Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Допитване за статив
Автор: идар   
Дата:   12-04-10 18:35

Здравейте, съфорумци!

http://www.zipshottripod.com/product.cfm



Интересува ме вашето мнение за въпросния трипод - дали би вършил работа за техника с общо тегло около килограм /въпреки, че по параметри би трябвало да издържа до 1300 грама/. Притеснява ме силно редуцираното му тегло - само 300 грама... то ще успее ли да елиминира размазването вследствие движението на затвора? Лоши атмосферни условия пък въобще не ги коментирам - за тях е ясно[smile] .
И по принцип има ли някакво оптимално компромисно съотношение между теглото на техниката и теглото на статива?


Отговори на това съобщение
 Re: Допитване за статив
Автор: ALBIREO   
Дата:   12-04-10 19:08

Виж сега... :)
Реално погледнато и ти можеш да държиш 1361 грама с една ръка, нали? Но дали това е достатъчно условие да имаш неподвижна камера? [smile]
Това, че този статив може да държи 1361 грама, все още нищо не ни говори за стабилността. Като му гледам конструкцията - силно ме съмнява да е стабилен. Нисък е, което се отразява и на теглото му. Това означава неудобство (малката височина) при снимане в някои от случаите. За някои цели би ти вършил работа. За други - не. Зависи - какво очакваш от него? [shtrak]

По това което виждам в сайта, моят извод е, че това е някакъв бюджетен статив, с малко тегло и размери, който няма претенции за кой-знае какво (освен ако не се зачиташ много в рекламните клишета из страниците), но поне ще ти държи техниката... относително стабилно. :)
Нещо като "да си подпреш камерата някъде". И вместо да се чудиш къде някъде - на ей тия три пръчки за 50 долара. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Допитване за статив
Автор: stzz   
Дата:   12-04-10 20:33

Това че е продукт на Tamrac,в известна степен намалява скептицизът ми.
Дано все пак има държалив централен ластик![smilie5]
За фокусническа деиност, е идеален ми се струва![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Допитване за статив
Автор: cicomanco   
Дата:   12-04-10 20:55

Имаш ЛС![smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »