Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: exile   
Дата:   19-05-10 20:19

Твоите акъли, каноне, с колко години прекарани във въпросните университети и развитие на практика при настоящите пазарни условия биха били подплатени, много ми е интересно...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: Canon   
Дата:   19-05-10 20:29

Моите не ги гледай, аз не съм даскал в НБУ, но съм от негативно цитираните АФИАП-и и доброто старо време.
Когато съм бил на този образователен етап, единственото ниво беше НАТФИЗ и влизащате там бяха ясни още преди да кандидатстват.
Всяка новост в образователна система се гради с няколко поколения, дефакто магистратурите сега, тепърва ще подготвят второто преподавателско поколение

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: exile   
Дата:   19-05-10 20:35

Еми именно.

Учил си и си се развивал в условия доста различни от сегашните.

Трима-четирима от хората писали в темата в момента учим във въпросните университети и имаме някаква практика в настоящите условия и професионално развитие сега, в този един момент.

Сега позволяваш ли да се изказва някакво мнение по темата от човек извън AFIAP и световно признатите "гении" като.... А, чакай, май ги няма тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: snooper   
Дата:   19-05-10 20:48

Ето, пак се почна с приказки за едно време как било... това няма общо с темата.

Колко от преподавателите тук имат поглед като тези хора над БЪДЕЩЕТО на тази материя, чудя се:

http://www.presspauseplay.com/entries/22-interview-norman-hollyn/

Norman Hollyn is an Associate Professor in the School of Cinematic Arts at USC. Here he talks about how the school should approach the new creative landscape...

Може би, ако имаше поне един декан, който гледа 2 крачки напред...

Много се надявам второто преподавателско поколение да не се осланя само на някаква магистратура сега, а на реален опит извън тази страна, иначе отново ще имаме група преподаватели циклещи в изолация на един сбъркан пазар , които преподават по навик за да взимат заплата в края на месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: Canon   
Дата:   19-05-10 21:59

Познавам достатъчно и хора, които учат там и които преподават там. По-лесно и вярно се правят преценки, когато имаш поглед от двете страни, а не само от едната.
Познавам и материята и като специфика на развитие през последните 20-на години доста по-дълбоко от всички учащи там, взети заедно.
Няма лошо всеки да си изказва мнението. Само че тежеста му е различна и много зависима от доста странични на проблема елементи, което определено не е обективен подход.

Тези образователни нива не са да те водят за ръчичка, а да покажат пътищата, който иска сам ще си извърви ...

Та ето за какво става дума от линка на snooper:

Norman Hollyn is an Associate Professor in the School of Cinematic Arts at USC

The USC School of Cinematic Arts, until 2006 named the School of Cinema-Television (CNTV), is a film school within the University of Southern California in Los Angeles, California. It is the oldest and largest such school in the United States, established in 1929 as a joint venture with the Academy of Motion Picture Arts and Sciences.

Колко поколения са от 1929?


Явно, дори от нета е малко трудно да се отсява съществената информация

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: Lalinda   
Дата:   19-05-10 23:40

Мда, само че Енчо (освен ако не е някой негов съименник) е завършил ВМЕИ, доколкото помня, и едва ли има и художествено образование.
[smilie5]

Те повечето все ВМЕИ са завършили няма лошо), ако изобщо са завършили нещо...

Тъй че, наистина, за какво ти е магистратура точно по фотография?

Запиши, примерно, изкуствознание, дизайн там някакъв, или нещо по-възвишено, знам ли...

Даже икономиката може да ти е от полза.
[smilie7]

Лично аз не бих записала магистратура по физика, примерно, при, ъъъ, дизайнер.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: snooper   
Дата:   20-05-10 00:01

T.e., това, че ние тук нямаме подобно образование от 1929-та насам е доволно оправдания за задръстеното ниво на преподаване и ние трябва да сведем засрамено главици?

Мне, не ми звучи адекватно това.

И не мисля да влизам в дискусия с Канона, защото това предаване по радиото вече сме го слушали неведнъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: Canon   
Дата:   20-05-10 07:29

Нивото на преподаване се съобразява и определя не от най-добрите в един поток а от най-слабите.
Както и скоростта на едно стадо овце се определя от най-бавните, колкото и да търчи кучето след тях.

И какво са виновни сегашните прподаватели, че по тяхното време не е имало адекватно фотографско образование в България. Българска фотография (като държавна структура) беше монополист и имаше минимални нужди от кадри - затова стигаше и средното училище по полиграфия и фотография Юлиус Фучик.
От този период имаме малко българи, завършили висше фотографско в чужбина - Чехия, Русия, ГДР, но няма достигната критичната маса за качествен прелом в преподавателското ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: hakama   
Дата:   18-02-13 00:27

Привет,
В НБУ, кои лекции са добри за слушане (т.е. при кои преподаватели?) Виждам Петър Абаджиев, Предов...
преподаватели

По принцип се интересувам повече от графичния дизайн (полиграфист съм), но и фотографията ме влече. Живея наблизо и може да ида да видя какво е нивото и да науча нещо докато проучвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stardriver   
Дата:   18-02-13 01:30

Зависи какво точно те влече - има различни варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: AntoniGeorgiev   
Дата:   18-02-13 01:39





Публикацията е редактирана (19-02-13 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-02-13 08:54

Щом момичето на късмета Ива Екимова е преподавател в НБУ,всичко е ясно.[smilie5] Предполагам следващите ще са Гала, Кали и Азис.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-02-13 09:25

Аз се бях замислил за една магистратура по фотография в НБУ и реших да разгледам какво се учи.
Четох, четох и после реших да видя какви сайтове имат преподавателите, за да видя те на какво са способни и на какво могат да ме научат (дали аз ще се науча, това е друг въпрос, който си зависи от мене).
Повече от половината преподаватели, за които пише, че са фотографи, нямат сайтове никакви, а при търсене в гугъл излиза само, че са фотографи? Странно, признавам. Обаче светът е странен и не бива да се изненадваме. Но за няколко фотографа излязоха сайтове, един от които е един от основните преподаватели господин Предов:

http://dinamirpredov.org/2011/01/prtobellos-portraits/


и следните фотографии, което ме радва, понеже той е от тези, които би трябвало да дават тон на специалността (не мога да бъда сигурен, само предполагам).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stardriver   
Дата:   18-02-13 17:41

GOSPODIN, някога бил ли си в часовете на Ива Екимова? Някога бил ли си в каквато и да е лекция от специалността фотография, за да ти е толкова "ясно" всичко в НБУ?



П.С.

Моите 3 бакалавърски прични, за да съм още там са:

Енчо Найденов (1ви, 3ти и 4ти курс)

Александър Нишков (3ти курс)

Валентин Киров (3ти крус)



Публикацията е редактирана (18-02-13 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: compur   
Дата:   18-02-13 18:31

stardriver не е ли по-лесно да посещаваш лекциите и упражненията само на изброените от теб хора, вместо на всички? [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-02-13 18:41

stardriver, доста нагло и префърцунено, но щом адреналинката ти харесва - ОК.
Не ми е нужно да съм бил на лекции в НБУ, защото близо 10 години сме били заедно във фотоклуб, пленери и изложби с половината ти преподаватели и сме се учили взаимно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stardriver   
Дата:   18-02-13 19:36

compur, не съм сигурен как да ти отговоря, можеш ли да перефразираш въпроса си, че съм малко объркан [beer]

GOSPODIN, как да не е нужно - изказваш се за човек, с който не си разменил две приказки в реалния живот, а заклеймяваш в интернет пространството [smilie11] Нещата изобщо не опират до харесвам/не харесвам - факт е, че тя има какво да каже в дисциплината, която води и грабва вниманието на студентите си. Най-лошото е, че някой от четящите темата може и да ти се върже.

За пореден път се убеждавам, че българите от по-старите поколения не смятат за нужно да се update-ват...

Айде и със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-02-13 21:37

stardriver, за разлика от теб съм проследил целия "творчески" път на любимата ти преподавателка - от адреналинка, до пълното фисако на вечерното ток-шоу по БНТ през 2003. Щом те кефи, означава едно - тя ще мултиплицира такива нахакани недоносчета, като нея , които ще продължат да заливат БГ зрителя с псевдоинтелектуална и псевдокултурна помия, която е опакована със скъп парфюм и заучени фрази, но какво от това. Някои коментари от нета : "„ Ебах ти тъпата реклама”. Последното е споделено от нейни студенти, които са възмутени от некомпетентността и безхаберието на иначе секси-преподавателката си. Те изливат възмущението си по десетки форуми в интернет." Това беше преди 3 години , но явно те кефи:
http://vbox7.com/play:fe3c1d50&ef=1


П.С. Твоите кумири и мои приятели също са на моята възраст и съм сигурен в ъпдейта им, но разбирам и по-младите, като теб със странния вкус с привкус на нещо елементарно, но с дълги крака.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: compur   
Дата:   18-02-13 22:16

Моите 3 бакалавърски прични, за да съм още там са:
Енчо Найденов (1ви, 3ти и 4ти курс)
Александър Нишков (3ти курс)
Валентин Киров (3ти крус)

Въпроса ми е: Неможе ли да посещаваш само лекциите на въпросните 3-ма преподаватели, а не да си студент в Университета?
Преди това го имаше като възможност... немога да си спомня как беше формулирано...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-02-13 23:53

>>> VGA - После какво? Докторантура, доцентура.. Вложи си парите в техника и пътувания и ходи да снимаш, да правиш портфолио и изложби! Това е моя съвет! <<<
vga , ако завършиш "доцентура" по фотография ще си първия в света

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stardriver   
Дата:   19-02-13 00:22

GOSPODIN, хем намекнах, че не се update-вате по-възрастните и ти, за да ми го докажеш почна да вадиш вода от кладенците през 2003та - супер, но сега сме 2013 и е твърде възможно тя да е придобила доста житейски и професионален опит за последните 10 години, не мислиш ли? Не бих градил мнението си на базата на някакви телевизионни предавания - там вината спокойно може да се подели между сценаристи, продуценти и т.н..
Изобщо, кой разумен човек гледа телевизия в наши дни?

compur, няма как да дам обективен отговор, тъй като не съм бил в тази позицията, но мога да споделя впечатления си...

г-н Найденов не е връщал човек, който възпитано е изявил желанието си да остане в лекциите му. Проблемът е, че залата, в която са повечето ни практически упражнения (в 3ти и 4ти курс) е малка и невинаги побира редовните студенти.

Тъй като курсовете при А.Нишков и В.Киров се провеждат в собствените им студия, ситуацията е малко по-сложна. Аз лично не помня да е имало хора извън редовната ни група. Проблемът с местата е подобен на този в НБУ и при тях задължително сме на 2 групи, но обикновено във втората има места. Дали ще те допуснат - само те могат да отговорят на този въпрос.

От друга страна, ако не бях редовен студент, а просто човек, който посещава лекциите от време на време съм убеден, че щях да си създам доста грешни представи и за процеса и за самите преподаватели - за справка можеш да вземеш форумното мнение. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stoychev   
Дата:   19-02-13 01:07

Ей, голяма любов към този Енчо, направо някакви мании по него. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: k7   
Дата:   19-02-13 08:59

втор: charger
Дата: 19-05-10 19:10

"...Енчо е перфектен,да.Когато въобще дойде на лекции." [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stardriver   
Дата:   19-02-13 11:19

Не се е случвало да не дойде[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: k7   
Дата:   19-02-13 14:04

Аз съм учил там, така че не на мен тая песен [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »