Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: модерен театър, 3 ред обектив?
Автор: MorelloBlossom   
Дата:   18-04-10 03:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: модерен театър, 3 ред обектив?
Автор: iordanko   
Дата:   18-04-10 04:15

Както става ясно от снимките ти, скорост от 1/160 за снимането на движещи се деца и други трудно управляеми обекти не е достатъчна. Аз моя критърс на скорост под 1/250 го снимам само когато спи.[smile]

Айде малко офф топик, че ме сърбят пръстите:
"Как все се случваше като се завъртя нанякъде и да ми блесне светкавица в широко отворените зеници не разбрах, но е факт :)"
- ами случва се, защото вместо да си гледат детето и да се радват на представлението, сума ти народ щрака ли щрака. После се сещат, че са изпуснали половината шоу, ама е къснооо,... много късно. (Това от собствен опит го знам [smilie2])



Публикацията е редактирана (18-04-10 04:36)

Отговори на това съобщение
 Re: модерен театър, 3 ред обектив?
Автор: peshovec   
Дата:   18-04-10 13:27

ето още една този път с обработка:) (калпава)

без шумоподтискане

светлите участъци ги възстанових по куц метод (tone mapping), и избуших излишно и тъмните, но ще прочета повече по въпроса по-късно...


http://photo-zona.net/images/user39021/album3061/large/1271586235_kgrp8899_DSC03328.ARW_LNEABV.jpg




p.s. отвреме на време ще качвам резултатите от експериментите. Ако някой си познае познато хлапе да се обажда, ще пращам raw, или ако съм се научил дотогава jpg

Отговори на това съобщение
 Re: модерен театър, 3 ред обектив?
Автор: peshovec   
Дата:   18-04-10 18:05

спретнах едно мини албумче

Снимките са целите (няма кроп), няма шумоподтискане. Има само ресайз, криви, много лек luminance wavelet sharp.

Принципно може да се обработят много по-добре, или поне да се кропнат, но прецених че ще е добре да се види как ги е видяла 50-ката на кропка :)

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=22790

албумчето


Отговори на това съобщение
 Re: модерен театър, 3 ред обектив?
Автор: Canon   
Дата:   18-04-10 21:30

peshovec
Наблегнал си на госпожите нещо ...
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: модерен театър, 3 ред обектив?
Автор: peshovec   
Дата:   19-04-10 20:09

аха:)

Беше ми по-лесно да ги фокусирам
(по голяма площ във визьора, по-предивидими движения:)

и се оптивах и да композирам:) (като се появи мойта госпожица, все е центрирана от страх да не избяга:)

Пък и миналия път (когато снимах с видео камера) един приятел си заплю госпожиците.... :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »