Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  22  23     всички  напред  последна
 Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: GenaDP   
Дата:   22-05-10 21:20

Следва извадка от една тема в клуба:

Автор: GenaDP
Дата: 22-05-10 19:56
Сега се присетих - имаше преди време тъдява един БАН-ски труженик, дето компетентно заяви, че човешкото око различавало само 256 цвята. Някъв биолог го раздаваше... И се пенеше, че колегите му твърдяли същото. Да не си бил случайно ти?

Автор: AndreyIst
Дата: 22-05-10 21:01
Да, скъпи. Аз бях. Пък един многознайко от Варна, спец по хиляди неща, беше убеден, че окото разпознавало милиони цветове, щото виждаш ли - фирмени брошури така казвали.

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: GenaDP   
Дата:   22-05-10 21:21

Та питам аз - кво да и спасяваме на тая наша нАука, и нАучните светила от сорта на горното? Не е ли по-добре да ги претрепем с камъни, че поне да не се мъчат повече? [smilie18]


и сега....
.
.
.
развръзката:

Хе-хе, тозий път наш Андрешко показа като на открит урок какво представляват родните нАучни светила... Да обобщим: малоумни твари, които с тъпо упорство са готови да защитават някаква идиотска теза от позицията на по-умни и по-знаещи, при което единственият им довод в подкрепа на въпросната теза е принадлежността им към нАучното котило за безхаберници, наречено БАН.

Нещо като да твърдиш, че хората имат по четири пръста на ръцете, вместо да си извадиш собствените ръце от джобовете, и да преброиш...

Да систематизираме Андрешковите доводи в подкрепа на неговата теза:
- той е от БАН
- той е велик чуЕн, и му дават много пари, за да твори нАука
- той има мнооого научни публикации и ходи по нАучни конфиренции
- можем да проверим у гуглето колко е велик (интересното е, че ни праща да проверяваме неговото величие в същия този интернет, където по негови твърдения на нищо не може да се вярва)
- ний сме тъпи, щото сме търговци, или инженери, или некви други (изобщо – безпросветна пасмина, която, видите ли, е дръзнала да си въобрази, че може да проумее нещо от областта, в която единствени гении от ранга на Андрешко могат да имат адекватни знания)


Тъъъй... сега да погледнем фактите в очите. Да не бъда многословен – има една книжка, наречена The Science Of Color. Редактор е ей този, който, като гледам, все требе да разбира нещо от човешко зрение... За сведение на всички БАНски труженици - след всяка глава в книгата има ферман от източници, дълъг няколко страници (точно както те обичат).

Та какво пише в тая книжка на стр. 187 горе, в дясно: ‘there are about 10,000,000 surface-colors distinguishable in daylight by the trained human eye . . . (p. 359).’ These 10,000,000 colors include variation in hue, saturation, and lightness.

Ае, Андрешко, оди да рупаш... А, и да не забравиш да поканиш на рупането твойте велики колеги, дето се смеели на твърденията ми... [smilie19]



Публикацията е редактирана (23-05-10 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: jokevcv   
Дата:   22-05-10 21:24

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: darksorrow   
Дата:   22-05-10 21:29

това горното наистина е majestic fail на Андрей...

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: Canon   
Дата:   22-05-10 21:29

м-да
Ако приемем разпознаваема разлика от примерно 10% за всеки един от трите цвята имаме 10 различни разпознавания в цветен канал или с комбинирането им са 10 на 3 степен = 1000 различни цвята

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: jokevcv   
Дата:   22-05-10 21:33

Значи това с калибрирането на мониторите отпада? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: Canon   
Дата:   22-05-10 21:34

Отиде бизнеса на Асахи с калибрацията заради БАНски разработки

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: antonio.caro   
Дата:   22-05-10 21:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: jokevcv   
Дата:   22-05-10 21:40

Пфууу хубу, че никой във Варна не се нави да калибрира моя. След тази разработка на БАН щях са съм много разочарован, че съм си хвърлил парите на вятъра.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: vga   
Дата:   22-05-10 21:41

А аз не мисля, че има значение! Какво 256 цвята бе! Стига бе! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: jivkojj   
Дата:   22-05-10 21:43

Това ми напомня за вица за юнака, дето се е бил с ламята. Сече й той главата, на нейно място излизат 2. Сече и тях - на тяхно място още 2! Сякъл тоя, сякъл и някрая, като отсякъл 256-тата - лямята умряла. Защо?


Щото била 8 битова.

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: jokevcv   
Дата:   22-05-10 21:46

@jivkojj
[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: navy   
Дата:   22-05-10 22:00

То и човешкото ухо не чува звуци под и над определена честота, но в хай-енд техниката се използват супер туитъри, които свирят много над чуваемата граница и въпреки това - променят звука [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: Canon   
Дата:   22-05-10 22:00

Ако приложим тази логика към БАН, че е 8 битов, значи имаме 256 глави за рязане.
Дотук добре ама май министеро иска направо:
CMD
format BAN://
enter

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: chill   
Дата:   22-05-10 22:26

Глейте ся ...

Зависи дали е мъж или жена.

Мъжете разпознават шест цвята - жълто, оранжево, червено, виолетово, синьо и зелено.

Жените разпознават и някакви неща като - прасковено, керемидено, бордо, екрю, резедаво и т.н. ... може и до 256, може и до милиони да го докарат.

Хау.

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: mitku   
Дата:   22-05-10 22:42

Муаааахахахаха... 256 цвята... 'б@си глупостите. [smilie18]
Е моите си разпознават 16-те милиона, въпреки БАН. [smilie19] [thankyou]

П.П. (едит) Сори, но въпреки, че и аз съм работил в БАН и имам близки хора там и избягвам да се обаждам в БАН-овски теми, все пак мога да кажа, че обвиненията на хората са доста верни. В БАН трябва ЯКО изриване из основи. [smilie2]



Публикацията е редактирана (22-05-10 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: Lalinda   
Дата:   22-05-10 23:03

Хм, в другите теми обикновено Андрей Фърст се дава като единствен положителен пример за ефективен банаджия, пък тук... чобаните... решили да претрепят и него...

Боже, колко мъка има по тоя сайт, Боже!


Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: surg   
Дата:   22-05-10 23:06

човешкото око разпонзава много повече от 256 цвята ...и нюанси на сиво...
изобщо
2 даден момент обаче, специално за сивото , оптималният брой е около 256 , с клетките за сиво при тез условия се установява най голяма разделителна способност. за тов аи до днес монитрите на на разни скенери и ехографи са калибрирани за 256 оттенъка на сиво....не в цвят
а за цвета, опитни очи могат да разграничат в даден момент над 4096 цвята мисля...но намаля разделителната способност

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: AndreyIst   
Дата:   22-05-10 23:31

[smilie25]


Андрей много се смее, събрали се инженерите да говорят за физиология на окото. Четейки фирмени брошури на компютри и бои за коли.

Ша умра.

И вас ви обичам.

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: GenaDP   
Дата:   22-05-10 23:36

По презумпция Андрей знае най-много, щот Андрей - БАНаджия. Който не е в БАН - нема как да ги разбира тея работи. [smilie18]

Но, както установихме в една друга тема, в БАН е пълно с малоумни идиоти... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: vga   
Дата:   22-05-10 23:39

Андрей, грешиш. Не различава само 256 цвята. Стига глупости. Различава минимум 1037 цвята, а колко отенъци вече е невъзможно да се преброи. И не е от брошури, пише го по дебелите книги.

Лалинда, много си зле!

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: ivodam   
Дата:   22-05-10 23:41

GenaDP: Гена, защо си губиш времето с един доказан лъжец и въздухар? Аз повече грам време няма да му отделя на тоя "учен". Виж го само с каква нечувана наглост заявява:

Ходя също само и единствено на научни конференции, а не на фирмени такива. В този смисъл билетите и хотелите ми се плащат от организаторите на научния форум пак без фирмено участие. И това може да се провери. Май не искате да разберете, че има неща, които не са обвързани с фирми и пари. А аз не работя за фирми.

E, за негов некъсмет, съм много добре запознат от години с цялата история около такива научни форуми и съм пределно наясно как се финансират. И наистина взех, че проверих. Имат си хората, организирали конгреса, официален сайт. И си има там официален раздел Sponsorship and Exhibition.

http://www2.kenes.com/auto2010/exh/Pages/SponsorsandExhibitors.aspx


Отваряме го и какво да видим - яяя, изненадка - ФИРМИ. Много фирми, дори не може да ги преброи наведнъж човек. Определено обаче бие на очи една фирма в качеството си на главен спонсор, която стана неотдавна скандално известна у нас и заради която изгърмя цял продажен здравен министър.

Защо обаче лъже лицето Андрей, питам се аз? Гузен негонен бяга? Дали не е време съответните служби и органи да се поинтересуват и от финансовите потоци по така наречени "научни" проекти, лаборатории, и тем подобни, да се види дали всичко е наистина чисто там?

[smilie2] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: vga   
Дата:   22-05-10 23:45

Чакайте бе, какво го нападнахте човека къде ходил и какво правил и как се финансирал. Темата е хубава, окото наистина не вижда милиони цветове! Това е добре да се изясни! Но вижда и доста повече от 256. Смешно е учен от БАН да разправя, че са 256, но все пак, защо го обръщате на лично? Не ви е паднал сега да го оплювате човека!

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: vladihg   
Дата:   22-05-10 23:50

Човешкото око различава до 30 000 и максимум 50 000 цвята и техните нюанси - това със супер-дупер дисплеите с милиони цветове си е най-големия търговски трик защото милионите цветове не се виждат реално от всеки нормално виждащ човек освен ако не е извънземен[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хе-хе... Човешкото око разпознавало 256 цвята... :)
Автор: AndreyIst   
Дата:   23-05-10 00:01

ivodam, GenaDP, ще ви взема за гаджета. Такава реклама никоя дама не е могла да ми направи.

Благодаря ви.

Иво, службите, казваш. Ше умра. Ти си човек от соца, интерпретираш всичко, както си искаш.
Фирмите финансират конференциите, така е в цял свят и на това се крепи науката. А организаторите финансират лекторите, без да имат нищо общо с фирмите. МА ти знаеш бе, ченге такова. Ти знаеш всичко. С тази мазна муцка няма как да не знаеш.

милиони, казвате...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  22  23     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »