Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Снимане на Формула 1
Автор: bgpower   
Дата:   16-05-10 17:45

Здравейте хора,

след 2 седмици, ще ходя на състезанието в Истанбул и се чудя като цяло дали има смисъл да се опитвам да снимам с моето D90+16-85VR. Като цяло имам желание, но ако резултатите ще са посредствени /пречещи мрежи, скорост на автомобилите/, по-добре да си се концентрирам върху състезанието, че така или иначе ще съм за първи път там.

Нямам възможност извънредно да купувам обективи, но примерно един 70-300VR бих могъл да си позволя - то това май ще е и задължително, за да направя каквито и да било снимки.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/e/e7/20070629122440!Circuit_Istanbul.png




Ще седя Bronze 3, след старт-финалната права.

Какво Ви е мнението? Дори ако някои е бил на тази трибуна?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   16-05-10 17:52

Определено поне едно 70-300 ще ти трябва. Твоя 16-85 ще го ползваш само на дрългия край, пък той се припокрива от 70-300. Но не е задължително да го копуваш, можеш да си го вземеш под наем.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: sokola   
Дата:   16-05-10 18:03

Нямал съм щастието да бъда там.
Това сподели колега,който е снимал през 2009 г. с 500 мм.

"може би края на старт финалната права е най-доброто място, но пък има и най-много народ там."

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: bgpower   
Дата:   16-05-10 18:04

Аз дори и нещо друго бих наел, ако е по-скъпо , 70-300 може и да купя. Но ме интересува дали има смисъл - т.е. дали с автофокуса на Д90 и тези обективи ще стане нещо? От тази трибуна!?

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: hotsnail   
Дата:   16-05-10 18:11

bgpower без да съм експерт по никон мисля, че ще стане.

Ако фокуса ти е мноооогоо бавен има разни пинизи - да заключиш фокуса на определено място и да чакаш колите да дойдат [smilie18] [smilie18]

Ама мисля че никон-чето не е никак зле (откъм АФ - инак съм казвал мнението ми за Д90).

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: bgpower   
Дата:   16-05-10 18:37

На всички благодаря за отговорите. Като гледам има перспектива и остава единствено освен снимките из самия Истанбул, ще се пробвам поне единия ден и на пистата. 70-300 ще е задълже майче, като ще видя дали ще наема или купя обективът. Колко би струвал наемът?

Някакъв друг обектив, който бих могъл да наема ще препоръчате ли и освен това - друго оборудване?

Поздрави и мерси,

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: alfonsito   
Дата:   16-05-10 19:18

АЗ С 400Д И 18-55 ГИ НАЩРАКАХ [smilie18] [smilie18] [smilie18] ТИ ЗА Д 90 ПИТАШ https://photo-forum.net/i/1249124
Е АКО ГОВОРИШ ЗА СНИМКИ КАТО НА ЛАП ДОСТА СЛОЖНО [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: alfonsito   
Дата:   16-05-10 19:20

ИНАЧЕ ДА ЧУЕШ ДВИГАТЕЛИТЕ КАК РЪМЖАТ Е НЕПОВТОРИМО ПРОСТО МНОГО Е ЯКО ПОДСКАЧАШ КАТО МИНЕ БЛИЗО ДО ТЕБ АЛОНСО С 300 [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: bgpower   
Дата:   16-05-10 19:25

Далеч не искам да се сравнявам с ЛАП, не мога да се меря с него и собствените си възможности.

Какво смятате по отношение на въпросите ми в горния пост за оборудване и обективи?

ПС: Алфонсито, колко са билетите за Валенсия? Самият град освен Ф1 заслужава посещение...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: alfonsito   
Дата:   16-05-10 19:27

ООО ВАЛЕНСИЙКА Е УНИКАЛЕН ГРАД :) [smilie25] [smilie21] Искаше ми се да си остана там ИСПАНИЯ е на светлинни години пред нас във всичко ... [beer] бях там 15 дни уникално беше като стигнахме все едно на другия ден си дойдох в бг хубавите неща свършват бързо [beer]

а билети май 50евро на човек беше...... само дето когато отидохме май беше събота беше деня преди състезанието на 1 блок се качихме замалко [smilie18] [shtrak] [smile]



Публикацията е редактирана (16-05-10 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: bgpower   
Дата:   16-05-10 19:42

10x за отговора. А за обективите и оборудването?

Поздрави,

ПС: Никой във форума ли не е бил в Истанбул на Ф1? Вярно, че е най-тривиалното и близко за нас, ама ако стане, ще се посети и друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: alfonsito   
Дата:   16-05-10 20:05

ааа '''обективите и оборудването''' немога да ти помогна приятел аз съм по портретната :) [smile] [beer] :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: swan_   
Дата:   16-05-10 21:27

Най-готинитеснимки във Ф1 се рпавят с панинг, следейки движението, така че се оачква да снимаш за затворена бленда и докусът няма да ти е голям проблем - заключваш го на средата на пистата и тва е. Вземи 70-300 със сигурност!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: hemilio   
Дата:   16-05-10 21:34

виж ся братче- за 3-та година ще ходя на ф1 в истанбул-7-ми завой е манията, не случайно там са италианските тифози!
на високо си и мрежите не пречат и си възможно най близо до болидите от всяка точка на пистата-около 30-40 метра така че един 70-300 ще ти свърши чудесна работа.
аз със д5000 и 18-105 се каня да ги налазя пък ти се притесняваш за д90 с 70-300 [smilie18] [smilie18] [smilie18] бъди по голям оптимист!
ако искаш още инфо-на л.с.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: hemilio   
Дата:   16-05-10 21:35

опа грешка 6-ти завой!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: prisonbreak   
Дата:   16-05-10 21:56

Ходи гледай , не снимай.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: Canon   
Дата:   16-05-10 21:56

разгледай си мястото:

http://bit.ly/clMSz6


не е изградена добре визията за Bronze 3, но дава представа

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: bgpower   
Дата:   16-05-10 21:57

Еми май тоя 70-300 ще бъде. А какво смятате - дали да не наема един Никор 70-200 - ще има ли предимство за светлосилността му?

6-ти завой и аз разбрах наскоро, че е най-добре, ама като купувах билетите не го знаех, и така съм на трибуната между 3 и 5. Това с мрежите за всички трибуни ли важи, или конкретно на тази при 6-ти завой?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: Canon   
Дата:   16-05-10 22:08

Разпечатваш си картата, измерваш си ъгъл, колкото е на 200 (300) на кроп и си виждаш колко хващаш от пистата

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: Akeyzerr   
Дата:   16-05-10 23:01

Ей за такива ситуации се ползва Tv режимът на камерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: sirkhann   
Дата:   16-05-10 23:05

Да снимаш клипчета, ей [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: ittv   
Дата:   16-05-10 23:17

панинги се правят, на по-затворена бленда и реално тази светлосила надали ще ти е от полза, така че по-добре заложи на 70-300, а и той е 10 кинта на ден, докато 70-200 - 45, т.е. за тези пари сигурно ще си изкараш целия престой със 70-300, да не говорим, че 70-200/2.8 си е доста тежичък и по-трудно ще следиш, имай го и това в предвид [beer]

А в Истанбул ако оставаш за наякой друг ден повече, се пази от джебчиите много са коварни и нагли

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: bgpower   
Дата:   16-05-10 23:25

Благодаря на всички!

Аз ще взема наистина да наема едно 70-300, вместо да го купувам, за 4 дни не са пари. Клипчета ще правя също, можете да сте сигурни, ама точно това се замислих дали да нося апарата на пистата, или някая биричка. Ама ще го взема. Най-малко като отворят пистата след състезанието ще е срамота да няма някоя снимка. Остава само да се надявам да има видимост от местата на билетите - ред 16 съм майче, не съм поне от първите. Дано няма и мрежи и Шуми не ми се крие.

В Истанбул ще има ходене насам натам, така че мерси за съвета за джебчиите. Ще се пазя, доколкото мога.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: mitakabus   
Дата:   17-05-10 07:39

В този ред на мисли някой от Бургас и региона мисли ли да ходи на Ф1 при комшиите. Много се двоумя , не за друго ами май ще имам ангажименти по това време , но може и да ги зарежа.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на Формула 1
Автор: Roland909   
Дата:   17-05-10 08:55

bgpower - Аз съм бил на трибуната на завой 1.
От самата трибуна ако си на седалките не става много добре, има и мрежи. За твоето място не знам как ще е, но при нас можеше да се слезне по-надолу към полянката между 1 и 2, там има участък където си близо и може да избегнеш мрежите. С по-малко от 200 мм няма смисъл да се мъчиш, а светлосила едва ли ще ти трябва толкова, достатъчно светло е. Ако искаш погледни в профила ми, имам една от там. Снимал съм с 200 мм с ръчен фокус.
Както са ти казали по-горе - ниска скорост и следене на обекта:) И задължително си вземи наметало да не изгориш, защото слънцето там не прощава!
Ако имам време ще кача тези дни някъде и други снимки да добиеш представа...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »