Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ето така се снима на протести....
Автор: Magnifico   
Дата:   10-04-10 00:18

...
http://inapcache.boston.com/universal/site_graphics/blogs/bigpicture/thai_04_09/t31_22941939.jpg



всички снимки, тук
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ето така се снима на протести....
Автор: Magnifico   
Дата:   10-04-10 00:19


http://inapcache.boston.com/universal/site_graphics/blogs/bigpicture/thai_04_09/t30_22942383.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Ето така се снима на протести....
Автор: iPonche   
Дата:   10-04-10 00:27

ЕЕЕЕЕЕ, да бяхме отишли 3 месеца по-късно [smilie10] А иначе колко са усмихнати и миролюбиви... Дзен

Отговори на това съобщение
 Re: Ето така се снима на протести....
Автор: thomas   
Дата:   10-04-10 08:53

С обектив като първия обаче винаги можеш да предизвикаш ответен огън :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Ето така се снима на протести....
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-04-10 14:17

Обаче каски за техниката няма открити, няма открити...

Отговори на това съобщение
 Re: Ето така се снима на протести....
Автор: mbs   
Дата:   10-04-10 21:31

Оператор на Ройтерс убит при сблъсъци с ”червеноризците” в Тайланд

Загиналият журналист е японецът Хиро Мурамото, който е работил за Ройтерс в Токио[...] Той е бил убит от куршум в областта на гърдите, бил приет в болница „Кланг”, където по-късно е починал от раните си.

Мурамото е снимал сблъсъците между силите на реда и демонстрантите в централната част на Банкок, когато военни са открили огън с каучукови куршуми и сълзотворен газ.
[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Ето така се снима на протести....
Автор: schenzou   
Дата:   10-04-10 22:23

>> С обектив като първия обаче винаги можеш да предизвикаш ответен огън

Сигурно вече е имало тема за това, но гледахте ли изтеклия преди седмица запис
Collateral Murder - Wikileaks - Iraq

Настървението, с което пилотът открива огън по журналистите е ужасяващо. В очите му, фото- и видео-камерите се превръщат в РПГ-та и калашници, но единствените изстрели, които "терористите" произвеждат са като този . Не си давах сметка колко страшно нещо е войната. Реалността ме блъсна като камион ((


Отговори на това съобщение
 Re: Ето така се снима на протести....
Автор: 2metraninja   
Дата:   10-04-10 22:26

Точно щях да пища на Томас за дългите обективи и ответния огън в Ирак.

И колко да е ужасяващо настървението? Затова му се вика война - убиваш или те убиват. Едва ли е единствената грешка, няма да е и последната.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето така се снима на протести....
Автор: demolution   
Дата:   11-04-10 22:44

Не знам как още не се е намесил някой "разбиращ" да каже,че фотожурналистите са най-долната прослойка на обществото, както имаше едно такова изказване в една тема,ма както и да е тва са стари рани [smilie5]
А по темата,тегаво е много който не го е правил само той не знае,евала на хората които им стиска да го правят.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ето така се снима на протести....
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   12-04-10 11:26

Манифик, [smilie24]



http://inapcache.boston.com/universal/site_graphics/blogs/bigpicture/thai_04_09/t09_22902915.jpg




Много ценни кадри има!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ето така се снима на протести....
Автор: otvorenia   
Дата:   12-04-10 20:06

Относно темата само да вметна: Те снимат, ама им се плаща достойно.
Относно демонстрантите:
Това са така наречени от руснаците в Бангкок 'червени рубашки'. Всъщност Руските медии са на ниво, и на момента отразяваха всичо (понеже не разбирам тайландски де)
Демонстрират против сегашното правителството. Искат да върнат стария министър-председател на власт. Той е бил свален заради голями кражби и доколкото знам май 2 години са му дали.
Построил е един голям мост който е кръстен на него Saiphan Thaksin (Tаксин Мост) .
Много пъти 'червените' затваряха различни улици и таксита отказват да ни закарат ако сме в тяхната посока.
В събота ползвах надземно метро Sky Train за да отида на пазара им. Минава се покрай паметника дето станаха сблъсъците. Полицията се опитва да ги изтласка и тогава са стрелбите.
Тайландците спират надземното метро, поради мерки за сигурност.
Късния следобед пробвам да се връщам и гледам че го затварят. Веднага отидох на подземното метро който е по един обиколен маршрут който да е най близо до хотела ми. Докато пътувам едно момче който знае добре английски,разговаряше по телефона, след това дойде до мене и ми каза че цялото надземно метро е спряно. Погледнах картата и слезнах там, където да разчитам на такси или на себе си, без да разчитам на връзка с надземното. Таксиджиите веднага вдигнаха двойно цените и аз викам я да се поразходя. 2-пъти се обърках, но понеже хотела ми е в центъра в близост до най високата сграда в Бангкок след няколко часа обикаляне се прибрах в хотела. Имам видео от вечерта след инцидента, как червените преминавайки по Petchburi където е моя хотел отивайки на митинг.
11 убити, единият е японският журналист от Ройтерс. Това е информация от Събота по телевизията, в Неделя потеглих по на изток. Оказва че много повече хора са дали фира.

Видеото е на 1080р 24к/с не ми хареса и направих следващото на половин резолюция там 640х480 там колкото е. Не мога да го кача сега понеже интернета ми е бавен и много хора дето разчитат на 5Д2 видеото може и да останат разочаровани. Бях с туристическия 24-105/4 ИС и на видео стабилизацията не работи и нямах никакъв алкохол да пийна за да си стабилизирам ръката.

Допълвам че Тайландците са много миролюбив народ и не очаквах да се стигне дотук. Военните са на ниво Полицията също е много силна (много пари се дават за тези институции) и за мене е неофициално военно положение от години.
Голяма част от армията и полицайте са като дините: зелени униформи, а отвътре са червени.



Публикацията е редактирана (13-04-10 04:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »