Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  22  23     всички  напред  последна
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-05-10 01:43

Абе аз съм простосмъртен признавам се [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: steeens   
Дата:   23-05-10 01:55

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Пд[smilie24] всички сме такива , ама колко цвята виждат очите ни е въпроса./Поне така ми се стори в началото/

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: Breach   
Дата:   23-05-10 03:09

И без да се цитира Wikipedia е ясно, че става дума за милиони цветове. Най-добре е човек като каже една глупост спред да коментира, че става винаги по-зле. Андрей да си пусне монитора направо в 8битов цвят като му стигат 256-те и не вижда разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: AndreyIst   
Дата:   23-05-10 03:22

Breach, любими, зная, че сте много ...

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: nnenov   
Дата:   23-05-10 09:01

Очевидно става дума за разлика в дефиницията на задачата.

Какво е това злостно нападане не мога да разбера?

Андрей, не че си длъжен, но би ли си защитил тезата?



Публикацията е редактирана (23-05-10 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: Тед   
Дата:   23-05-10 09:17

Андрей, а аз искам да видя на снимка как биеш
"твоята" ГМО ваксина на децата си....
Ей така как ги боцкаш с лайната, които изобретяваш...

Пък да не говорим, че сумати от титлите на учените са си чиста проба напън и преписване на доклади...
Няма забравя един доцент как искаше да стане Професор...и как му дадоха да пише/преписва от руски "разработки".
Но е тъпо да отричаш всички учени - от 100 има сигурно 10-15 дето са читави.

То така е и в обществото - в Англия има около 50 - 100 хиляди може би лордове и аристократи, чийто брой не е голям на фона на 80-90 млн. население,...но тази прослойка контролира и управлява държавата. Убеден съм, че 60 -70 млн. са абсолютни лумпени в тази държава /с очите си съм г ивиждал какви говеда са/. Много се възхищавам на Камарата на лордовете...Квото е избрано от общините /плебса.. ония могат да го "шамаросат"..
Но ние нямам лордове кралици ...имаме трици..
Така е и с образованието и науката...много титли...резултати ... учебници не могат да напишат за 1-и клас...
Това е риалити - реалност... констатираш пасивно факти..



Публикацията е редактирана (23-05-10 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: GenaDP   
Дата:   23-05-10 09:59

Хе-хе, тозий път наш Андрешко показа като на открит урок какво представляват родните нАучни светила... Да обобщим: малоумни твари, които с тъпо упорство са готови да защитават някаква идиотска теза от позицията на по-умни и по-знаещи, при което единственият им довод в подкрепа на въпросната теза е принадлежността им към нАучното котило за безхаберници, наречено БАН.

Нещо като да твърдиш, че хората имат по четири пръста на ръцете, вместо да си извадиш собствените ръце от джобовете, и да преброиш...

Да систематизираме Андрешковите доводи в подкрепа на неговата теза:
- той е от БАН
- той е велик чуЕн, и му дават много пари, за да твори нАука
- той има мнооого научни публикации и ходи по нАучни конфиренции
- можем да проверим у гуглето колко е велик (интересното е, че ни праща да проверяваме неговото величие в същия този интернет, където по негови твърдения на нищо не може да се вярва)
- ний сме тъпи, щото сме търговци, или инженери, или некви други (изобщо – безпросветна пасмина, която, видите ли, е дръзнала да си въобрази, че може да проумее нещо от областта, в която единствени гении от ранга на Андрешко могат да имат адекватни знания)


Тъъъй... сега да погледнем фактите в очите. Да не бъда многословен – има една книжка, наречена The Science Of Color. Редактор е ей този, който, като гледам, все требе да разбира нещо от човешко зрение... За сведение на всички БАНски труженици - след всяка глава в книгата има ферман от източници, дълъг няколко страници (точно както те обичат).

Та какво пише в тая книжка на стр. 187 горе, в дясно: ‘there are about 10,000,000 surface-colors distinguishable in daylight by the trained human eye . . . (p. 359).’ These 10,000,000 colors include variation in hue, saturation, and lightness.

Ае, Андрешко, оди да рупаш... [smilie19]



Публикацията е редактирана (23-05-10 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: n1x0n   
Дата:   23-05-10 11:50

Егати яката тема! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: nomadsl   
Дата:   23-05-10 11:57

Господа,

защо първо не си уеднаквите терминологията и конотациите, че може да се окаже, че твърдите едно и също.[smilie3]

И без злоба и нападки - добронамерената ирония и хумор е напълно достатъчна.

Все пак истината трябва да е вашата цел, а не нейният вестоносец.

Мир и любов!

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: mondragon   
Дата:   23-05-10 12:05

Добър вечер и от мен. Искам само да ви кажа, че малко некоректно се хапете едни други!
Първото, което трябва да уточните е:
Що е то цвят?
Що е то нюанс/оттенък?

Цветовете са няколко, но нюансите са много.
Нюансите, които изобразяваме на хартия се образуват като добавяме бял или черен цвят към основния. Съответно потъмняваме или изсветляваме този основен цвят.
Нюансите, които виждаме в природата се образуват в зависимост от това каква е осветеността и как светлината достига до цвета.
При много ярко и пряко слънце, нюансът е един, а при слабо и дифузно осветяване, той е друг.

Ето и един текст , който смятам, ще обясни добре.

Цвят, това е начинът, по който нашите очи и мозък интерпретират светлината. Нашите очи могат да виждат светлинни вълни с дължина между 380 и 740 нанометра. Това се нарича видим спектър на светлината. Сър Исак Нютон конкретизирал чистите спектрални цветове, които виждаме в светлината като червено, оранжево, жълто, зелено, синьо, индиго (лилаво) и виолетово.
През 1970 изследователят Томас Йънг казва, че човешкото око вижда само 3 цвята червено, синьо и жълто, а всеки друг цвят е комбинация от тези базови цветове. През 1878 Евалд Херинг създава теория за четирите уникални оттенъка на червеното, зеленото, жълтото и синьото, които когато се смесят с бяло или черно представляват всички възможни цветове, които хората могат да асимилират/възприемат. Полезна информация за художниците и печатарите, но не отговярят на въпроса:”Колко цвята вижда човешкото око?”.

Проблемът е, че никой реално не знае точно колко цвята вижда човешкото око.
Най- близките изследвания прогнозират милиони цветове. Научни експерименти показват, че хората могат да правят разлика между много малка разлика в цвета и да разчетат бройка на цветовия диапазон, който виждаме от порядъка на 10 000 000.
Естествено, всяко човешко око възприема цвета по различен начин и всяка култура има свои собствени имена за цветовете, така че конкретизирането на точна бройка видими цветове може да окаже невъзможна.

Color is how our eyes and brain interpret light. Our eyes can only see radiation with a wavelength of 380 nanometers to 740 nanometers. This is called the visible spectrum of light. Sir Issac Newton listed the pure spectral colors we see in light as red, orange, yellow, green, blue, indigo, and violet.

In 1790, researcher Thomas Young said the human eye sees only three colors -- red, blue, and yellow -- and every other color was just a combination of these primary colors. In 1878 Ewald Hering posited a theory of four unique hues of red, green, yellow, and blue, which, when mixed with white or black, represent all the possible colors humans can process. Useful knowledge for painters and printers perhaps, but it doesn't quite answer your question.

The problem is that nobody really knows exactly how many colors the human eye can see. The closest researchers can estimate is millions and millions. Scientific experiments have shown that humans can discriminate between very subtle differences in color, and estimates of the number of colors we can see range as high as 10 million.

Of course, every person's eyes perceive color a bit differently, and every culture has its own names for colors so coming up with an exact number may not be possible.

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: chill   
Дата:   23-05-10 12:11

Различната сатурация и яркост за различни цветове ли се брои? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: AndreyIst   
Дата:   23-05-10 12:25

nnenov, това което отскоро разбрах е, че каквото и да каже или напише човек от каквато и да е сфера на науката или практиката веднага се появява нет-другарче, което категорично, грубо и безпардонно му се нахвърля за да го убеди в пълното му безхаберие.
Предлагал съм срещи поне на 10 такива другарчета очи в очи, за да ми кажат същите тези неща, но Бога ми - никой не се отзовава. Къде къде по удобно е да се излееш тук, нали.
Ако използвам научни факти - скачат ми с неопровержими доказатледтва, че в същност съм лумпен и псевдо-учен, който нищо не разбера. Ако бъда точен и конкретен с научни факти и термини - почвал съм да се правя на велик и прекалено умен.
Друг наш 100 килограмов юнак, който слуша Вагнер зад всяка моя дума и действие търси световния заговор, корпоративни и еврейски пари, наляли се в бездънните ми банкови сметки и тотално продадената ми душа на дявола.

Тед, да разлика от прокламилането в американските филми учените имат много висок професионален морал и себеконтрол. За да стигне една ваксина до хуманна употреба минава през десетки тестове. Аз откривам моделите и механизмите, търся вай-добрия ефект без забележи - никакви странични действия, защото такава е новата директива. Новите ГМО ваксини както ги нарече /те в същност са ДНК ваксини/ избягват дори и теоретичните потенциални рискове на класическите ваксини.

Номаде, зная, че си прав. Но се иска стил и начин на контактуване, за да се стигне до истината. Да те питам - някога при общуването ни наживо да си се чувствал омерзен, подтиснат или откровено нагрубен. Ако да - кажи да взимам мерки.

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: imitev   
Дата:   23-05-10 12:27


Аз така и не разбрах порядъка на цветовете които [smilie10] средностатистическият човечец ...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: steeens   
Дата:   23-05-10 12:30

GenaDP написа:


> Колкото до броя различавани цветове - повдигни 100 на 3та
> степен, и ще получиш правилното число за нормален трихромат.
> По-горе някой спомена и за генетичен феномен при жените, който
> им позволява да различават 100 пъти повече цветове от вече
> получения чрез операция умножаване или повдигане на степен
> резултат. Но ти, разбира се, като виден генетик, няма как да не
> знаеш за това... [smilie19]


Гена, я ни преведи думичката трихромат, какво ли значи на български?[smilie5]


nomadsl [smilie24], mondragon [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: Canon   
Дата:   23-05-10 12:30

Понеже баницата е само една - спектъра и нейното възприемане от гладен човек, възникват нЕкои въпроси:
1. Има ли и каква е методиката да я разделим точно на 256 части (не 255 или 257)
2. На колко най-много различими части може да се дели една баница.
3. Ако една от частите има/няма наименование дали е от баницата или е случайно попаднало парче от тутманик
4. Парчетата от баницата какви по форма трябва да са - квадратни, триъгълни, многоъгълни или с неопределена форма
5. Рязането на баницата по някаква методика дали е част от научен проект.

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: 1vo   
Дата:   23-05-10 12:31

търся вай-добрия ефект без забележи - никакви странични действия, защото такава е новата директива.

Ако наистина вярваш в това, то всякакви разговори и дискусии са безпредметни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: mitku   
Дата:   23-05-10 12:37

ОК... виждаме 3 цвята. Останалото не са цветове... ясссснооооо... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: tvk75   
Дата:   23-05-10 12:41

аз не ги разбирам тия работи,но 256 цвята ми се струват пълен абсурд. Мякъде бях чел обширно обяснение по тоя въпрос и си спомням беше написано следното "The human eye can distinguish about 10 million different colors". И също така, че като резолюция съответства на 576 мегапиксела

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: steeens   
Дата:   23-05-10 12:42

[beer] [beer] [beer] [smilie5] Три бири и оркестъра да свири![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: steeens   
Дата:   23-05-10 12:43

Английския е беден език, затова стават грешки при превода.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: mitku   
Дата:   23-05-10 12:53

Лъки - ти си геврек. Аз не знам какво виждам, някой (по-умен [smilie19] ), знае обаче по-добре (нали е по-умен [smilie19] ). [smilie18]

П.П. А после - защо народът не ще и да чуе за БАН и не ги подкрепя... бан-аните и сами не разбират, че си вкарват автогол и само губят от подобни глупости и надменното отношение. Каквото посадиш - туй ще береш... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: autosvet   
Дата:   23-05-10 12:55

Така и не видях точно определение за цвят, от където според мен трябва да тръгне разплитането на нишката.

Само не разбрах що за свлоч трябва да си за да отричаш науката като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: HP   
Дата:   23-05-10 12:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: Jankoff   
Дата:   23-05-10 12:59

Много сте смешни, бе, господа!
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Колко цвята различавало човешкото око? Не съм специалист в тази област, но все пак знам много добре, че "цветовете" не са обективна даденост като клетките, молекулите и пр., а са инструмент (перцептивен капацитет) на мозъка и окото за по-точно сегментиране на видимата действителност. Оттук е ясно, че на въпрос "Колко цвята различава човешкото око?" не може да се отговори точно и обективно - просто няма мярка. Или има много мерки - което е същото (няма една мярка).

Това ми напомня за споровете за БАН и учените в нея. "Ооооооо, ама аз - казва един или друг господин тук - имам страшно много статии, пък колко са ме цитирали, ехееееей!"
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Да, бе! И от това автоматически ставаш голям учен. Ами, ако са те цитирали негативно? Или, щото са ти познати и си правите взаимно услуги?

Трябват точни мерки (критерии за оценка), за да се отговори точно на въпроси от типа "Колко цвята вижда окото?" или "Колко е добър един учен от БАН?"


Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: Canon   
Дата:   23-05-10 13:06

Jankoff
Па нали за тва питаме - за БАН-ската методика на рязане на баница.
Ама нъц.
Щото не сме делегирани към проекта по рязането.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  22  23     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »