Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: djfroggy   
Дата:   14-04-10 19:27

За съжаление любимото ми фото,в което за последните 5 години съм проявил и сканирал десетки негативни и диапозитивни филми престава да съществува.Всеки е чувал за разни супер сканове по 1-2лв за кадър,но хората до последно проявяваха с прясна химия и сканираха за 6лв. на филм с чудесно качество и детайлност!Там работеше компетентен персонал с отлично отношение към клиентите.Съжалявам истински за това ателие.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: 3df   
Дата:   14-04-10 20:01

М даааа ще има и още....

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: vladod   
Дата:   14-04-10 20:06

Честно казано, никога не съм го броил към добрите фотота.
Наистина качествените ще останат!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: Lalinda   
Дата:   14-04-10 21:18

Въпреки че бях техен клиент в продължение на повече от десет години, съвсем отговорно мога да заявя, че в последните три-четири не са използвали прясна химия. Че сканираха с чудесно качество и детайлност съм готова да потвърдя, но за какво ми е, като цветовете на проявените от тях филми през последните 3-4 години бяха УЖАСНИ?

При това добре ме познават и съм ги умолявала да проявяват първо само един филм и да ме информират за качеството му, а след това да правят и останалите, правеха всичко наведнъж.

Затова и тук не мога да кача нищо от продукцията си след 2005 г. - всичко е проявено повече от ужасно!

Допускам, че вината не е на копистите - все пак, не от тях зависи дали да се сменят химикалите, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: djfroggy   
Дата:   14-04-10 21:53

А сега моля да ме насочите за добър и не скъп скан.Ще проявявам при Деков,но скана?

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: next_time   
Дата:   14-04-10 21:57

Фотото срещу "земята и хората" до Неделя, може и в СЦС, но не е толкова добър скана.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: juslen   
Дата:   14-04-10 22:00

Има едно малко фото на ул.Цар Самуил 68,там сканират с барабанен скенер и взимат по 5лв на филм при сканиране с 5Mpx резолюция.
Плюс 1лв за почистване от прах,последно там сканирах,досега най-добрите сканове са ми оттам

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: graphix   
Дата:   14-04-10 22:03

"Затова и тук не мога да кача нищо от продукцията си след 2005 г. - всичко е проявено повече от ужасно!"


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: ecobo   
Дата:   14-04-10 22:05

Точно на магурата ми скапаха последните 2 средноформатни филма по Е6 - излязоха на ужасни петна, от 20 кадъра имаше само 2 използваеми. Обясниха ми, че процесора бил нещо скапан и се налагало филмите да се изтеглят на ръка [smilie10]
След случката се отказах окончателно от филмовата фотография и продадох хубавата си Мамия [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: pmartinov   
Дата:   14-04-10 22:06

Вече пазара ще казва кой да работи !

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: asahi   
Дата:   14-04-10 22:29

Който не проявява - пичели.
Който проявява - ни пичели.

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото
Автор: tofo   
Дата:   14-04-10 22:36

Ама, верно трябва да си баси ината в продължение на 5 години да ти скапват филмите и да продължаваш да им ги носиш. Яко! [smilie24]
Инак сканирам при ZED и съм доволен.



Публикацията е редактирана (14-04-10 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: hose   
Дата:   14-04-10 23:01

аз също имам много добри впечатление оттам - единствения проблем който съм имал е надраскване и то рядко
не съм имал лошо проявяване - нито по Е-6 (когато го проявяваха, от година и половина спряха) нито по С-41 - имам чувството че много хора обвиняват тях за собствените си грешки - още повече че при тях беше машинно...
след това съм имал проблеми, когато проявявах Е-6 на друго място, при ръчно проявяване и то след 3-тия филм се убедих че проблема е при тях а не при мен

те сканираха през машината и беше ок наистина

там беше и последното място където се продаваха диапозитиви...

удобно място и приятелска атмосфера, за съжаление отдавна не е новина че затварят...


Отговори на това съобщение
 Re: Затварят Фото "Магурата" в София
Автор: didesignbg   
Дата:   15-04-10 09:00

Автор: juslen
Дата: 14-04-10 22:00

Има едно малко фото на ул.Цар Самуил 68,там сканират с барабанен скенер и взимат по 5лв на филм при сканиране с 5Mpx резолюция.
Плюс 1лв за почистване от прах,последно там сканирах,досега най-добрите сканове са ми оттам


Предполагам, че бъркаш. Малко фото, с барабанен скенер и сканиране за 5 лева на филм, не се връзват в едно изречение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »