Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: G.Shopov   
Дата:   14-04-10 11:45

Привет колеги. Имам питане: Как и къде може да продаваме снимките си ? Какви цени вървят и как седят нещата със авторските права ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: digitalgab   
Дата:   14-04-10 11:51

Даже и да има къде, дали ще ти ги купят?

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: Mec   
Дата:   14-04-10 11:58

има си един сайт на български за сток , там ще получиш ценни съвети как да ги подаряваш на разни американци да ги харизват после за по 25 цента печалба за тебе.
примерен сайт - фотолиа

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: G.Shopov   
Дата:   14-04-10 12:01

25цента не са нищо. Говорим за реално оценени снимки. Къде може да ги прадаваме ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: HP   
Дата:   14-04-10 12:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: Myth   
Дата:   14-04-10 12:07

Какво значи реално оценени? Имаш няколко варианта, правиш си сам сайт и си продаваш и рекламираш снимките. Има и български сток сайтове, качваш и чакаш някой да ти купи снимките. Други варианти са, разпечатваш на големи размери и си търсиш магазини, които да ти ги продават, издаваш фотокнига и я пускаш в продажба, правиш изложба, оценяваш си снимките и ако ти ги харесат ти ги купуват. Правиш си портфолио, преценяваш по какъв начин да го представиш рекламираш и търсиш клиенти, които да ти поръчат снимки и...

Ако човек съди по профила ти... забрави на ТОЗИ етап да мислиш за такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: victory13   
Дата:   14-04-10 12:08

аааа, ти говориш за големите пари... лесно е... правиш едри принтове, наемаш зала, подреждаш, осветяваш идейно всичко, правиш бляскаво откриване,по възможност с фойерверки, отразено паралелно в 3-4 телевизии... ми тва е [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: Mec   
Дата:   14-04-10 12:13

G.Shopov написа:

> 25цента не са нищо. Говорим за реално оценени снимки. Къде може
> да ги прадаваме ?

Еми е аз викам че 25 цента са нищо пари, ама тука е пълно с професионални фотографи които ги пускат за продажба с такава печалба.
Иди им обяснявай на тях да спрат да го правят. Щото до като не спрат нямаш никакъв шанс твоите да ги продаваш за повече в големи количества. Тъжно, но факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: Canon   
Дата:   14-04-10 12:13

Има едни скъпи сайтове като АЛАМИ, за една снимка цената достига 15000 лири на парче и има 16 милиона снимки, чакащи купувачи. А те будалите, ходят да си ги пазаруват по 25 цента [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: volenE   
Дата:   14-04-10 13:13

В скъпите сайтове като Алами например не се влиза особено лесно. Пък и аз до момента нито една снимка не съм продал, дори и за 15 лири.
Забрави за сток, не си струва времето, прекарано в снимане, обработка,качване, добавяне на ключови думи и т.н. Изкарва се много повече, когато за същото време те наемат.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: hose   
Дата:   14-04-10 15:49

в момента е практически невъзможно - поради свиването на пазара, дори сток-а е позамрял...

всичко изброено тук съм го минал по един или друг начин, и смея да твърдя че пазар и продажби пак няма - не знам навън как е точно, по резултатите които постигат си мисля че е малко по-различно, но тук изкуство почти не се търси - тъжна истина

единственото финансиране за изкуство идва от държавата, и то се "усвоява" само от определени кръгове и хора

това е легалния метод

другите са различни форми на завъртане на средства, хората вече на всичко казват "пране" на пари, в повечето случаи не е пране, а просто счетоводни схеми - което също не е толкова просто и рисковете също са големи

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: dikimee   
Дата:   14-04-10 16:11

нaпрaви cи блог и ce вържи към гyгъл aдc. aз дeто cъм бaлък-cнимaч и ни eднa cнимкa нe cъм продaл имaм 7+ долaрa от товa... зa 8 мeceцa блог [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: iceflame   
Дата:   14-04-10 21:33

Направи си сайт със страхотно портфолио и си търси клиенти на проект. В стока има печалба, но не за всеки. Реално има хора, които си докарват по няколко хиляди месечно от сток сайтове, но снимките им са просто изродски...единици са такива личности.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: vnvas   
Дата:   14-04-10 22:12

Значи аз си докарвам между 1500 - 7000 кинта месечно от снимки. Не са много, но стигат за ядене[smilie7] Снимките продавам на начинаещи паралии, които искат да блеснат с тях пред майка си / баща си[smilie5]



Публикацията е редактирана (14-04-10 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   15-04-10 01:11

Аз продавам снимки, предимно от 1910 - 1940 година, ако има интерес[smilie24], цените са от ниски до средно високи.
легенда:
ниска цена - 0,60 - 0,99 ст.
средна цена - 1,90 - 3,9 лв.
[smilie24]
[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (15-04-10 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: gecata   
Дата:   15-04-10 01:25

Огледай се. Около теб е пълно с изображения, много от които са снимки. Като се почне от опаковката на пастата за зъби , календарите на стената и се стигне до билбордовете по магистралите.
Този, който поръчва и нерядко този, който изработва тези изделия е твоят клиент. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: Canon   
Дата:   15-04-10 01:28

gecata
ако погледнеш билбордовете, 50% са сток отвсякъде

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде може да продаваме снимките си ?
Автор: gecata   
Дата:   15-04-10 01:39

Че аз да не казвам друго?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »