Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моторизирана глава за Time Lapse фотография ?
Автор: scrap   
Дата:   20-04-10 22:15

Здравейте. Time Lapse фотографията ми е много любима и искам да вкарам движение чрез моторизирана глава. Нямам много понятия от телескопи, глави, стативи, контролери и т.н. и се надявам тези, които са се занимавали с астрофография да могат да ми дадат някакъв съвет, въпреки, че главата няма да се използва точно за тези цели.

Попаднах на това нещо :


http://www.telescopeplanet.co.uk/image.ASP?type=M&prod_id=PON07H000014



Тук има инфо и спецификации :
http://www.cameracentre.co.uk/product_info.php?products_id=397


Цената с доставка ще излезе около 400-450 лв., горе-долу толкова пари мога да отделя. Не ми трябва прекалено хай-тек и с екстри, а само да прави движение ляво/дясно и горе/долу и да може чрез контролера да се наглася някаква скорост. Всякакви мнения и съвети ще са полезни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана глава за Time Lapse фотография ?
Автор: b0bb0   
Дата:   20-04-10 22:48

Май става за целта, като гледам това видео и връзките надолу.

Тези нещо звучат добре, но все пак трябва да уточниш какво точно означават:

- Ability to Store Multi-Terrestrial Positions to GO-TO
- 'Cruise & Shoot' Auto-Imaging* Feature for Terrestrial Positions (*Controls Software of the Acuter 'Explorer' Digital Spotting Scope & Canon EOS Cameras via the AUX socket)

Не ми е ясно може ли да се свърже с компютър, също как се настройва - не се вижда дисплей на достанционното. Тук има едно семпло ръководство.
Друго полезно



Публикацията е редактирана (20-04-10 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана глава за Time Lapse фотография ?
Автор: scrap   
Дата:   20-04-10 23:05

Благодаря [smilie24]

Прочетох в упътването за какво са тези неща, но мисля, че не може да се върже към компютър. А дисплей на дистанционното няма, в менюъла пише, че има ЛЕД подсветка на бутоните и така разбираш, кога е зададена правилно някоя команда. Странна работа.. но пък евтина :)


Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана глава за Time Lapse фотография ?
Автор: b0bb0   
Дата:   21-04-10 20:46

Е как може да се автоматизира процесът тогава? При "нормалните" астрономически монтировки през някой софт може да се направи такава автоматизация - насочваш - снимаш - насочваш - снимаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана глава за Time Lapse фотография ?
Автор: scrap   
Дата:   21-04-10 21:01

бобо, до колкото разбрах специално за тази глава не е снима-движение-снима , а постоянно движение. Има няколко скорости на движение, които можеш да контролираш чрез контролера.

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана глава за Time Lapse фотография ?
Автор: flipbeat   
Дата:   21-04-10 23:26

оффф, колко искам и аз такава глава...офисът ни е на последния етаж в центъра на София...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »