Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Фотография като магистратура в НБУ
Автор: odonata   
Дата:   19-05-10 12:05

Здравейте,
скоро завършвам и почнах да се замислям за магистратури. Много ми се ще да запиша фотография и намерих в НБУ точно това. Та да попитам, ако има препатили да кажат дали там е добро обучението - нови техники, преподаватели с хъс да ти отворят очите в различни насоки, песпективи - под формата на стожове да речем, влизането трудно, до невъзможно ли е... такива работи. Също, тъй като е почти задължително да запиша магистратура по специалността си, дали ще е удачно да ги следвам паралелно?
Много ще съм ви благодарна ако споделите впечатления и съвети :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: vga   
Дата:   19-05-10 12:17

Това ще бъде първа година на магистратурата в НБУ, така че няма да има някой минал по тоя път. Аз завърших бакалавър токущо и познавам преподавателите, които ще са в магистратура.. мисля, че ще е интересно, но не мога да ти препоръчам на 100% просто защото не разбирам смисъла на това да запишеш магистратура по фотография. После какво? Докторантура, доцентура.. [smilie18] Вложи си парите в техника и пътувания и ходи да снимаш, да правиш портфолио и изложби! Това е моя съвет!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: vladod   
Дата:   19-05-10 12:39

Абсолютно има смисъл!!!
Стани доцент, после професор и ще имаш работа до края на живота си - ще учиш другите на фотография [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: SmilM   
Дата:   19-05-10 13:19

По-добре наистина вложи парите в техника и студио и се консултирай с разбиращи от фотография [smile] А за тази магистратура ще трябва да дадеш над 5000лв и ще учиш мин 2 години.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: otto   
Дата:   19-05-10 13:49

SmilM !!! напълно съгласен!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: darksorrow   
Дата:   19-05-10 13:51

знаете ли, точно заради хора, разсъждаващи по горната логика нивото на повечето такива фотографи е.. такова, каквото е.

не че защитавам нбу в случая (подозирам, че магистратурата ще е синтез от бакалавърската - демек - ако сам не си движиш нещата - нищо не става). не че навсякъде не е така, де. просто това вашето е през краката за главата, или както там беше изразът.



Публикацията е редактирана (19-05-10 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: vga   
Дата:   19-05-10 13:58

Иво, и ти си прав. Но какво ще научи от магистратурата, като не е карал/а бакалавър примерно. Или поне не е посещавал/а специализирани курсове? Де да знам... сигурно е гот да си магистър фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: darksorrow   
Дата:   19-05-10 14:00

както казах - аз изобщо не пропагандирам каквото и да е, просто защото дори не зная какво би се учило и по каква програма. ма логиката - имам ся едни големи пари, купувам си апарат - ставам фотограф (че и със студио, лол) е доста крива, мисля.

апропо, чувам, че и в НХА в скоро време щяло да има нещо такова, интересно ми е кой би преподавал там...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: SmilM   
Дата:   19-05-10 14:21

Иво [smile] аз съм на мнение ,че не всеки който има пари и си купи апарат за 5000лв, става фотограф. Човек трябва да има усещане за светлината и цветовете - а това нещо едва ли точно в НБУ ще го научат. Аз лично 4те години бакалавър ги считам за почти загубено време, но това е отделна тема на разговор.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: volenE   
Дата:   19-05-10 14:54

Колега, ще ти дам един съвет. Потърси в интернет информация за въпросните преподаватели. Само един или двама от тях са фотографи. Питай гугъл, виж резултатите и после реши за себе си.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: odonata   
Дата:   19-05-10 15:11

Благодаря много за мненията и съветите, идеята ми за магистратурата не е толкова "ще ме научат да снимам", колкото ще отида, ще се запозная, ще завържа повечко връзки в сферата, ще разбера как са нещата там, ще ми се наложи да снимам по задача, ще бъда критикувана и съветвана, кое как трябва да бъде...
Ходих на курсовете на фото форум комбинирания и за напреднали - много доволна останах, на много ме научиха, за това искам да продължа, да ми бъдат поставени задачи, да ги изпълня и да се ревизират - добро или лошо са изпълнени. Има ли развитие, има ли въобще смисъл да продължавам или съм толко зле,че просто да няма смисъл.
А за 5000лв - мне, по-малко са, вярно са много в сравнение с другите,де, там не споря.
А студио и техника са за нищо без утвърдено име, което не се прави с магистратура някъде - това ми е пределно ясно, но поне като начало да се потопя в сферата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: snooper   
Дата:   19-05-10 16:48

Утвърдени имена, та имена... проблемът тук е, че у нас често зад тези "имена" не стоят добри фотографи. В случая с НБУ изключвам Енчо Найденов (като едно много качествено изключение) от гореспоменатите лаладжии, които все разправят колко било хубаво "едно време", колко снимали и колко участия по АФИАП имали... После им поглеждаш сайтовете и...

Та, аз приветствам идеята с университета, ако нивото е много високо, за да има смисъл - не си на 18 очевидно, че някой да може да те излъже как в тукашните университети нивото е достатъчно, така че можеш да си направиш изводите - Светът е голям и Спасение дебне отвсякъде... Успех. [beer]

ПС.
Ако имаш много голямо желание и цел, ще се оправиш и без някой да ти дава задачи, наритването на собствения задник е добра практика [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: fotorafi   
Дата:   19-05-10 17:02

Тази година Нациналната художествена академия " Н. Павлович" ще има магистратура по фотография. 3 семестъра и дипломиране- 2 години...На когото му се учи, да учи. Рафи Марукян

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: MR_GO   
Дата:   19-05-10 17:04

Пробвай в АМТИ Пловдив. Също има магистратура по фотография. Мисля,че таксата ще е доста по-ниска от тази на НБУ, но се държи конкурсен изпит. За повече информация се свържи с учебен отдел и питай. Иначе и аз се бях навил, но като ходих, тези които даваха по-подробна информация бяха в болнични, а после размислих и реших да инвестирам в техника и книги, а ако имам време и в някое курсче[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: shama   
Дата:   19-05-10 17:14

Не бих казал че в България си струва . Гледай на запад

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: vassilk   
Дата:   19-05-10 18:31

Не пробвай в Пловдив...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: charger   
Дата:   19-05-10 19:10

Пробвай в НБУ...Ако научиш ч нещо в повече от отва,което знаеш,браво.Енчо е перфектен,да.Когато въобще дойде на лекции.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: flyawayaway   
Дата:   19-05-10 19:39

Не си хвърляй парите на вятъра в НБУ. Енчо е приличен фотограф, но ако се появи на лекции ще научиш само колко бил велик, колко прости са моделите и колко зле си ти...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: exile   
Дата:   19-05-10 19:41

И вероятността да е прав е към 80-90%, особено за последното.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: landstar   
Дата:   19-05-10 19:51

УУУУ, тва НБУ многу убаву, шъ знайш! Там гледам учат все едни екзотични специалности. Може и да има неква "магикултура" по фотография на охлюви например! А по новия закон сигурно ще си произвеждат и професори по специалност "снимки на пълен корем". Паробвай същата магикултура в папуа-ню гвинея, качество - същото, може да е по евтино само. Скоро, писаха, щяло и пернишки университет да правят - изчакай за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: flyawayaway   
Дата:   19-05-10 19:54

@exile, защо е трябвало да си плащаш, за да го разбереш това..?[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: exile   
Дата:   19-05-10 20:14

А, виж, на този въпрос и аз се опитвам да си отговоря вече втора година [smile]

Всъщност си отговарям, даже мисля добре съм си отговорил, ама отговорът е малко сложен.

Както каза дарксороу - ако не си движиш нещата сам нищо не става. И с НБУ и без него.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: Canon   
Дата:   19-05-10 20:15

Май основно непризнати "гении" дават ъкъли в темата

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: exile   
Дата:   19-05-10 20:16

Ах [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: gesh75   
Дата:   19-05-10 20:17

[smilie24] Canon [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: exile   
Дата:   19-05-10 20:19

Твоите акъли, каноне, с колко години прекарани във въпросните университети и развитие на практика при настоящите пазарни условия биха били подплатени, много ми е интересно...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: Canon   
Дата:   19-05-10 20:29

Моите не ги гледай, аз не съм даскал в НБУ, но съм от негативно цитираните АФИАП-и и доброто старо време.
Когато съм бил на този образователен етап, единственото ниво беше НАТФИЗ и влизащате там бяха ясни още преди да кандидатстват.
Всяка новост в образователна система се гради с няколко поколения, дефакто магистратурите сега, тепърва ще подготвят второто преподавателско поколение

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: exile   
Дата:   19-05-10 20:35

Еми именно.

Учил си и си се развивал в условия доста различни от сегашните.

Трима-четирима от хората писали в темата в момента учим във въпросните университети и имаме някаква практика в настоящите условия и професионално развитие сега, в този един момент.

Сега позволяваш ли да се изказва някакво мнение по темата от човек извън AFIAP и световно признатите "гении" като.... А, чакай, май ги няма тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: snooper   
Дата:   19-05-10 20:48

Ето, пак се почна с приказки за едно време как било... това няма общо с темата.

Колко от преподавателите тук имат поглед като тези хора над БЪДЕЩЕТО на тази материя, чудя се:

http://www.presspauseplay.com/entries/22-interview-norman-hollyn/

Norman Hollyn is an Associate Professor in the School of Cinematic Arts at USC. Here he talks about how the school should approach the new creative landscape...

Може би, ако имаше поне един декан, който гледа 2 крачки напред...

Много се надявам второто преподавателско поколение да не се осланя само на някаква магистратура сега, а на реален опит извън тази страна, иначе отново ще имаме група преподаватели циклещи в изолация на един сбъркан пазар , които преподават по навик за да взимат заплата в края на месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: Canon   
Дата:   19-05-10 21:59

Познавам достатъчно и хора, които учат там и които преподават там. По-лесно и вярно се правят преценки, когато имаш поглед от двете страни, а не само от едната.
Познавам и материята и като специфика на развитие през последните 20-на години доста по-дълбоко от всички учащи там, взети заедно.
Няма лошо всеки да си изказва мнението. Само че тежеста му е различна и много зависима от доста странични на проблема елементи, което определено не е обективен подход.

Тези образователни нива не са да те водят за ръчичка, а да покажат пътищата, който иска сам ще си извърви ...

Та ето за какво става дума от линка на snooper:

Norman Hollyn is an Associate Professor in the School of Cinematic Arts at USC

The USC School of Cinematic Arts, until 2006 named the School of Cinema-Television (CNTV), is a film school within the University of Southern California in Los Angeles, California. It is the oldest and largest such school in the United States, established in 1929 as a joint venture with the Academy of Motion Picture Arts and Sciences.

Колко поколения са от 1929?


Явно, дори от нета е малко трудно да се отсява съществената информация

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: Lalinda   
Дата:   19-05-10 23:40

Мда, само че Енчо (освен ако не е някой негов съименник) е завършил ВМЕИ, доколкото помня, и едва ли има и художествено образование.
[smilie5]

Те повечето все ВМЕИ са завършили няма лошо), ако изобщо са завършили нещо...

Тъй че, наистина, за какво ти е магистратура точно по фотография?

Запиши, примерно, изкуствознание, дизайн там някакъв, или нещо по-възвишено, знам ли...

Даже икономиката може да ти е от полза.
[smilie7]

Лично аз не бих записала магистратура по физика, примерно, при, ъъъ, дизайнер.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: snooper   
Дата:   20-05-10 00:01

T.e., това, че ние тук нямаме подобно образование от 1929-та насам е доволно оправдания за задръстеното ниво на преподаване и ние трябва да сведем засрамено главици?

Мне, не ми звучи адекватно това.

И не мисля да влизам в дискусия с Канона, защото това предаване по радиото вече сме го слушали неведнъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: Canon   
Дата:   20-05-10 07:29

Нивото на преподаване се съобразява и определя не от най-добрите в един поток а от най-слабите.
Както и скоростта на едно стадо овце се определя от най-бавните, колкото и да търчи кучето след тях.

И какво са виновни сегашните прподаватели, че по тяхното време не е имало адекватно фотографско образование в България. Българска фотография (като държавна структура) беше монополист и имаше минимални нужди от кадри - затова стигаше и средното училище по полиграфия и фотография Юлиус Фучик.
От този период имаме малко българи, завършили висше фотографско в чужбина - Чехия, Русия, ГДР, но няма достигната критичната маса за качествен прелом в преподавателското ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: hakama   
Дата:   18-02-13 00:27

Привет,
В НБУ, кои лекции са добри за слушане (т.е. при кои преподаватели?) Виждам Петър Абаджиев, Предов...
преподаватели

По принцип се интересувам повече от графичния дизайн (полиграфист съм), но и фотографията ме влече. Живея наблизо и може да ида да видя какво е нивото и да науча нещо докато проучвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stardriver   
Дата:   18-02-13 01:30

Зависи какво точно те влече - има различни варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: AntoniGeorgiev   
Дата:   18-02-13 01:39





Публикацията е редактирана (19-02-13 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-02-13 08:54

Щом момичето на късмета Ива Екимова е преподавател в НБУ,всичко е ясно.[smilie5] Предполагам следващите ще са Гала, Кали и Азис.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-02-13 09:25

Аз се бях замислил за една магистратура по фотография в НБУ и реших да разгледам какво се учи.
Четох, четох и после реших да видя какви сайтове имат преподавателите, за да видя те на какво са способни и на какво могат да ме научат (дали аз ще се науча, това е друг въпрос, който си зависи от мене).
Повече от половината преподаватели, за които пише, че са фотографи, нямат сайтове никакви, а при търсене в гугъл излиза само, че са фотографи? Странно, признавам. Обаче светът е странен и не бива да се изненадваме. Но за няколко фотографа излязоха сайтове, един от които е един от основните преподаватели господин Предов:

http://dinamirpredov.org/2011/01/prtobellos-portraits/


и следните фотографии, което ме радва, понеже той е от тези, които би трябвало да дават тон на специалността (не мога да бъда сигурен, само предполагам).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stardriver   
Дата:   18-02-13 17:41

GOSPODIN, някога бил ли си в часовете на Ива Екимова? Някога бил ли си в каквато и да е лекция от специалността фотография, за да ти е толкова "ясно" всичко в НБУ?



П.С.

Моите 3 бакалавърски прични, за да съм още там са:

Енчо Найденов (1ви, 3ти и 4ти курс)

Александър Нишков (3ти курс)

Валентин Киров (3ти крус)



Публикацията е редактирана (18-02-13 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: compur   
Дата:   18-02-13 18:31

stardriver не е ли по-лесно да посещаваш лекциите и упражненията само на изброените от теб хора, вместо на всички? [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-02-13 18:41

stardriver, доста нагло и префърцунено, но щом адреналинката ти харесва - ОК.
Не ми е нужно да съм бил на лекции в НБУ, защото близо 10 години сме били заедно във фотоклуб, пленери и изложби с половината ти преподаватели и сме се учили взаимно. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stardriver   
Дата:   18-02-13 19:36

compur, не съм сигурен как да ти отговоря, можеш ли да перефразираш въпроса си, че съм малко объркан [beer]

GOSPODIN, как да не е нужно - изказваш се за човек, с който не си разменил две приказки в реалния живот, а заклеймяваш в интернет пространството [smilie11] Нещата изобщо не опират до харесвам/не харесвам - факт е, че тя има какво да каже в дисциплината, която води и грабва вниманието на студентите си. Най-лошото е, че някой от четящите темата може и да ти се върже.

За пореден път се убеждавам, че българите от по-старите поколения не смятат за нужно да се update-ват...

Айде и със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-02-13 21:37

stardriver, за разлика от теб съм проследил целия "творчески" път на любимата ти преподавателка - от адреналинка, до пълното фисако на вечерното ток-шоу по БНТ през 2003. Щом те кефи, означава едно - тя ще мултиплицира такива нахакани недоносчета, като нея , които ще продължат да заливат БГ зрителя с псевдоинтелектуална и псевдокултурна помия, която е опакована със скъп парфюм и заучени фрази, но какво от това. Някои коментари от нета : "„ Ебах ти тъпата реклама”. Последното е споделено от нейни студенти, които са възмутени от некомпетентността и безхаберието на иначе секси-преподавателката си. Те изливат възмущението си по десетки форуми в интернет." Това беше преди 3 години , но явно те кефи:
http://vbox7.com/play:fe3c1d50&ef=1


П.С. Твоите кумири и мои приятели също са на моята възраст и съм сигурен в ъпдейта им, но разбирам и по-младите, като теб със странния вкус с привкус на нещо елементарно, но с дълги крака.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: compur   
Дата:   18-02-13 22:16

Моите 3 бакалавърски прични, за да съм още там са:
Енчо Найденов (1ви, 3ти и 4ти курс)
Александър Нишков (3ти курс)
Валентин Киров (3ти крус)

Въпроса ми е: Неможе ли да посещаваш само лекциите на въпросните 3-ма преподаватели, а не да си студент в Университета?
Преди това го имаше като възможност... немога да си спомня как беше формулирано...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-02-13 23:53

>>> VGA - После какво? Докторантура, доцентура.. Вложи си парите в техника и пътувания и ходи да снимаш, да правиш портфолио и изложби! Това е моя съвет! <<<
vga , ако завършиш "доцентура" по фотография ще си първия в света

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stardriver   
Дата:   19-02-13 00:22

GOSPODIN, хем намекнах, че не се update-вате по-възрастните и ти, за да ми го докажеш почна да вадиш вода от кладенците през 2003та - супер, но сега сме 2013 и е твърде възможно тя да е придобила доста житейски и професионален опит за последните 10 години, не мислиш ли? Не бих градил мнението си на базата на някакви телевизионни предавания - там вината спокойно може да се подели между сценаристи, продуценти и т.н..
Изобщо, кой разумен човек гледа телевизия в наши дни?

compur, няма как да дам обективен отговор, тъй като не съм бил в тази позицията, но мога да споделя впечатления си...

г-н Найденов не е връщал човек, който възпитано е изявил желанието си да остане в лекциите му. Проблемът е, че залата, в която са повечето ни практически упражнения (в 3ти и 4ти курс) е малка и невинаги побира редовните студенти.

Тъй като курсовете при А.Нишков и В.Киров се провеждат в собствените им студия, ситуацията е малко по-сложна. Аз лично не помня да е имало хора извън редовната ни група. Проблемът с местата е подобен на този в НБУ и при тях задължително сме на 2 групи, но обикновено във втората има места. Дали ще те допуснат - само те могат да отговорят на този въпрос.

От друга страна, ако не бях редовен студент, а просто човек, който посещава лекциите от време на време съм убеден, че щях да си създам доста грешни представи и за процеса и за самите преподаватели - за справка можеш да вземеш форумното мнение. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stoychev   
Дата:   19-02-13 01:07

Ей, голяма любов към този Енчо, направо някакви мании по него. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: k7   
Дата:   19-02-13 08:59

втор: charger
Дата: 19-05-10 19:10

"...Енчо е перфектен,да.Когато въобще дойде на лекции." [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stardriver   
Дата:   19-02-13 11:19

Не се е случвало да не дойде[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: k7   
Дата:   19-02-13 14:04

Аз съм учил там, така че не на мен тая песен [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: k7   
Дата:   19-02-13 14:05

Автор: stardriver
Дата: 18-02-13 17:41

П.С.

Моите 3 бакалавърски прични, за да съм още там са:

Енчо Найденов (1ви, 3ти и 4ти курс)

Александър Нишков (3ти курс)

Валентин Киров (3ти крус)


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: compur   
Дата:   19-02-13 14:23

stardriver имам в предвид да бъдеш студент само по желаните от теб дисциплини, без да се явяваш на изпит и съответно плащаш по-малка такса заради това. мисля, че се наричаше слушател или бъркам. вече паметта ми изневерява! ;))) различно е от това да отидеш направо на лекцията и да помолиш да останеш. ти си студент, но само в тези часове! другите просто не ги посещаваш... [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: stardriver   
Дата:   19-02-13 17:11

k7, не знам какво е било преди, но за последните 3 години не е отстъствал нито един път. Aко все пак някой преподавател е възпрепятстван, обикновено се уговаряме за друг ден, в който да компенсираме заниманията.


compur, сега разгледах този .pdf, в който пише:


Статут на слушател

• Статут на слушатели получават лицата, които посещава курсове без оглед на образованието си, при наличие на свободни места в дадени курсове. Слушателите не преминават през кандидатстудентска процедура и заплащат такса в размер на 50 % от стойността на съответните курсове. Слушателите имат право да записват неограничен брой курсове от всички програми и да ползват дидактичен материал и консултации при еднакви условия с редовните студенти и курсистите. След приключване на курса слушателите имат право да им бъде издаден сертификат на слушател за посещавания курс.

• Слушателите имат право да им бъде признат сертификатът, даващ право за
явяване на изпит, ако получат статут на редовен студент или курсист.


Курсовете обикновено са по 200лв на семестър, а лекциите са около 12-13 на брой[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: k7   
Дата:   19-02-13 17:35

Много навътре го прие. И да не е идвал, то е било рядкост. Няма да му пишем неизвинени отсъствия ;) Пич е!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотография като магистратура в НБУ
Автор: compur   
Дата:   19-02-13 18:33

за това ставаше дума - отиваш и си слушаш лекциите, участваш в упражненията и не плащаш големите пари за цялостното обучение.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »