Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектив преходник
Автор: HellMan   
Дата:   30-04-10 08:30

Преходник
Фотоапарат и обектив
Някой правил ли е подобни експерименти и може ли да ми каже приблизителни резултати или важна информация...
Имам два обектива от стария Канон, които бих искал да си ползвам с ЕОС 350-ката. С удоволствие бих накупил еквивалентите, но са в пъти по-скъпи и ако мога с някаква подобна джаджа да си реша въпроса, ще се получи изключително приятно. До колкото прегледах нещата - старият Канон май е с ФД закрепваща система и има статии по темата, но си е друго да попиташ патИло.


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив преходник
Автор: harvester_vn   
Дата:   30-04-10 08:36

Тези прегодници са с оптичен елемент, който донякъде скапва избражението. Ако няма да ползваш обективите на стария апарат, по-добре ги изпрати на Слав да ти преправи байонетите. Мисля че за два обектива дори ще ти излезе по-ефтино отколкото струва този преходник, но дори и да не е така, качеството със сигурност ще е по-добро.


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив преходник
Автор: HellMan   
Дата:   30-04-10 09:01

Това е хитро като съвет, да, но от време на време щракам и ленти. Вярно, че е пренебрежимо малко, но не искам да се лишавам от възможността :)
Все пак благодаря за съвета! Определено е разумен!
Но теоритично - взимам си преходник, закачам го на ЕОС-а и на него си навивам Тамрона или другия обектив (той е канонски.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив преходник
Автор: raffito   
Дата:   30-04-10 14:03

Има такьв преходник FD-EOS.
Той позволява да ползваш обективите на FD na
EOS байонет.Аз сьм виждал на ХАМА,
Има и оптичен елемент,
Но ако твоите обективи са TAMRON от старите
с adaptal 2 ,може да сменяш adaptala и пак да ди го качваш на ЕОS.
Az имам такьв adaptal-EOS.Ако те интересува пиши на Л.С


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив преходник
Автор: harvester_vn   
Дата:   30-04-10 14:08

Точно така, слагаш, преходника, обектива и си снимаш... то какво друго може да е? [smile]
Иначе за лентите има и друг вариант. Какво ти е FD тялото? Ако не е много ценно, може да го разкараш и да си вземеш лентов EOS, както направих аз, но не ползвам преходник а преправени обективи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив преходник
Автор: neuromancer   
Дата:   30-04-10 15:17

ако тамрона ти е Аdaptall, той вече има един преходник от него към ФД, смени го с такъв за ЕОС
Ако не е, не си струва парите и занимавката да ползваш оня преходник с оптичния елемент

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив преходник
Автор: HellMan   
Дата:   01-05-10 15:57

Ха сега!
Знаех си аз, че ще стане така - Тамронът и Канонът, механичните, са в София, а аз съм на 3000 км от там и не мога нищо да проверя :) Не си и спомням какъв точно беше канонският обектив - нещо широкоъгълно и светло силно, но... Единственото, което знам за цялото нещо е това, което се вижда на снимките в началото и че двата обектива се закачат на тялото. Единият май имаше нещо като авто-завъртане на байонетската гривна - има едно пинче, което като се натисне, пружинка завърта гривната на обектива върху тялото. Тялото е ФДб и си има светломер с батерийка... Това добре ли е, зле ли е - половин живот с него ми е сниман и никога не е имало проблеми. Това с ЕОС лентов също е хитро - голямо нещо е някой да ти даде акъл.
Това ли е горепосоченият Адапталл? Попрочетох, че нещо фокусните разстояние можело да бъдат проблем - макро/безкрайност.
В крайна сметка това, което май търся е преходних м/у от ФД мъжко към ЕОС женско... (ако мога да си позволя да използвам терминологията ;))
И явно всички са против оптичната глупост ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив преходник
Автор: neuromancer   
Дата:   01-05-10 16:06

както ти се каза, преходника от ФД към ЕОС го забрави
или ще е оптичен, или нямаш безкрайност. Трябва да имаш някой мнооого добър и скъп ФД обектив, за да си струва, и тогава не е сигурно.
Това е адаптал, той е така направен че да няма проблем когато се слага на различни тела със съответния преходник. Има преходник за ФД, има и за ЕОС.
ЕОС лентов ако ще го ползваш с ФД обективи, пък съвсем никакъв смисъл няма, ползвай си ФД тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив преходник
Автор: hristomar   
Дата:   01-05-10 20:54

hellman ето този е с потвърждение на фокуса, но губиш фокус в безкрайност! Бих ти препоръчал преходник от EOS към М42, защото има по-голям избор от обективи. Успех!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »