Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: Kras_RR   
Дата:   17-04-10 14:44

Дали има хора които ползват Cokin P филтърна система ? Някакви впечатления и снимки биха били полезни! Интересува ме и дали би имало проблем при 11 мм фокусно разстояние с P система (с дърxач за ladscape P) на ф77 мм обектив - става въпрос за пейзажни снимки ?
Какво е качеството на ND и градиентните ND филтри на Cokin ? Какви други филтри ползвате при пейзажна фотография - Tabaco, orange и др. ?

КК


Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: Kras_RR   
Дата:   17-04-10 14:46

Само да уточня 11те мм фокусно разстояние са на 1,6 crop (17,6 мм)


Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: BirdOfPray   
Дата:   17-04-10 15:57

ОПРЕДЕЛЕНО на 11 мм фокусно на кропка дори - на ф77 мм ще си виждаш държача в края на кадъра според мен... Аз имам снимки най широко със 17мм на кропка с обектив Ф67

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: deniac   
Дата:   17-04-10 16:07

Погедни профилите на топ пейзажните фотографи. Не малка част от тях ползват Cokin P. И по-посредствените пейзажисти ползваме Cokin P система, но не и Cokin филтри, защото не са особено качествени.
Аз за бившия ми обектив canon 10-22 си бях модифицирал един wide Cokin P държач, който не винетира дори на 10мм. Стандартният държач за 3 филтъра не става за свръх широко. Или трябва да си модифицираш един държач сам или да се загледаш към Cokin Z-pro (Lee) системите.

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: s_dyakov   
Дата:   17-04-10 16:08

Ми пробвай един широк държач - те не са скъпи поне а и ги има налични във фотопавилиона.

Пластмасовко е всичко (дори и филтрите) но като за толкова пари е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: groshev   
Дата:   17-04-10 16:10

Качеството с тази система си е супер, но за толкова широко ще ти трабва Z серия със сигурност. На кроп мисля че P серията влиза в кадър при 15мм и надолу.
Пробвай в павилиона[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: uri64   
Дата:   17-04-10 16:11

Има държачи, които са пригодени за широкоъгълни обективи - т.е ннаправени са така, че да побират само два или един филтър вместо нормално 3...има фабрични такива или може стандартния дза се одялка с макетен нож примерно...Аз съм пробвал с стандартен троен - на 28 мм на ФФ, с диаметър винетира, на 35 мм вече не влиза в кадър, но не съм пробвал със специален широкоъгълен или с дялкан как е...най-добре е да идеш в магазина и да пробваш

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: groshev   
Дата:   17-04-10 16:16

със 24-70 на ФФ на 28мм не винетира - пробвал съм със стандартен държач за 3 филтъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: uri64   
Дата:   17-04-10 16:22

на мен винетираше - обектива беше 28-70/2.8 с 77мм държач, пробвал съм с 2 стандартни холдъра

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: groshev   
Дата:   17-04-10 16:26

абе да не бъркам нещо ама май не бъркам - обектива канон 24-70 на ФФ, на 24 винетираше, от 28 вече - не

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: Blackthrone   
Дата:   17-04-10 16:35

Препоръчаха ми английските Hitech филтри, които стават на Кокин-П и са по-качествени от самите Кокин.

http://www.teamworkphoto.com/index.php?main_page=index&cPath=78_767


Мисля от тях да си взема един кит с 3 НД филтъра, връзва се общо към 100лв с всичко (филтри, ДДС и пътни).

Пътните за 2 комплекта са същите (10паунда), та може да се комбинираме с някой ако и ма желание?

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: Kras_RR   
Дата:   17-04-10 17:10

Blackthrone - тези филтри не са стъкло няма да са много по-далеч от Cokin !


Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: neuromancer   
Дата:   17-04-10 17:15

Е ти ако търсиш стъклени отиваш на Лий, които са няколко пъти по-скъпи.
Хайтек са с по-неутрален цвят от Кокин, доколкото съм чел, иначе също се драскат лесно

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: deniac   
Дата:   17-04-10 17:37

Kras_RR, ако държиш на стъклени филтри, не си за Cokin P. Знаеш ли каква е цената на стъклените (еле пък и просветлените) филтри, дори за Cokin P?

Иначе и от мен един положителен глас за Hitech. Особено с тия цени и този курс на паунда [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: didesignbg   
Дата:   17-04-10 17:45

Купуваш един държач, режеш крайния слот, завърташ държача хоризонтално и ще стане. Проблема е че това ще ти върши работа само за НДто, не и за градиента. Другия вариант е държане на плочката с ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: Kras_RR   
Дата:   18-04-10 00:39

Мисля да взема wide Cokin P така че да не се изрязва държача. Или се бъркам че с този wide ще е ОК ? А относно държането с ръка нищо против ама какво ли ще стане при по дълги експозиции [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: 35mm   
Дата:   18-04-10 04:01

И аз минах вече на "филтър холдер-и", но избрах Tiffen.
Няма по-точни и добри от техните KODAK Wratten 2 Filters. Освен тези на B & W на Шнайдер които Панавижън си ги поръчва само за тях си за Холувуд и не могат да се получат от друг клиент.
Cokin са по-зле от доста съвременни обективи а нали не искаш това - филтъра да ти разваля качеството на обектива.
Tiffen. И пак Tiffen. Казвам ти го, приеми го че е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: trik   
Дата:   18-04-10 08:50

Ако искаш да избегнеш винетиране се спри на държач Cokin Z-pro или Lee. Филтрите според бюджета [smilie3] Най-добри са Singh-Ray, Tiffen и Lee, следват Hitech и на последно място Cokin. Cokin определено е най-нискокачествената марка от изброените и не бих я препоръчал.



Публикацията е редактирана (18-04-10 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: opeldjia   
Дата:   19-04-10 12:46

Надявам се, че Kras_RR няма да се сърди, че му ползвам темата, затова ще си позволя да я "допълня" с още един въпрос:

А как стоят нещата с Curcular Poalrizer-ите за Cokin-P / Z-Pro ? Имам лични впечатления от Cokin-А пол. филтър - никак не ми хареса.
Пробвали ли сте и какво бихте препоръчали ?

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: n1x0n   
Дата:   19-04-10 13:32

Стъклени градиентни филтри за Cokin P система аз досега не съм виждал. Самата технология на "градирането" не съм убеден, че може да се приложи върху стъкло.
Другият много основен проблем, е че при дебелината на филтъра, която позволяват любителските системи - стъклото ще е твърде чупливо.

Иначе Хайтек, Лий, Тиффен, СингхРей - са приблизително едно качество и са от поликарбонат всичките, които съм ползвал до момента.

Колкото до винетирането - със слим държача на cokin, на 17мм и фулфрейм - няма винетиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: icikonti   
Дата:   20-04-10 12:49

n1x0n -"Самата технология на "градирането" не съм убеден, че може да се приложи върху стъкло."
Може! Имам градиентен жълт филтър на VERAX /пише, че е германски/, останал от дядо ми, който го е ползвал на Zeiss Ikon Super Ikonta 531/2, по времето когато филмите са били преимуществено ортохроматични.Представлява две слепени тънки стъкла, с нанесен между тях желатинов слой с багрилото.
В момента състоянието му е ..... плачевно, защото гъбичките и разни други гадости, са прояли тоя междинен слой!Това само за уточнение....

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: jivar   
Дата:   20-04-10 17:49

icikonti,
И аз притежавам градиентен жълт филтър на VERAX . Трепач-антика в личния ми музей !
[shtrak]
В прилично състояние е!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: icikonti   
Дата:   20-04-10 17:56

Поздрави jivar /Живко/ от Христо- Севлиево!Не съм те виждал с години.

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: Shri   
Дата:   20-04-10 18:22

Singh-Ray са отлични. Но и цената им е по $ 100-120 на бройка. [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Cokin P filter system впечатления и препоръки
Автор: n1x0n   
Дата:   20-04-10 19:01

Може! Имам градиентен жълт филтър на VERAX.... Представлява две слепени тънки стъкла, с нанесен между тях желатинов слой с багрилото.

Това не е стъклен градиент, ами обиконовен желатинов - защитен с две прозрачни стъкла отстрани.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: