Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Първи стъпки във фотографията
Автор: Dr_Morro   
Дата:   02-05-10 20:59

Здравейте всички!
От скоро ми изникна една идея...да правя снимки...ей така, като хоби.Но за да правя снимки, трябва да имам апарат.Доста гледам, чета, сравнявам, но нещо не мога да се спра на модел.Искам апарата ми да е по-творчески.Да не е от "сапунерките" дето имат един режим на снимане.Добре е да имам опции за ръчни настройки, бленди, скорости и т.н.Цената също е солиден фактор...повече от 500лв е невъзможно да отделя за апарат...а й мисля, че е безсмислено.Все пак ще ми е първият, а и няма да го ползвам за професионална цел.За сега като чели съм се спрял на Fuji FinePix S1600.Какво мислите за този модел.Има доста привлекателни характеристики, а й цената му е доста добра[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: nodoubt   
Дата:   02-05-10 21:04

за тези пари да намериш цифров апарат с нещо фотографско в него е трудна задача.
сещам се за Сигма дп1. предполагам ако има други досетливи ще допълват. успех [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-05-10 21:07

nodoubt, za tezi pzri spokojno moje da se kupi Pentax K100d s kitov obektiv, koeto si e edno dosta dobro nachalo.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: niki_777   
Дата:   02-05-10 21:19

Погледни и Canon SX120 - много приятна машинка.
С хубави батерии и карта закръгля на 500лв.

Ако не си се интересувал от фотография до момента, не взимай огледално-рефлексен апарат.



Публикацията е редактирана (02-05-10 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: sohk   
Дата:   02-05-10 21:22

От базара има за 500 лв. доста избор според мен
я 350Д, я Д40, я нещо на Олимпус, Пентакс, Сони.
Ако обаче държиш да е нов ... доста трудно ще се вместис в този бюджет

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: мара   
Дата:   02-05-10 21:30

аз лично ползвам турбосапунерка, купена тук на 2-ра ръка. много съм доволна. олимпус8080. за другите нямам наблюдения и не разбирам много. ако все пак решиш нататък да се дооборудваш, винаги има време ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: gecata   
Дата:   02-05-10 21:33

Искам апарата ми да е по-творчески/b]....
Творчески приятелю могат да бъдат плановете ти, а апаратът е само средство с което да ги постигнещ. Няма идеален апарат. Какъвто и да си вземеш все идва един момент когато си мислиш, че не ти стига.
Истината обаче за причината за посредствените ни снимки най-често се крие повече в нас отколкото в несъвършенствата на камерата [smile]
Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: Dr_Morro   
Дата:   02-05-10 22:05

Geca, тоя термин "творчески", го откраднах от българския сайт на Nikon, ако не се лъжа.Иначе си прав за останалото...твореца е в нас,апарата е оръдието.
Иначе за това апарата дали да е втора ръка - предпочитам да е нов.
За парите 500лв е максималния таван и именно поради тази причина изключвам огледално-рефлексорните.

Niki_777, точно този Cannon съм го гледал в магазините и наистина е един от фаворитите за потенциална покупка.

За Fudji-то някой няма ли да изрази мнение[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: nodoubt   
Дата:   02-05-10 22:12

какво по-творческо от 15 пъти зум [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: holden   
Дата:   02-05-10 22:14

30 пъти зум?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   02-05-10 22:23

Съвети, съвети, съвети да искаш, ще получиш цял чамадан със съвети.
Вземай парите, който имаш, влизай в магазина, направи консултация с продавача и си го купувай.
Няма какво да му мислиш, някой ще те посъветва да си купиш лека кола, а друг лазерен мерник за въздушна пушка.
Каквото и да си купиш, ще си доволен.
Късмет и успех. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: chopa   
Дата:   02-05-10 22:24

Задължително черен

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: niki_777   
Дата:   02-05-10 22:40

При Fuji-то ако не те притесняват размерите (тоест не държиш да го носиш по джобовете) и не ти е проблем че се захранва с 4бр. батерии (тоест ще трябва да си купиш поне 8бр.) мисля, че по другите параграфи е без конкуренция.

Но Гецата го каза най-точно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: Mec   
Дата:   02-05-10 23:01

Докторе,
я се понапъни още малко за един творчески почти нов дслр, за да не жалиш после по другарите ти по съдба че, не са ти хубави снимките.
За 600 лв по време на промоциите има и чисто нови дслр-и с китовия им обектив барабар. Разни Сонита, Олимпуси и Пентакси изкачат на такава цена по магазините.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: taskoni   
Дата:   03-05-10 01:14

Мес е прав [smilie24] Олимпус е-420 с 25mm е хубав евтин старт (поне за мен беше)...
Успех каквото и да решиш!
б.



Публикацията е редактирана (03-05-10 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: jino   
Дата:   03-05-10 07:19

За да се занимаваш с фотография -творчески- ти трябва огледално рефлексен фотоапарат !

Като начало мисля че няма значение какъв[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: meryeti   
Дата:   03-05-10 15:41

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: Lalinda   
Дата:   03-05-10 16:21

Човекът казва, че иска фотографията да му е хоби, а не да се прехранва с нея...

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: snoopoff   
Дата:   03-05-10 16:24

Вемай каквото си ХАРЕСАШ ТИ! Изобщо недей слуша за вечния спор кой е по по най... Важно е да ти харесва на теб. В крайна сметка всеки си има предпочитания. Един огледално-рефлексен от нисък клас ще ти е много полезен. Независимо от марката. [smilie24]

Съгласен с МЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: tvk75   
Дата:   03-05-10 16:26

МЕС е прав(а),добре е да се поразгледа базара,има интересни предложения сега

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: мара   
Дата:   03-05-10 16:26

абе, мец, ама и джино[smilie5] и таскони ...що приказвате глупости? един турбосапунер си е отсекъде достатъчен за хоби.
ако не вярваш, докторе, влез и виж мойте снимки. сичките са с олимпус 8080.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: minolta9   
Дата:   03-05-10 16:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: Mec   
Дата:   03-05-10 18:15

на тебе маро фотошоп ти е напълно достатъчен, даже и сапунерка не ти трябва [smilie5]
ама доктора няма време да учи 5 години фотошопа и за това ще му е много по-приятно с дслр

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: мара   
Дата:   04-05-10 11:04

мно ти разбира главата тебе от фш. то и на мене толкова.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи стъпки във фотографията
Автор: Mec   
Дата:   04-05-10 11:26

Ми ти сама си написала че е с корекция това:

https://photo-forum.net/i/929352


а пък това да не би турбосапунерът ти така да го е снимал имитирайки напукани маслени бои ?

https://photo-forum.net/i/1078725


Не може то така да го будалкаш че сапунерка е достатъчна и после да пишеш че не ти била разбирала главата от фотошоп, при положение че набягаш яко на постобработка на снимките ти.

Това че на този форум се издига в култ постобработката с фотошоп като признак на професионализъм някакъв и че поради тази причина си от Б рейтенг, съвсем не означава че човека трябва да ти вярва относно закупуването на нещо за снимане. Неговото "творческо" изявяване може пък да е в противоположна посока на постобработките. И да се почувства прекалено ограничен от ниската динамика и високия шум на сапунерките. Може пък и да му се прииска един обектив Ф1.4 за "творчески" портрети, ама със сапунерка НЯМА да може да стане.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »