Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Фотография като магистратура в НБУ
Автор: odonata   
Дата:   19-05-10 12:05

Здравейте,
скоро завършвам и почнах да се замислям за магистратури. Много ми се ще да запиша фотография и намерих в НБУ точно това. Та да попитам, ако има препатили да кажат дали там е добро обучението - нови техники, преподаватели с хъс да ти отворят очите в различни насоки, песпективи - под формата на стожове да речем, влизането трудно, до невъзможно ли е... такива работи. Също, тъй като е почти задължително да запиша магистратура по специалността си, дали ще е удачно да ги следвам паралелно?
Много ще съм ви благодарна ако споделите впечатления и съвети :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: vga   
Дата:   19-05-10 12:17

Това ще бъде първа година на магистратурата в НБУ, така че няма да има някой минал по тоя път. Аз завърших бакалавър токущо и познавам преподавателите, които ще са в магистратура.. мисля, че ще е интересно, но не мога да ти препоръчам на 100% просто защото не разбирам смисъла на това да запишеш магистратура по фотография. После какво? Докторантура, доцентура.. [smilie18] Вложи си парите в техника и пътувания и ходи да снимаш, да правиш портфолио и изложби! Това е моя съвет!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: vladod   
Дата:   19-05-10 12:39

Абсолютно има смисъл!!!
Стани доцент, после професор и ще имаш работа до края на живота си - ще учиш другите на фотография [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: SmilM   
Дата:   19-05-10 13:19

По-добре наистина вложи парите в техника и студио и се консултирай с разбиращи от фотография [smile] А за тази магистратура ще трябва да дадеш над 5000лв и ще учиш мин 2 години.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: otto   
Дата:   19-05-10 13:49

SmilM !!! напълно съгласен!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: darksorrow   
Дата:   19-05-10 13:51

знаете ли, точно заради хора, разсъждаващи по горната логика нивото на повечето такива фотографи е.. такова, каквото е.

не че защитавам нбу в случая (подозирам, че магистратурата ще е синтез от бакалавърската - демек - ако сам не си движиш нещата - нищо не става). не че навсякъде не е така, де. просто това вашето е през краката за главата, или както там беше изразът.



Публикацията е редактирана (19-05-10 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: vga   
Дата:   19-05-10 13:58

Иво, и ти си прав. Но какво ще научи от магистратурата, като не е карал/а бакалавър примерно. Или поне не е посещавал/а специализирани курсове? Де да знам... сигурно е гот да си магистър фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: darksorrow   
Дата:   19-05-10 14:00

както казах - аз изобщо не пропагандирам каквото и да е, просто защото дори не зная какво би се учило и по каква програма. ма логиката - имам ся едни големи пари, купувам си апарат - ставам фотограф (че и със студио, лол) е доста крива, мисля.

апропо, чувам, че и в НХА в скоро време щяло да има нещо такова, интересно ми е кой би преподавал там...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: SmilM   
Дата:   19-05-10 14:21

Иво [smile] аз съм на мнение ,че не всеки който има пари и си купи апарат за 5000лв, става фотограф. Човек трябва да има усещане за светлината и цветовете - а това нещо едва ли точно в НБУ ще го научат. Аз лично 4те години бакалавър ги считам за почти загубено време, но това е отделна тема на разговор.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: volenE   
Дата:   19-05-10 14:54

Колега, ще ти дам един съвет. Потърси в интернет информация за въпросните преподаватели. Само един или двама от тях са фотографи. Питай гугъл, виж резултатите и после реши за себе си.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: odonata   
Дата:   19-05-10 15:11

Благодаря много за мненията и съветите, идеята ми за магистратурата не е толкова "ще ме научат да снимам", колкото ще отида, ще се запозная, ще завържа повечко връзки в сферата, ще разбера как са нещата там, ще ми се наложи да снимам по задача, ще бъда критикувана и съветвана, кое как трябва да бъде...
Ходих на курсовете на фото форум комбинирания и за напреднали - много доволна останах, на много ме научиха, за това искам да продължа, да ми бъдат поставени задачи, да ги изпълня и да се ревизират - добро или лошо са изпълнени. Има ли развитие, има ли въобще смисъл да продължавам или съм толко зле,че просто да няма смисъл.
А за 5000лв - мне, по-малко са, вярно са много в сравнение с другите,де, там не споря.
А студио и техника са за нищо без утвърдено име, което не се прави с магистратура някъде - това ми е пределно ясно, но поне като начало да се потопя в сферата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: snooper   
Дата:   19-05-10 16:48

Утвърдени имена, та имена... проблемът тук е, че у нас често зад тези "имена" не стоят добри фотографи. В случая с НБУ изключвам Енчо Найденов (като едно много качествено изключение) от гореспоменатите лаладжии, които все разправят колко било хубаво "едно време", колко снимали и колко участия по АФИАП имали... После им поглеждаш сайтовете и...

Та, аз приветствам идеята с университета, ако нивото е много високо, за да има смисъл - не си на 18 очевидно, че някой да може да те излъже как в тукашните университети нивото е достатъчно, така че можеш да си направиш изводите - Светът е голям и Спасение дебне отвсякъде... Успех. [beer]

ПС.
Ако имаш много голямо желание и цел, ще се оправиш и без някой да ти дава задачи, наритването на собствения задник е добра практика [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: fotorafi   
Дата:   19-05-10 17:02

Тази година Нациналната художествена академия " Н. Павлович" ще има магистратура по фотография. 3 семестъра и дипломиране- 2 години...На когото му се учи, да учи. Рафи Марукян

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: MR_GO   
Дата:   19-05-10 17:04

Пробвай в АМТИ Пловдив. Също има магистратура по фотография. Мисля,че таксата ще е доста по-ниска от тази на НБУ, но се държи конкурсен изпит. За повече информация се свържи с учебен отдел и питай. Иначе и аз се бях навил, но като ходих, тези които даваха по-подробна информация бяха в болнични, а после размислих и реших да инвестирам в техника и книги, а ако имам време и в някое курсче[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: shama   
Дата:   19-05-10 17:14

Не бих казал че в България си струва . Гледай на запад

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: vassilk   
Дата:   19-05-10 18:31

Не пробвай в Пловдив...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: charger   
Дата:   19-05-10 19:10

Пробвай в НБУ...Ако научиш ч нещо в повече от отва,което знаеш,браво.Енчо е перфектен,да.Когато въобще дойде на лекции.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: flyawayaway   
Дата:   19-05-10 19:39

Не си хвърляй парите на вятъра в НБУ. Енчо е приличен фотограф, но ако се появи на лекции ще научиш само колко бил велик, колко прости са моделите и колко зле си ти...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: exile   
Дата:   19-05-10 19:41

И вероятността да е прав е към 80-90%, особено за последното.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: landstar   
Дата:   19-05-10 19:51

УУУУ, тва НБУ многу убаву, шъ знайш! Там гледам учат все едни екзотични специалности. Може и да има неква "магикултура" по фотография на охлюви например! А по новия закон сигурно ще си произвеждат и професори по специалност "снимки на пълен корем". Паробвай същата магикултура в папуа-ню гвинея, качество - същото, може да е по евтино само. Скоро, писаха, щяло и пернишки университет да правят - изчакай за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: flyawayaway   
Дата:   19-05-10 19:54

@exile, защо е трябвало да си плащаш, за да го разбереш това..?[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: exile   
Дата:   19-05-10 20:14

А, виж, на този въпрос и аз се опитвам да си отговоря вече втора година [smile]

Всъщност си отговарям, даже мисля добре съм си отговорил, ама отговорът е малко сложен.

Както каза дарксороу - ако не си движиш нещата сам нищо не става. И с НБУ и без него.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: Canon   
Дата:   19-05-10 20:15

Май основно непризнати "гении" дават ъкъли в темата

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: exile   
Дата:   19-05-10 20:16

Ах [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: gesh75   
Дата:   19-05-10 20:17

[smilie24] Canon [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »