Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Истанбул
Автор: bgpower   
Дата:   23-05-10 14:26

Здравейте,

Търсих и из форума, но главно изскачат презентации на снимки, а няма дискусия на забележителности и приятни местенца и кътчета на града.

Понеже ми предстои пътуване за 2 дни ме интересува какво бихте ми препоръчали като забележителности, които е задължително да се видят от града, както и струващи си локации за снимки извън обичайните заподозряни. Ако имате информация може и да ме насочите къде и дали /особено из джамиите и замъците/ може да се снима със светкавица.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: neuromancer   
Дата:   23-05-10 14:40

Вътре в дворците и джамиите не може да се снима със светкавица, нито със статив (прибират статива на входа и го връщат като излизаш).
Та ако няма да снимаш нощни снимки навън, хич не носи статив. Парапети и подобни много помагат.
За забележителности знам само обичайните заподозрени [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: Canon   
Дата:   23-05-10 14:51

и моноподите ги броят за триподи
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: Giorgio.K   
Дата:   23-05-10 15:12

То за два дни няма кой знае какво да разгледаш, но ако имаш възможност иди да видиш последния султански дворец - Долмабахче сарай ... заслужава си. За апарата ще ти вземат допълнителна такса, но не помня колко беше .. и както ти казаха горе без светкавица и статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: джъмбо   
Дата:   23-05-10 15:39

такса 6 лири (6 лв)

локациите са ги казали
топкпъ - стария дворец навсякъде без съкровищницата - 10-120 лири
долмабахче - нов дворец движи се в група бе да изоставаш и ти трябват поне 3200 исо за да имаш 1/15 -2.8-4 - цена 15 + 6 лири
водохранилището - мрак мрак и още мрак (парапети) - 10 лири
синята джамия - безпари но с малко работно време не много тъмно действаш тихо и без патъци
света софия (не си струва) 15 лири

навън има какво да се снима... не бих рискувал с малките улички.... макар е съм обикалял и равнено с атина от преди 2 седмици... в атина не бих отишъл отново

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: SLR   
Дата:   23-05-10 16:10

За джамии и дворци гледам са писали, иначе аз ей ТУКА малко съм писал[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: bobi66   
Дата:   23-05-10 20:07

1."Света София"
2.Султанския дворец.
3.Синята джамия.
4.Българската черква св.Стефан

Първите три са на малко разстояние едно от друго и се разглеждат за около половин ден.
Статив нямам но почти навсякъде съм снимал
със светкавица.Където се карат я изключвам и увеличавам исото.

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: bvidenov   
Дата:   23-05-10 20:13

Джамиите едва ли са интересни, дворците също не са впечатляващи, даже споменатия Долмабахче. За 2 дни ако е хубаво времето се разходи. Прекрасно място са булевард Багдад и квартала Мода в Азиатската част. Саръер на входа на Босфора с рибните ресторанти, Ортакьой, и дискотеките Лейла и Рейна ако имаш пари. Разбира се почти целия Босфор и разходката с корабче по него не са за изпускане. Капалъчарши също трябва да се види, но е на отвратително място, та не препоръчвам да е първия път. Ако си падаш по кулинарията Истанбул е мястото. Има какво да се яде и пие постоянно. Голяма атакция е рибната борса с ресторантите. Принцовите острови също, но следващия път.

http://photo-zona.net/images/user61730/album14949/large/1274634531_qran9015_Picture125.JPG

Ортакьой

http://photo-zona.net/images/user61730/album14949/large/1274634657_mbsq9241_DSC01425.JPG

нейде по Босфора

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: hemilio   
Дата:   23-05-10 20:28

джамиите са интересни за снимане ,но вземи си един цпл филтър ако нямаш и отиди задължително на аквариума им-невероятен е 3-тия по големина в света,след японския и американския!
намира се срещу автогарата им!

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: Tonidi   
Дата:   23-05-10 20:35

от принцовите острови - Буюкада, ама си отдели цял ден и се наслади на спокойствие

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: mravunko   
Дата:   23-05-10 21:09

разходи се с лодка, заеби снимките :)
джъмбо е споменал долмабахче, преди 3 седмици бях там и не ми дадоха да снимам вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: _Bo   
Дата:   23-05-10 23:08

Около Гергьовден бях там. Ето малко снимки В Долмабахче не се снима, може да те накарат да си оставиш раницата. На повечето места се снима свободно, без статив и светкавица. Чети wikitravel.org
Не слушай Джъмбо - света София си струва много... освен ако не отиваш да щтракаш разни интересни на вид неща и не се интересуваш какви и защо са :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: _Bo   
Дата:   23-05-10 23:15


http://picasaweb.google.com/lh/photo/c0OahjvTitYuSSfuqKCL2Q?feat=directlink


Джъмбо, тази е от малките улички нощем [smilie18] ... затова е малко размазана[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: джъмбо   
Дата:   23-05-10 23:32

разни идеали разни виждания....

в синята джамия ми хареса повече....

света софия я гледах преди 5 години и бе мрачна и опушена... сега не знам какво е...

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: _Bo   
Дата:   24-05-10 00:10

хубаво е да има различни виждания...

ето един интересен рекламен клип
http://www.youtube.com/watch?v=2YAvfxA6a94

освен това, ако се почете малко история става още по-интересно...


Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: bgpower   
Дата:   24-05-10 12:57

Здравейте,

първо - благодаря за идеите и съветите.

Майче като задължителни, макар и на бързо:

1. Топкпъ
2. Долмабахче - дори по-впечатляващ ми се вижда от горния
3. Водохранилище - това ли имате предвид под Аквариум или са 2 неща?
4. Синята джамия
5. Света София
6. Българската черква св.Стефан - далеч от центъра ли е?
7. Ортакьой - това ли е мястото където се продава рибка от лодките?

ПС: Рекламното клипче е много добро, но турците винаги са знаели как се правят такива неща - нещо, което пък на нас ни куца силно!

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: yaev   
Дата:   24-05-10 13:15

Рибния пазар си заслужава също да се види супер осветление и разнообразие на риби, определено има какво да снимаш [smilie3] ;)

Като цяло за да нямаш проблеми, ако имаш възможност закачай малки обективи. С 24-70/2.8 и 70-200/2.8 ме спираха на всякъде..... с твърдите никъде не съм имал проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: _Bo   
Дата:   24-05-10 14:57

Гугъл мапс

A - Sultan Ahmer Park, Ayasofya Muzesi(St.Sofia), Sultanahmer Cami(The Blue mosque), Topkapi Sarai(Sultan's palace- the old one)

B - Yerebatan Sarnici (The Basilica Cistern) / не е аквариум

C - Рибния пазар е някъде тук

D - Морска гара и автогара; корабчета за разходка по Босфора

E - Dolmabahce Sarayi - има удобен трамвай от (А)

F - Bulgar Silisesi - църквата Св. Стефан ( от StateliteView изглежда като кръст)


Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: bgpower   
Дата:   24-05-10 15:45

Много ти благодаря! Жив и здрав!

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: vader11   
Дата:   24-05-10 21:12

Аз имам снимки от всички места. Никъде не са ми взимали каквото и да е. Това беше миналата година, сега не знам какво е. Никъде не съм плащал екстра за фотоапарата. Не съм ходил в аквариума ако имате повече инфо споделете го.

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: spa   
Дата:   24-05-10 21:50

За два дни набързо може и да успееш да видиш основните забележителности, но само ако си с гид който предварително е направил заявките за билети и те ръчка напред назад. За друго просто няма да имаш време. Истанбул не е град който може да го видиш за 2 дена.

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: bgpower   
Дата:   25-05-10 12:28

Да, идеята е общо да се види града, пък ще има и следващ път. Ясно ми е, че за толкова време ще е бегло, но нищо.

В общи линии май ще е:

1. Топкпъ
2. Долмабахче
3. Водохранилище
4. Синята джамия
5. Света София
6. Българската черква св.Стефан
7. Ортакьой - мястото с хапването на рибка
8. Кулата на Галата
9. Площад Таксим и някаква улица тръгваща от него

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: _Bo   
Дата:   25-05-10 12:46

Качването на кулата става с предварителна резервация за ресторанта горе;
http://www.galatatower.net/english/

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: iPonche   
Дата:   25-05-10 13:03

Хайде на Формула този уикенд в Турция!

Отговори на това съобщение
 Re: Истанбул
Автор: Frida   
Дата:   25-05-10 13:09

За ресторанта на кулата да, но само да повисиш горе и да снимаш града от високо си има вход 20 лири и можеш да влезеш по всяко време (в работни време разбира се).

За два дни не знам длаи ще можеш да видиш всичко. Аз бях 6 дни и успях да видя гореспоменатите, без Св. Стефан. Видях я на satelite view - верно е като кръст, много е красива! Не знаех, че е бяла. Като кажат металната църква и си мисля, че е тъмна, не знам защо ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »