Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: dohtora   
Дата:   19-04-10 22:18

Хора, аз ли не съм добре, или другите не са добре, но разбрах, че на едни приятели са им искали 80 лв за 5 снимки в ритуалната зала... като церемонията струва 60 лв... а 80 лв са снимките... смях в залата. според мен.

...

а ония с акордеоните искали 500 лв за един час свирене ...

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: SLR   
Дата:   19-04-10 22:22

"ИмАл бол пари - дал" , както казва Бай Ганя[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: dohtora   
Дата:   19-04-10 22:24

не им давали да снимат с техни си фотоапарати... то ест дори сватбения фотограф не е допуснат. мъка.

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: agop4o   
Дата:   19-04-10 22:27

ооо ти не знаеш колко са скъпи акордеоните.пък да не ти разправям колко са скъпи фотоапаратите.поне снимките и песните ще им останат за цял живот[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: virtus   
Дата:   19-04-10 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: SLR   
Дата:   19-04-10 22:28

Това вече си е незаконно, друг е въпроса че не са попаднали на някой подпийнал свадбар, та да видят кой се допуска и кой не.

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: da.fo   
Дата:   19-04-10 22:40

Алоооооуууу, Огледалния - пише се сваТТТТбар - идва от сваТТТТ а не от сваДДДДДДа мекар , че понякога и до там се стига [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   19-04-10 22:45

Рынок будет кто-то солгал. Как Kirkor и Garabet, весь день продажи кожаных куртках друг к другу, в конце концов сказал Garabet никто не пиджак.[smile] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: dohtora   
Дата:   19-04-10 22:47

бе тя булката е бая мощна, ако замахне с ръка, ке го попресплесне оня ми ти мискин с нежните ръце и замечтания поглед, фотографчето, де. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: makenzi   
Дата:   19-04-10 23:27

dohtora, Според теб колко трябва да струва фотозаснемането в ритоалната зала?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: Danhill   
Дата:   19-04-10 23:33

да напиша нещо по темата !
да напиша!
ама какво да напиша?

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: vassko   
Дата:   19-04-10 23:39

Тези номера минават при бълъци младоженци. Щом искат да бъдат лъгани го получават. Нещата по организацията на сватбата се уточняват преди това и тогава навлеци "фотографи" не се допускат да припарат.

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: agop4o   
Дата:   19-04-10 23:44

dohtora
ти не разбра ли че даже малко ти са искали.ти знаеш ли какъв невероятен зор е това да те снимат

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: met   
Дата:   20-04-10 09:36

dohtora написа:

> Хора, аз ли не съм добре, или другите не са добре, но разбрах,
> че на едни приятели са им искали 80 лв за 5 снимки в ритуалната
> зала... като церемонията струва 60 лв... а 80 лв са снимките...
> смях в залата. според мен.
>

Да приемем,че не си разбраааааааааал!
Приятелите ти са те подвели,снимането на целия ритуал по подписването струва толкова,снимките са повече и важни!
Заради калпавите снимки няма да правим втора сватба,я!
Плач/булчински/ в хола???

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: d_devil   
Дата:   20-04-10 09:37

Историята познава и по тежки случай. Вече в един ресторант се иска такса снимане 100 лв. при това разделно от фотографа и видеото.
Оплакаха се колеги...
Но... пък се чува слух и за друг ресторант в който ако украсата,водещата,диджея,фото и видеото не са към ресторанта, а външни ще ги таксували по 10 % или това са, сватбена агенция, водеща, ди джей, фотограф, видео оператор.Явно нова схема за прилапване на парички без никакъв труд [smilie8]
Ако си трайкат ще плащат като апдали [smilie21] ако са по умни колегите ще им заведат дело или ще откажат на клиентите си да работят в такива ресторанти.Че това си е жив рекет, монопол и използване на служебно положение с цел облагодетелстване на определен кръг хора [smilie8] Май някой беше писал за нещо подобно във Варна.



Публикацията е редактирана (20-04-10 09:40)

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: DanielP   
Дата:   20-04-10 09:45

Много ясно, че ще ви искат. Както за едно фото студио плащате наем така е и напълно нормално да им давате някакъв % от парите, които заработвате на тяхната собственост. То по тази логика снимането в църкви мозеи и т.н. да беше разрешео.

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: didesignbg   
Дата:   20-04-10 09:53

Таковало си таковата... [smilie10]
Как може от 20 поста, да няма един без правописни и пунктуационни грешки?
Баби-играят-с-теб го пропускам, защото съм ги позабравил там нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: cicomanco   
Дата:   20-04-10 09:54

Мозеи....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: novi4ok   
Дата:   20-04-10 10:03

Даниелчо, мамин сладък, че то си е разрешено почти навсякъде по света и при това - безплатно [smilie18] А ти за коя ритуална зала си се вредил, миличък?


Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: vladod   
Дата:   20-04-10 10:03

Споко за правописа, вероятно и бъдещите младоженци, четящи темата, не са много по-грамотни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: d_devil   
Дата:   20-04-10 10:14

Чичо Манчо бързак си деа [smilie18] превари ме... мозеи [smilie18] [smilie24]
Абе няма нищо лошо да искат такса, но да има и за какво! Да подсигурят осветление поне, че да им е кеф на колегите да дадът % а не да влачат собствено.Все пак за да ти искат пари за нещо трябва да има и основание.Остава и на гостите с камерки и сапунерки да вземат 5 % Но хората са казали прост народ слаба държава.
Управител на хотел, има сватбена агенция и ако не наемат неговата, външна агенция да му плати 10 % нещо трудно схващам [smilie21] Не стига че клиента е платил целия ресторант за деня + прескъпите му куверти но и още един рекет в + то е ясно, че пак на гърба на негово величество клиента ще се пише [smilie18]
Паживьом павидем [shtrak]



Публикацията е редактирана (20-04-10 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: ando   
Дата:   20-04-10 11:31

DanielP написа:

> Много ясно, че ще ви искат. Както за едно фото студио плащате
> наем така е и напълно нормално да им давате някакъв % от
> парите, които заработвате на тяхната собственост. То по тази
> логика снимането в църкви мозеи и т.н. да беше разрешео.

Основание за искане на пари може да има само тогава, когато продаваш някаква стока или услуга. В случая ресторанта не ми продава нито едното, нито другото. Основанието е, че собственика е вложил много пари в ремонта на ресторанта и трябвало да си възвърне инвестицията [smilie10] Аз плащам наем за студио 150 лв месечно, което ползвам по 24 часа на ден и 30 дни месечно. Нереално е да взимаш такса от видеооператора за снимане 100 лв. от една сватба, която струва 300 лв., също така да вземеш 100 лв и от фотографа, който е направил само 5 кадъра и си е тръгнал. По твоята логика трябва да плащам и на общината за това, че снимам младоженците на улицата и в парка, а когато снимам сред природата да плащам на Горско стопанство и тн. и тн. [smilie2]



Публикацията е редактирана (20-04-10 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: джъмбо   
Дата:   20-04-10 11:33

за кой град става дума?

и да ли минават с оправданието, че светкавицата хаби латекса в ресторанта и изветлява ламперията в ритуалната....


иначе сватбените агенции в повечето случаи са за *не защото хем дерат клинта хем натискат фотографа, оператора и дижея да дават ниски цени....

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: ando   
Дата:   20-04-10 11:38

Джъмбо, таксата от 100 лв. за фотограф и 100 лв. за оператор е за ресторант в Петрич, а 10%-ната такса за външните оператори и фотографи е за ресторант в Плевен.

Отговори на това съобщение
 Re: 80 лв за снимки в ритуалната зала?
Автор: джъмбо   
Дата:   20-04-10 11:42

хм... чувал съм че по провинцията си позволяват тази наглост...[smilie23] явно в софия конкуренцията е голяма и не смеят да правят простотии...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »