми се ще да имам прилични опции за ръчни настройки.
От друга страна за SP-600UZ няма нито едно подробно ревю в мрежата или поне аз не открих. Липсата на EVF малко ме възпира - при такъв зум да се разчита само на LCD (при определено ситуиране спрямо слънцето ще си е щракане на сляпо)...

Надявам се на мнения от хора, които притежават или са имали досег с въпросния сапунер. Аз не успях да го открия никъде из Варна в наличност, за да го разгледам. Навсякъде е само с поръчка.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: Sisq0   
Дата:   25-05-10 20:21

Другият вариант е Panasonic Lumix DMC-FZ28, макар и модел на 2 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: cicomanco   
Дата:   25-05-10 20:37

Кат ти е толкоз акъла да четеш вместо да идеш и да пробваш на място.....
Инак и Оли-то хич не е лошо![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: Sisq0   
Дата:   25-05-10 20:51

Да повторя...

Sisq0 написа:


> Аз не успях да го открия никъде из Варна в наличност, за
> да го разгледам. Навсякъде е само с поръчка.


Та, на кое място точно? :)



Публикацията е редактирана (25-05-10 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: cicomanco   
Дата:   25-05-10 21:05

Сори ...не съм допрочел.[smilie2]
Виж в синтезиса![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: biser_todorov   
Дата:   25-05-10 21:20

Здравей,
Защо не погледнеш и Nikon P100?
Аз снимам с предния модел Nikon P90. За момента съм доволен. Но след около година откакто го купих, започнах и аз да се оглеждам към огледално-рефлексните.
Винаги ти се иска по-добро качество и при по-малка светлина.
Първо имах малка сапунерка, сега турбосапунер, следва огледално-рефлексен.
Ако ще е турбосапунер, разпитай във Фотосинтезис за Nikon P100.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-05-10 21:26

За тези парички, е не е лош.
Ако, ти харесва, купи си го. Преди седмица имах възможност да пробвам по-големия му брат, за любителски снимки, ще ти бъде от полза. [smilie24]
Панасоника, също е отличен. Дори по-удачен вариант, зависи от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: toplomer   
Дата:   25-05-10 21:30

Аз имам SP-590UZ и горещо го препоръчвам. Ако няма да печаташ плакати е превъзходен апарат. Единственото, което ме дразни е, че са махнали row формата.
Всъщност аз използвам DSLR-а само за нещо по-специално - макро, филтри. Иначе само олимпуса. Има доста добра стабилизация, леко, удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: Sisq0   
Дата:   25-05-10 21:35

cicomanco, благодаря за съвета, утре ще отида до магазина. Оказа се, че бил близо до вкъщи, а не го знаех.

biser_todorov, P100 идва "леко" с 350лв. по-скъп. Реално за неговата цена в Базара има прилични огледално-рефлексни, но не ме влекат. Не съм чак толкова навътре, за да нося тяло, обективи и т.н. А и ми се струва, че от толкова работа по DSLR-ите Nikon са позанемарили сапунер-сегмента. :)
В интерес на истината оглеждах P90 - 150лв. над Олито е, по приемливо.

toplomer, изтървах един такъв от обява в друг форум и ме е яд. Иначе трудно се намират втора ръка, а по онлайн магазините са неприлично скъпи. :)


Общо взето търся нещо около 400-500 лв. и съм наясно, че супер-зумовете си имат кусурите и няма идеален модел. Но ще се радвам на още предложения. :)



Публикацията е редактирана (25-05-10 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: Sisq0   
Дата:   25-05-10 21:45

баби-играят-с-теб, единственото, което ме гложди е липсата на EVF. Някак съм свикнал да се кьоря на по-обемни фотоапарати. Утре ще го видя в Синтезис, друго си е да го хванеш в ръка и да прецениш на място. :)
Иначе май другите алтернативи са P90 и DMC-FZ28.

Като цяло качеството на снимките ми е по-важно от това дали снима или не HD видео.



Публикацията е редактирана (25-05-10 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: surg   
Дата:   26-05-10 14:13

Sisq0

има едно две дребни, ама важни неща
1. 600 модела е само на ауто режими, което драстично те ограничава ако искаш повече от снимки тип семеен албум
2. цялата серия на Оли в зоомаовете от 530 насам са известни с дъъъъълаг списак от качества, на практика обаче са с неизползваем зооом в края му, бавни са като управление и снимане, с посредствена оптика, и шууумен сензор...
в тоз клас има Канон СХ 1, СХ 10 , Сх20, и Панасоник ФЗ 28 38
ако работата опира до пари, разгледай някои модели и на Фуджи...
те сапо евтини, и по добри от Оли...

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: lyubomirdankov   
Дата:   26-05-10 18:13

Колега Sisq0, оня ден си взехме Olympus SP 800 UZ и мога да ти кажа, че съм много доволен от снимките, а преди това съм бил с апарати само на Sony, в ценовия им клас 400-500 лв, и не вярвах да ми хареса друга марка фотоапарат, понеже допреди няколко години съм продавал фотоапари в големите вериги магазини и съм ровичкал много из тях. Но както и да е, най добре отиди в магазина и го пробвай, поровичкай из настройките независимо какъв е апарата, направи снимки, даже попитай ако може дати ги качат и на компютър да ги видиш на голям екран.
Единственото за което съжалявам аз за Олимпуса е че няма визьор за да може да се пести от батерията като се изключи дисплея и че е с Li-on батерия.
Успех с покупката и чакаме снимки.



Публикацията е редактирана (26-05-10 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: valsomir   
Дата:   26-05-10 19:18

Аз пък снимам с предшественика SP-590UZ :) Без да се заяждам ама "surg" винаги плюе Olympus-ите в този клас поне :) Колко е използваем пълния зуум най-добре си прецени - според мен изобщо няма значение какво ще се купи в този клас - разликите са минимални колкото и да се правят опити да се лансират едни модели повече от други...



Публикацията е редактирана (26-05-10 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: vnvas   
Дата:   26-05-10 19:54

Panasonic FZ28 e по-добрият избор - по-добра оптика и Ръчни настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: valsomir   
Дата:   26-05-10 22:31

Виждам, че всички препоръчват FZ28 в този клас - ами FZ38 е мисля, по-новият модел - с какво е по-долу от FZ28?

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   27-05-10 00:17


Все се чудя, кой баби играят стеб[smilie5]

Относно фотоапарата, surg е дал най-точния и ясен извод за качествата на марката. А, от друга страна, панасоник е малко по-добър.
Липсата на EVF не е болка за умиране, важно е на теб да ти хареса.
И за край, честно ще ти кажа, какъвто и апарат да си купиш от този клас, все едно и също качество има. [smilie24]
Успех и да сложиш снимки.
И да не забравя, да почерпиш приятелите. [beer] [shtrak] [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: Sisq0   
Дата:   27-05-10 09:04

surg, пропуснал съм да забележа, че и SP600 е фул ауто. Което успях да видя вчера в магазина и го изключих като вариант за покупка.

lyubomirdankov, SP800 струва ~700 лв. - SP600 e 400 лв,.

valsomir, FZ38 е доста по-скъп е от 28. Иначе мисля е достоен наследник.

баби-играят-с-теб, вчера като разглеждах SP600 разбрах колко ми липсва EVF. Гледах пред магазина да застана така, че слънцето да ми е в гърба (за щастие във Варна беше прекрасен слънчев ден, както и днес) иииии... абе, снимаш на слепешката в такива ситуации. Иначе ми е ясно, че всички от този сегмент са долу-горе еднакви като краен продукт. Много умувам за Nikon P90 (предимно заради името и добрър личен опит с марката), но из мрежата го смазват с негативни ревюта. Все пак ми се струва, че FZ28 прави малко по-сносни снимки, пък бил той модел отпреди 2 години. Лошото е, че ще трябва да го взема на старо, защото не го виждам нещо по магазините.

Иначе за D/SLR-ите вече споменах. Няма смисъл в моя случай. Имам познати с DSLR колкото да кажат, че имат такъв. Размъкват кютуци насам натам и правят снимки, за които и обикновен компактен апарат е достатъчен. Не искам да съм такъв. :)



Публикацията е редактирана (27-05-10 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   27-05-10 12:18

Добър ден.

При вас е слъчнево, и при на е слънчево, но нямаме море, а имаме един друг голям гьол.[ezik] [ezik] [smilie25]

Наистина панасоник е най-добрия вариант. Но един съвет от мен, винаги купувай продукт, който е с гаранция. Може да има малко гаранция, от два или три месеца, но все пак си е гаранция. Но дано не се разваля, че когати искат гаранцията и сравняват имената в личната карта и това, което пише на гаранцията, става така, че гаранцията е безполезна.

Панасоник 38 е най-удачния вариант, според мен..
За огледалните апарати е истина. Един приятел си купи нещо подобно за 3000, а не е направил и сто кадъра с него[smilie3] [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: vnvas   
Дата:   27-05-10 12:30

@Sisq0 - 80% от снимките снимани тук не се нуждаят въобще от DSLR. Това е форум за фотоманиаци , затова DSLR-а е на почит.
SP800 също няма Ръчни настройки. Взимай един FZ28 втора за 300-400лв и си свиркай.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: Sisq0   
Дата:   27-05-10 12:47

Ами те опциите ми останаха две общо взето:
- FZ28 за 400лв. пълен пакет с около месец гаранция и без "подаръци" (който всички ревюта хвалят, но конкретния апарат има леки следи от протъркване на боята)
- P90 за ~460лв. пълен пакет, с около 21 месеца гаранция + чанта Lowepro (който е в идеално състояния, но по реяюта го съсипват от критика)

пфф...

п.с.
баби-играят-с-теб, FZ38 е перфектният избор за мен, уви на далеч от перфектна цена. Не защото нямам, а защото не ми се виждат удачни толкова пари за този клас фото.

п.с.2
Дали просто да не си снимам с iPhone (въпросът, естествено, е риторичен) :D


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-05-10 13:00

Освен Панасоника, може да се поогледаш и за някое Фуджи S6500 - ще бъдеш приятно изненадан от качеството на картинката и при по-високо ИСО [smilie24]
Но да предупредя, че то е "само" 6 мегапиксела[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: valsomir   
Дата:   27-05-10 13:02

SisQ имаш лично съобщение от мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   27-05-10 15:41

Не искам да се меся в цените на апаратите, ама цената на апарат, който е на повече от година е 40% от цената в търговската мрежа. Обиколи в оказионите, ще намериш интересни предложения. [smilie24] Вашия град е голям, техника има много, само да търсиш.



Публикацията е редактирана (27-05-10 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: Sisq0   
Дата:   28-05-10 08:43

Да, прав си на теория, уви никой продавач не би тръгнал да продава на 40%, въпреки че е логично. Иначе търсенето продължава, има и няколко оферти... живот и здраве да е само, времето е наше. :)

За оказионите не се бях сещал, ще разцъкам из тези, които знам.

п.п.
От толкова мислене накрая ще му отпусна края, ще стана безотговорен и ще се натоваря с едно D3000... хаха



Публикацията е редактирана (28-05-10 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Olympus SP-600UZ
Автор: Sisq0   
Дата:   29-05-10 12:16

Намерих DMC-FZ38 + 4GB карта на 200-300 кадъра за 400 лв. Вторник, живот и здраве, ще е при мен. [smilie19]

Благодаря на всички за мненията, бяхте ми много полезни. Като пристигне щракалото ще пиша и ще направя няколко снимчици.

п.п.
Продавачите в Базара ще е добре да се замислят относно цените на техника втора ръка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »