Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 GPS за CANON?
Автор: ka7   
Дата:   17-05-10 03:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: ka7   
Дата:   17-05-10 03:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: alexoff   
Дата:   17-05-10 07:19

Аз използвам ето това

http://www.i-gotu.com/

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: thomas   
Дата:   17-05-10 09:02

Аз си купих ето това:

Sony GPS Tracker

и съм много доволен. Леко, плоско, слагаш си го в горното джобче и цял ден не го мислиш. 16 часа с една батерийка АА. Възможност за добавяне на геоинформация дори и без компютър в отделни случаи (пъхаш MS или SD карта директно в него и то записва нужната информация в JPEG файловете), за всички останали случаи - много хубав Сони софтуер.

P.S. Работи и с Canon ;-)



Публикацията е редактирана (17-05-10 09:05)

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: sirkhann   
Дата:   17-05-10 09:30

Няма ли нещо по-разчупено за педестриани-алпинисти?

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: ka7   
Дата:   17-05-10 15:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: джъмбо   
Дата:   17-05-10 16:04

при никон не е задължително да е включен уреда към камерата.... ВюНХ позволява синхронизиране на НЕФ с лог файл... (може и тиф или джепег)

аз ползвам външен и след това синхронизирам
ВАЖНО Е да са със сверени часовници

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: ka7   
Дата:   20-05-10 02:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ka7   
Дата:   20-05-10 02:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: cmouko   
Дата:   20-05-10 07:20

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=51&i=1579&t=1579&phorum_uriauth=

И аз си бях избрал м241 но заради това изречение в спецификациите - Low power consumption. Use AA alkaline batteries. (Do not use rechargeable batteries) просто на някои устройства им трабва 1.5 волта а не 1.2 и си взех другия 1200Е.



Публикацията е редактирана (20-05-10 07:29)

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: thomas   
Дата:   20-05-10 07:44

Имах Holux, върши работа, но е тесла от енергийна гледна точка - след 6-8 часа си аут, а и доста бавно намира къде си, когато кацнеш на ново място - да не говорим, ако това е град с високи сгради и улици между тях. Със Сонито просто се родих и по двата показателя: изкарва гарантирано поне 16 часа с една акумулаторна батерия, или пък хубава обикновена, които ми уреждат целия ден със скитане, колкото и да е дълъг той. А и софтуерът му е лесен, лек и красив.

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: джъмбо   
Дата:   20-05-10 08:10

аз ползвам такова


http://blogofwishes.com/wp-content/uploads/2007/05/gisteq-phototrackr.jpg



http://www.gisteq.com/PhotoTrackr/PhotoTrackrCD111.php

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: jivkojj   
Дата:   20-05-10 09:41

И аз си бях избрал м241 но заради това изречение в спецификациите - Low power consumption. Use AA alkaline batteries. (Do not use rechargeable batteries) просто на някои устройства им трабва 1.5 волта а не 1.2 и си взех другия 1200Е.

Аз имам въпросния Holux M-241. С батерия Energizer 2650mAh изкара на синтетичния ми тест около 18часа без прекъсване. Синтетичен, щото просто го пуснах да записва и след това засякох кога ще спре. Реално може да се разчита за около 13-14ч. След като доста време ползвах грамадни ГПС-и, много му се радвам на тоя:
- малък и удобен за носене
- много чувствителен
- работи с нормална АА батерия
- много инфо на дисплея - скорост, дължина на маршута, компас, височина, часовник и т.н... Кеф си е да го гледаш в самолета
- дисплея е осветен - вижда се в тъмното
- работи през УСБ кабела като ГПС
- пасва идеално цветово на Nikon [smilie5]

Като недостатъци:
- не зарежда батерията през усб
- чувствителността понякога играе лоши шеги по улиците, трака който е записан е възможно да е начупен.


http://farm4.static.flickr.com/3207/2688635941_a17b0dab5f.jpg




http://ebay.gps-total.de/holux_m-241/energizer_aa_2650_verpackung.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: tango_d   
Дата:   20-05-10 09:47

Sony GPS-CS3KA - малко и удобно. Ленсо се записва след това GPS информацията в EXIF-a. Самото устройство може да прави това, а може и с външен софтуер - за Window си го има, за Ubuntu също...

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: ka7   
Дата:   20-05-10 13:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: jivkonik   
Дата:   20-05-10 14:22

И аз го имам М-241. С по-стари зарядни батерии реалната работа е 6-8 часа. Предвиди си 4 батерии АА в теб, хвърляй по 1 око често на индикатора за батерията - като го видиш, че започне да мига - спираш го и сменяш батерията! Иначе ще се изненадаш неприятно, като установиш, че от някой друг час не работи вече...
Предвиди си 10-15 мин време преди тръгване "да зацепи" - на моменти е супер досаден, вадиш-слагаш батерия и пак пробваш, докато хване сигнал... Очаквай доста "скачащи" тракове на места с недобър сигнал. ЗА тия пари - толкоз!
Успех! [cool]



Публикацията е редактирана (20-05-10 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: Тед   
Дата:   20-05-10 22:49

http://www.i-gotu.com/


Много добро решение.Миниатюрно, литиево-йонна батерия, зарежда се през USB, много бързо лови сателити - Sirf III, не е необходимо да виси -може и в раницата да си остане.
Става за всякакви случаи.
Дизайн - стил APPLE.
Сървър, където можеш лесно да си качиш трипа и да го шернеш, добър софт ..... Даваш папката и написва GPS данните в/у снимките.
От Viewer-a даваш някоя снимка и ти показва къде си я снимал.

Другите са с едни АА батерии дето са ... не стават rechargeable. И много голяма консумация имат.



Публикацията е редактирана (20-05-10 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: IvanShipkov   
Дата:   26-05-10 18:55

iBlue 747A+ GPS Data Logger

Компактно, лови всякак, дори вкъщи, което до скоро беше немислимо. Ако има само един слой тухли между теб и небето винаги работи. Има отделна функция запис на координати настройва се софтуерно честотата - по подразбиране е на 5 секунди. След снимането се прави синхронизацията между снимките и записаните координати от устройството - така че е необходимо часовниците на GPS-а и фотоапарата да са сверени достатъчно точно. Има и AGPS така че при включване за няколко секунди хваща позицията ако си навън и за минута две ако си вътре в сграда. Данните за AGPS-а се синхронизират чрез връзка с компютър и придружаващия софтуер като са валидни за 6 дена. След това ако искаш да имаш пак тази функция трябва да синхронизираш. Тя обаче служи само за бързото стартиране на GPS-а и нищо друго така че не е страшно и да не обновяваш тази информация в устройството. Помни 125000 точки които при 5Hz са около седмица непрекъснат запис мисля. Зарежда се по УСБ. Има адаптер и за кола. Не е много скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: GPS за CANON?
Автор: ka7   
Дата:   26-05-10 21:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »