Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: baytosho   
Дата:   19-05-10 16:54

Има ли по-добра алтернатива zа компактен фотоапарат от тоzи ценови диапаzон? Предпочитам канон. Трябва ми при пътуване - да не zаема място и да прави добри туристически снимки. Ръчните настройки съЩо са добре доШли.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: shiki   
Дата:   20-05-10 10:25

Апаратчето е много добро, сигурно има и алтернатива. Но за мен лично като върл Никон-ец сапунерките на Цанон са по-добри от всички други със същите параметри. Някой може да ме сдъвче, но това ми е личното мнение и държа на него.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: baytosho   
Дата:   20-05-10 15:14

Благодаря на shiki.
В нета пиШе доста zа IXUS 95, но искам да zнам какви са му недостаъците, а zа тях не намерих много.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: the_shooter   
Дата:   20-05-10 15:24

Моето мнение, е че Pоwer Shot серията е по - добра от иксус. Колкото снимки на приятели снимани с Иксуси съм гледал всичките са мазало!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: baytosho   
Дата:   20-05-10 16:43

Не раzбрах какво имаШ в предвид като PowerShot, zаЩото Digital IXUS 95IS = PowerShot SD1200S


Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: mxkolev   
Дата:   01-08-10 00:36

И май съветите не стигнаха до никъде .. аз също се двуомя между IXUS 95 IS и IXUS 100 IS, освен съществена разлика в батерията друго не намирам ... В действителност дали е така ?![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: surg   
Дата:   01-08-10 01:07

понеже си загубихме 2рият апарат, малкият за ежедневнои снимки и аз се замислих по тоз въпрос.
Моят апарат пристига на 6 ти, и повече тогава
защо него
1. цена в САЩ е 130 долара + 8 долара за зарядно с батерия като втора
2. малък апарат, който да се носи постоянно , за снимане на сина ни, сега на 14 м
3. следва да е бърз, каквото това значи в под ДСЛР класа, той има диджик 4 процеор, и тръгва , фокусира, мери и снима, и записва бързо
4. няма да се ползват ръчни настройки
5. няма смисъл от 12 и 14 Мпискела каквито се следващите, не случайно има по добра картинка от тях
6 лоша страна е че започва от 36 мм, но при равни горни условия наличните 28 мм Канони с апо лоши като снимка
7 има стабилзиация, което з амалък лек и снимащ от ръка апарат е много важно
8. има добро видео,макар и на 640х480, версия с ХД видео или е над 12 Мпикс, или снимат малко по лошо, или са доста по скъпи...
9. общо качество на снимката много добро по тозиви и примери досега....говорим за албумни снимки
10. освен това ед обре да има начална бленда 2.8 ан е 3.5...
вкл. и прилични на ИЗО 800 10х15
та след голямо мислене,като че ли кой знаев какво ще копувам реших да е този.


повече след 6 август



Публикацията е редактирана (01-08-10 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: surg   
Дата:   01-08-10 01:08

колкото за парат за птуване и да е КАнон
виж Канон С120, в сащ е много евтин, леко е по голям от такъв за джоб на риза, но не еи за носене цял ден в калъф, има ръчни,снима страхотно, и е много бърз, и иима 10 зоом
мдаю

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: devil_87   
Дата:   01-08-10 20:12

Аз имам Canon Ixus 100 IS, доста добро и удобно апаратче за мъкнене навсякъде където DSLR-а ми не може да ме придружи..[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: ngoht   
Дата:   01-08-10 20:52

Аз имам Иксус 85, страхотно апаратче е. Мисля, че нямат особено голяма разлика с иксус 95. Батерията му е "желязна", снима и добро видео, въпреки че не е ХД. Единственото, което ме дразни е, че доста винетира, но това се оправя лесно.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: photostoykov   
Дата:   02-08-10 21:10

Реални снимки с IXUS 95 IS вижте в профила ми:
- фенер на син фон;
- изгрев над Поморие.

[smile]



Публикацията е редактирана (02-08-10 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: photostoykov   
Дата:   02-08-10 21:11

Предимства:
- чудесни цветове и рязкост навън при силна светлина;
- поносим шум до ISO 800.

Недостатъци:
- бавен при интериорни снимки;
- слаба светкавица.

[smilie24]



Публикацията е редактирана (02-08-10 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: surg   
Дата:   25-09-10 14:55

така, имам и това апаратче от месец и някои впечатления

- форм фактора е малък за човек с големи ръце...понеже в много малък и лек се налага много прецизно да се натиска спусъка за да не размазва...
- добра батерия
- добър клип
- напълно използваемо ИЗО 800 при печат 10/15, ако се гледа на 100%, разбира се че има шум
- чудесно макро
- лично аз смятам, че светкавицата е напълно адекватна, особено след всичко написано за нея...
- много странно се държи за Канон обаче интелекта му...в режим снимане на деца и животни ( бързи обекти) където се предполага избор на по кратка скорост дори на цената на по високо ИЗО изобщо няма такава тенденция, изобщо апарата не иска да избере скорости от типа на 500 - 780 - 2000, освен в изключителни случаи. има ясна тенденция за избор на бленди 7--8-9 доколкото има изобщо истински бленди, вместо да стои на 2.8 -4.5 да речем, а това е свързано с по лоша ( ОТНОСИТЕЛНО ) резолюция от възможната
- в режим пълно ауто наистина понякога дава странни резултати по цветност ( зелени тонове и контраст)

като цяло за снапшот ( семейни снимки) е добър избор, но нищо повече, което е изненадващо за тази серия на Канон....тцтцтцт



Публикацията е редактирана (25-09-10 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви За Canon IXUS 95 IS (SD1200 IS)
Автор: pmartinov   
Дата:   25-09-10 16:28

[smilie5]

Отворената бленда е вредна за канон [smilie18]

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »