Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ръководство на български за NIKON D40?
Автор: дръстър   
Дата:   18-04-10 23:54

Трябва ми ръководство на български за NIKON D40, ще бъда благодарен[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство на български за NIKON D40?
Автор: vnvas   
Дата:   18-04-10 23:57

Хехе , честито[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство на български за NIKON D40?
Автор: Mec   
Дата:   19-04-10 00:07

кажи първо за колко пари го купи и покажи снимки, иначе нанай ръководство

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство на български за NIKON D40?
Автор: дръстър   
Дата:   19-04-10 09:54

Здравейте, взех го 350лв, предполагам не е краден, защото е целия комплект- капачки за тялото и обектива, капачка за батерията, кабел за PC, зарядно, гумичка за визьора, SD карта и чанта. Липсва само книжката. Външния вид е перфектен, няма и драскотина. Нямах време да се занимавам тези дни, но ето една:

http://web.hit.bg/imot/DSC_0142.jpg


Сега ще търся друг обектив, стабилизиран, нещо униврсално, на минимална цена, бюджета ми е малък. Например 55-200 или друг.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство на български за NIKON D40?
Автор: Mec   
Дата:   19-04-10 11:09

Така, до тук добре.
Сложи му един 35мм Ф1.8 и няма да ти трябва стабилизация.
С изключение на детето и цъфналото дърво, другите снимки в профила ми са правени с него и не са размазани като последната дето си я качил.
И ще можеш да снимаш и когато светлината е слаба, например кръщене в църква.
Ако му сложиш най-бързата СД карта ще ти прави по 1,9 снимки в секунда до 100 кадъра (после спира) при това в RAW. Като пощракаш няколко дена серийни снимки после ще се упокоиш и няма да ти тряперят ръцете понеже ще е изчезнал стреса точно преди натискането на спукъка.
Сега за упътването, по принцип от Ирландия ти пращат на твоя език ако имаш книжката на друг език, ама ти като нямаш никаква ще трябва да си свалиш една в ПДФ на руски или английски, не знам дали се намира на български. Можеш за най-лесно да питаш eMule да ти я донесе без много зор, търсиш в програмата с Nikon D40 и виждаш дали има това което ти трябва.
Не бързай да купуваш зум, щото има вероятност да излезат нови модели до есента и после може да те е яд че си се прецакал.
За твое най-голямо успокоение ще ти кажа че снимката на детето в профила ми е правена с китовия обектив на скорост 1\800 и няма стабилизация няма вятър.

Хайде да ти е честит и добре дошъл в клуба на Д40. Снимки на хартия с размер 20 на 30 см излизат супер готини с 6-те мегапиксела на Д40.

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство на български за NIKON D40?
Автор: jivkojj   
Дата:   19-04-10 12:42

Ето за Д40х. Разликите в 2-те камери са съвсем минимални - основно в резолюцията, така че ще ти свърши работа. Упътване за Д40 на български не ми е известно да има.

Д40х упътване


Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство на български за NIKON D40?
Автор: Mec   
Дата:   19-04-10 16:10

Я как се уредих и аз със ръководство на български , без да си исккам[smilie24]
Да живее братският германски народ, услужливи хора !

п.п. егати майтапа, когато пита дали да го взима се изредиха един куп акълии да съветват, когато иска нещо конкретно обаче му отговарят двама които са зад граница. В бг явно никой няма с какво да му помогне, или никой не иска да му помогне. Интересно [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство на български за NIKON D40?
Автор: boll   
Дата:   19-04-10 16:13

Това е готино:
Когато настройвате фокуса на визьора и окото ви е в близост до визьора, внимавайте да не бръкнете случайно с пръст в окото си.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство на български за NIKON D40?
Автор: tupekc   
Дата:   19-04-10 16:20

@дръстър - До 1/10-та без стабилизация на 18мм с китака снимките стават добре от ръка. Поне от моята ръка. Стабилизацията ти трябва по-скоро като снимаш с по-големи фокусни разстояния 150мм+ и при скорост на затвора под ~1/150.

ПП. Честито за новата придобивка със здраве да си я ползваш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство на български за NIKON D40?
Автор: sohk   
Дата:   19-04-10 16:47

Аз имам на български ама е книжка а не на файл :) и е точно за 40Х :) така че това което са ти дали върви и с комплекта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ръководство на български за NIKON D40?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   19-04-10 17:06

Mec написа:

> Я как се уредих и аз със ръководство на български , без да си
> исккам[smilie24]
> Да живее братският германски народ, услужливи хора !
>
> п.п. егати майтапа, когато пита дали да го взима се изредиха
> един куп акълии да съветват, когато иска нещо конкретно обаче
> му отговарят двама които са зад граница. В бг явно никой няма с
> какво да му помогне, или никой не иска да му помогне. Интересно
> [smilie23]

Mec, ами по мои наблщдения, българският вносител не дава ръководство на електронен носител. Когато купувах моя апарат в комплекта имаше само книжка на български, която в моя случай се оказа с липсваща кола. Обадих се на вносителя, с молба да ми прато ако не цялото ръководство, то поне тези страници в електронен вид. Щях да си ги отпечатам и да си ги сложа на мястото им. Вносителят много любезно ми каза: "ОК, къде да Ви изпратим друга книжка?" Та хубаво, на български е. Ама и аз нямам ПДФ на български за Д700. Аз се справям и на английски, ама ако го имам в електронен вид на БГ, няма да е зле, ама нямам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »