Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Capture NX2
Автор: gecata   
Дата:   14-04-10 22:46

Как да конвертирам единичен файл с Capture NX2 от папка със снимки.Засега му задавам Run Batch process и то ми конвертира НЕФ-овете от цялата папка?
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: ecobo   
Дата:   14-04-10 22:52

File->Open With...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: ecobo   
Дата:   14-04-10 22:53

Геца, да не смени вярата и ти [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: gecata   
Дата:   14-04-10 22:56

Не бе, помагам на приятел.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: ecobo   
Дата:   14-04-10 22:58

И аз така си помислих [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: mike74   
Дата:   14-04-10 23:01

Ами отваряш си го в Кепчъра, "Save As" даваш джипег или тиф и саве [smilie5]
Другия начин е, като се отвори Кепчъра в ляво имаш " Browser", показват се иконите или имената на файловете, избираш си един или няколко произволни, със шифт или конторл, отиваш пак на "Save As" и той пуска пак "Run Batch process" но само за избраните файлове.

Иначе дирекно "Run Batch process" от "Batch" менюнот кара всичко наред дори и джипежи да имаш в същата директория, и тях ги подкарва [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: gecata   
Дата:   14-04-10 23:58

Хи-хи, това последното и аз го разбрах, като ми изпраска сто и кусур файла [smilie18] ...
Мерси много за помоща [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: Mec   
Дата:   15-04-10 00:06

Автор: gecata написа:

> Как да конвертирам единичен файл с Capture NX2 от папка със
> снимки.Засега му задавам Run Batch process и то ми конвертира
> НЕФ-овете от цялата папка?
> Благодаря!

Асахи обича да казва на питащите за нещо че, е полезно да се прочете упътването - HELP-а бе.

Ако някой новорегистриран беше питал същото, щяха да му наскачат да го освидетелстват я като олигофрен, я като идиот, я като титат, я като не знам си кво. Щяха да го пратят да прочете поне 100 книги по фотография на руско-английски и тогава да се върне да пита пак.

После джъмбо щеше да дойде да си каже тежката дума че същото става и с ВюНХ.

Ама нали сега тука Гецата е от приятелските елипси и към него отношението е като към наш човек. Нашите хора могат и тъпи въпроси да задават, това не им пречи да се имат за умници.

В замунда е ключа от мазетооооо - на инглиш даже, като му помагаш на приятелчето барем му свали една книжка за кепчъра да си я чете със здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: gecata   
Дата:   15-04-10 00:25

Мек, не е лошо вече да си надскочиш коплексарщината която те друса! Ако искаш отношението на съфорумците към теб да е такова каквото е към мен, ще трябва да започнеш да се държиш нормално. Ако към нормалното държание прибавиш и известна доза уважение и респект към по опитните ще се учудиш колко по добро може да е отношението на хората към теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: minolta9   
Дата:   15-04-10 00:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: Mec   
Дата:   15-04-10 09:42

Аз само ти приложих на тебе ( неопитния по нх2 ) обичайните похвати на твоите приятели. Гледам че на този форум така се прави и за да не се различавам от другите и аз като тях се държа.
На други езици по други начини общуваме.
От друга страна, като питах нещо за сток-а миналата година, "опитните" ми отговориха с ПОДИГРАВКИ.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: b00m   
Дата:   15-04-10 10:30

Нищо против gecata, но Мес е 100% прав [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Capture NX2
Автор: didesignbg   
Дата:   15-04-10 10:48

Разбира се че е прав, кое те учудва. В реалния живот далеч не сме равни. Старите кучета се държат, новобранците го отнасят. Ако не го схващаш огледай се около теб.
Гецата си е направил труда, да си зададе въпроса културно и възпитано, рядко се случва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »