Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: dimitrova_k   
Дата:   18-05-10 20:39

Здравейте! Все още не сме купили фотоапарат. И сега се колебаем между Canon SX20 или Nikon D5000. Ние сме любители, снимали сме с професионален фотоапарат за 2-3 дни, го бяхме заели, хареса ни качеството на снимките. Вчера гледах Никона, но някакси като приближавам с обектива, екрана се размазва, явно ми трябва повече практика, за да се науча и се чудим дали да вземем Canon SX20, лошото при него че не прави в секунда няколко снимки, а това за е важно.
Надявам се повече мнения да събера, за да се решим.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: milenmarinov   
Дата:   18-05-10 20:44

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: ittv   
Дата:   18-05-10 20:49

двете камери нямат много общо и при втората се пригответе да давате пари за обективи, което може да е неудобство, ама като гледам заложете на Канона и си щтракайте [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: gpi72   
Дата:   18-05-10 21:45

А обмисляли ли си възможност за други марки. Аз например след дълго разглеждане и обмисляне съм си харесал Пентакс К-х. Има всичките предимства на Д5000 без да страда от недостатъците му.
И най-важното за да станат снимките чисти няма нужда да се върти обектива на автофокус както на Никона на Mec.



Публикацията е редактирана (18-05-10 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: Mec   
Дата:   18-05-10 22:21

Nikon може, после си харесай някой от обективите в профила ми, например тези на Ф1.8

а като приближаваш с обектива той трябва да е включен на автофокус, ако не е - ръчно въртиш отпред пръстена и става чисто. това не е проблем никакъв

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: swan_   
Дата:   18-05-10 22:29

Ей, не свикнахте да не обръщате внимание на подобни бъзици [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: sirkhann   
Дата:   18-05-10 22:33

Canon 1D Mark IV е много добър апарат. Прави много кадри в секунда и има потресаващо качество на изображението [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: pefoto01   
Дата:   19-05-10 02:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: snoopoff   
Дата:   19-05-10 10:05

Преди месец и нещо си купик Пентакс К20Д и съм адски доволен. Снимам си със един стар ръчнофокусен обектив 80-200 и пет пари не давам [smilie5] Китака е 6+.

Пентакс К-х [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: surg   
Дата:   19-05-10 10:21

ако ще снимате за семейния си албум, чудесна опция е Канон СХ110 или 120, по скъпо - СХ 200 СХ20 е добър избор сам по себе си, но е по обемист
за такъв тип снимки изобщо не ви е нужен ДСЛР тип на апарат
ако все пак отидете и на такъв,и снимате семейни снимки , не се хвърляйте за обективи, докато не минат поне 6 м и не с е научите да го ползвате и решите че вече ви е малко...
замислите се апарат + обективи, + чанта, ев. батерия втора, не е много удобно да се мъкнат насам натам

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: vladod   
Дата:   19-05-10 12:44

Тук, в базара се продават няколко идеални Канона >>> PowerShot S3 IS !!!
Изобщо не Ви трябва повече, а те изобщо не предлагат малко възможности. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: dimitrova_k   
Дата:   19-05-10 16:48

Прави сте, трябва ни да снимаме за семейния албум. Държим на качеството на снимките, но като че ли турбосапунерките не правят няколко снимки в една секунда, а това за нас е важно, тъй като караме ски и искаме да се хванат хубавите неща. Попитах един продавач, но той ми отговори, че сапунерките не можели да правят в секунда няколко снимки. Кажете ми, че не е вярно. Най-вероятно ще се спра на Canon SX20

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: mbs   
Дата:   19-05-10 16:59

http://vimeo.com/groups/29227/videos/10322391


К-х > видео + 4,7 кадъра в секунда [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: niki999   
Дата:   19-05-10 17:00

Имам подобен модел на канон и прави 4 в сек
което и някой дслри не могат да постогнат мисля че този модел прави 3 в сек,но все пак проверете пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: dimitrova_k   
Дата:   19-05-10 17:01

Но след това ще трябва да купувам обективи за Пентакса. [smilie2] Иначе е хубав фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: niki999   
Дата:   19-05-10 17:08

канон sx1 is прави 4 в сек и е почти същия като апарат че и по-добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: mbs   
Дата:   19-05-10 17:18

Но след това ще трябва да купувам обективи за Пентакса. [smilie2] Иначе е хубав фотоапарата.

---------------


Това е правено с китовия 18-55:
http://vimeo.com/groups/29227/videos/8838746


А това с два ръчно-фокусни на обща стойност към 200 лв:
http://vimeo.com/groups/29227/videos/8591482




Публикацията е редактирана (19-05-10 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: imitev   
Дата:   19-05-10 17:18


Започна от профи апарат, мина през турбо сапунера, сега се колебаеш между турбо сапунер и огледално рефлексен...

Тук може още 5 теми да пуснеш - все до огледалнорефлексен ще я докараш...

Мен ако питаш - не ти трябва огледално рефлексният, особено ако е само с китовия обектив - после се хващаш на хорото с оптиката и светкавиците, което за да си снимаш семейният албум си е малко маниашко (не че аз не правя точно това, но поне съм наясно, защото минах през сапунерите).

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: Mec   
Дата:   19-05-10 18:45

В Белгия си снимаме с огледално рефлексни точно за семейният албум и нищо ни няма.

п.п. ски не караме щото няма всяка година сняг.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: nikola_penkov   
Дата:   19-05-10 19:37

pentax k-x! ,последните ми 4 снимки са с него,китовия обектив е достачен стига да не си в затъмнено помещение или вечер ,доста остър, ,стабилизацията е достачно добрра до 1/6 ,1/4s,с включени опции за латерални аберации и корекции на изкривявания на 18мм прави значително по добри снимки от доста конкуренти на жпег без фотошоп,цена без коментар има и недостатъци но това го има всеки апарат,просто трябва да се свикне,никакъв проблем с огледалото при скорости 60/100 както пишат по доста форуми ,аз съм с черния цвят,надявам се да помогнах

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: mihajlov2   
Дата:   19-05-10 20:11

Турбосапуните дори и да имат опция за burst(продължително снимане с 2-3 кадъра в секунда), нямат истински следящ автофокус. Това означава, че при опит да снимаш динамични сцени като каране на ски, почти нито една снимка няма да е фокус. Следователно остава само вариантът огледално рефлексен апарат. За пентаксите - нямам никакъв практически опит с тях и не знам как са със следящия автофокус. Мога да дам мнение за тази функция при никоните - справят се много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да си вземем? [smilie11]
Автор: surg   
Дата:   19-05-10 21:20

dimitrova_k


колко % са снимките ви на ски на писта от всичките
да речем че са 5%, стрували си заради това да мъкнете чанта 20 х 40 смх25 см, с тегл0 от 2 до 4 кг, докато караш ски...?
ако да вземи си ДСЛР с китов обектив за начало. Повече обективи както казах след поне 6 до 12 месеца...и след осмисляне...
освен ако нямате 3- 4000 лв на сърце, ако да, ами давайте напред, спрете се на КАнон или Никон и толкоз
ако вземеш ДСЛР, изучи го отлично, а това не е малко работа, неща катп следящ фокус, ауто фокус, избор на ИЗО, корекция за сняг, избор на скорост за бързи сцени не са празна работа, ако искаш да имаш това което искаш, снимането на "прост" режим АУТО с ДСЛР е най късият път към разочарованието от покупката...



Публикацията е редактирана (19-05-10 21:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »