Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Пореден въпрос за статив и глава
Автор: exile   
Дата:   10-04-10 15:19

Бюджет около 300 лева с ддс. - + - 50лв. за статив плюс глава.

Нормалното натоварване ще е тяло от сорта на 5д с грип със 17-40, максималното - редки случаи - тяло от първа серия със 70-200 2.8, но това ще са по-скоро изключения.

Определено съм почитател на стативи с щракалки вместо въртящите джвъчки за затягане [smile]

Възможност за закрепване на централната колона напречно - би било огромен плюс, клони почти към задължително условие но не знам дали ще се впишем в цената.

Височината - каквото се впише в ценовата граница, но при всички случаи над 1500мм, желателно е без глава да отива към 1600-1650 мм, но пак зависи какво предложите за тези пари - ако кажете че няма - няма.

Към главата претнции няма дори дали да е ябълковидна или с ръчки, понеже и на двете ще се намери приложение и ако сега се купи едната така или иначе в бъдеще ще се купува и другата - за да се ползва ябълковидната с монопод, пък и защото намирам едната за по-добра в едни ситуации, другата в други и т.н.

Теглото почти не е фактор, няма да се ползва за планинарстване и продължително разнясане - мята се в колата и газ. [smile]

Предрасъдъци към марки - никакви, само да го има на склад в България, че до десетина дни трябва да е налице. Ама като се има предвид ценовата политика на Бенро май натам отиват нещата, само пустото заключване на краката ме дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: stzz   
Дата:   10-04-10 15:25

Затягането с "джвъчки" става с по-малко от един оборот и е предпочитаното от мен решение.
Бенро![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: fotorafi   
Дата:   10-04-10 19:02

Обади се на Митко 943-77-09 .Той продава професионален статив Линхоф/ Германия/ с глава. Ще надживее 3 поколения фотографи. Алуминиева сплав с всички екстри. Купи и после почерпи[beer]
Това е Бентли на стативите, няма нищо общо с китайските играчки.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: джъмбо   
Дата:   10-04-10 19:17

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: mravunko   
Дата:   10-04-10 19:42

аз си взех

глава:
Digipod BH-22

статив:
Карбонова основа Digipod C2832

около 250лв всичко. Има и Бенро, но не ми харесаха главите, които бяха в павилиона, затова си взех този, пък и беше на прИмоция, 100лв надолу :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: didesignbg   
Дата:   10-04-10 22:57

Аз снимам с комбинация много подобна на това което показва mravunko. За сега съм доволен. Не е от тук обаче.
Преди месец приятел ме помоли да му помогна за избор на статив. От това което видях много ми хареса Benro А650EX+KB2, него и взехме. Много сериозна глава с високи крака. четири части, но не е задължително да ги отваряш всичките. За съжаление е с закопчалки, а не с врътки. Тежичък е, но некарбонов с по-ниско тегло и подобни характеристики надали ще намериш.
Погледни и при Гената какво има, при него цените са малко по-ниски, но надали ще има карбонов висок в твоя бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: Canon   
Дата:   10-04-10 23:46

На алуминивата шерпа ключалките са перфектни - трябва ти 0.5 сек да ги стегнеш добре. На карбоново бенро отиват 1-3 сек на гривна и ако не ги стегнеш добре, може да приплъзнат

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: джъмбо   
Дата:   10-04-10 23:51

радиоточката пак се изказа неподготвен....

стягам карбоново бенро за същото време за което и алуминиево със щипки...

това че някой е развъртял винта повече от 1/2 оборот си е негов проблем....

не случайно профото са избрали да продават бенро под своя марка.... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: Canon   
Дата:   10-04-10 23:57

джъмбо
Пак те бие злобата - питай Чуков защо си го продаде Бенрото - да не е глупак да си троши техниката.
Ти си представител на търговец и ти е простено да лъжеш на дребно (а може и от некадърност) и да обиждаш - но ТОВА СА ПАРИТЕ НА ХОРАТА и след като плащат, имат право да знаят

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: джъмбо   
Дата:   11-04-10 00:00

куха лейка си това е ясно... бенро са единствените стативи в бг с гаранция и бих казал че незнанието за боравене с техника не е оправдание за лош продукт

както казах не случайно високия клас стативи са с врътки

а и както казах... избора на профото е... бенро [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: Canon   
Дата:   11-04-10 00:01

Ако поне малко разбираш от стативи, кажи пред форума, кои са най-нисковибрационните стативи:
1. алуминиевите
2. карбоновите
3. дървените

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: джъмбо   
Дата:   11-04-10 00:06

подредбата отзад напред.... 3 към 1 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: minolta9   
Дата:   11-04-10 00:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: Canon   
Дата:   11-04-10 00:34

М-да явно, всеки път като се обадиш и ме обидиш, ще губи пари работодателя ти - но това не е мой проблем, аз само ще го задълбочавам.
Та запомни това - не аз - ти ще губиш - но след като това си избрал ....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

И така проблем номер 1 - какво покрива гаранцията:


Да си чувал за професионален карбонов статив - не аматьорските Бенро за "10" кг - А като алуминиевите Гитцо:
Ето ти като моя - ПРОФИ СТАТИВ, без гаранция (щото е на 30 години) но с обектив на него за 100000$ :


https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/mdpz9721.JPG


http://dvinfo.net/canon/images/eos1200bb.jpg



Заври си гаранцията, дето слънце не огрява. Тя не покрива техниката на статива.

Дотук извода е, че реална гаранция няма, само головодни рекламни трикове и оправдания с некадърност на клиента. Е, като наричаш клиентите на бенро стативи "некадърни" - те дали ще си купят Бенро или ще предпочетат манфрото

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: minolta9   
Дата:   11-04-10 00:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: Canon   
Дата:   11-04-10 00:54

джъмбо,
Я кажи с какви ключалки е 18 кг-вото бенро, има и такъв модел C-358EX, с недотепаните затегачки ли е?
И колко струва приличен дървен статив - примерно $435.99 добра цена ли е за него?

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: MarinY   
Дата:   11-04-10 09:21

... както казах не случайно високия клас стативи са с врътки ...

Да, ето един "непрофесионален". Куча марка със затегачки.

GIOTTOS

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: джъмбо   
Дата:   11-04-10 09:55

ало радиорочката пак говориш несвързано ама споко то си е от възрастта не се притеснявай... при теб е ясно, че каквото и да ти кажат ти пак ще си говориш за краставицата
кат гледам твоя "профи" статив е със врърки.... странно а....

колкото до манфрото... познавам доста които се отърваха от своето и минаха на бенро... явно са останали доволни от това което съм и показал

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


айде аз отивам да си карам карбоновото (не дървеното или алуминиево) колело дето е бая яко и държи на доста екстремно спускане

маринянев.... бенро имат серия със щипки.... дублираща серията с врътки.... познай коя се предпочита като продажба (не визирам бг)

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: exile   
Дата:   11-04-10 10:57

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&cat=79&product=2460&show=additional


Някой има ли впечатления?



------------------




Джъмбо, казвал съм ти го и преди достатъчно директно и сега ще го повторя - тонът ти в подобни теми е дотолкова неуместен, че ме караш да се замисля три пъти преди да обмисля бенро като вариянт.

Не знам как по-ясно да ти го кажа.

Може ли ще е полезно понякога с гената да се държите като търговци не само на ниво лични съобщения, не сте нейви или иводам, които си правят раздумки за канони и никони.

Иначе благодаря за предложенията и не поставям по никакъв начин под въпрос компетентността ти или качествата на бенро.


Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: Canon   
Дата:   11-04-10 11:45

MarinY
Точно с този модел на статив на GIOTTOS съм работил и ми е винаги подръка - ключалките са добре затягащи [smilie24] и чупещата се централна колона е добра разработка. Мисля, че решението за закрепване колона-крака им е патентовано, а назъбената връзка дава сигурност срещу приплъзване.
Изполват механизма за стопиране при позициониране на краката от профи моделите Гитцо.

Добра (а ои мисля и по-евтина) алтернатива на Бенро са.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: designwerk   
Дата:   11-04-10 11:52

Колега.
Имам 055XPROB(много сходен с горния)окомплектован с тази 808RC4 глава.

Единствената разлика с горния, посочен от теб модел е, че колоната му се "чупи" перпендикулярно на вертикала. Което при някои продуктови шотове е доста полезно.
Притежавам горната конфигурация от над 2 години.
Използвани са с КИЕВ 88, Canon EOS 1, Canon EOS 5, Nikon F5, Nikon D2, Nikon D300 с оптика от 12-24 до 70-200.
Ключалките на краката са с котрулируема стегнатост, така че имаш достатъчно контрол над тях. В най-разпънато състояние статива е достатъчно стабилен.
Полезно е и че краката могат да се "разчекват" и статива да ляга плътно до основната повърхност...ако е с подходящата колона (която се продава отделно).
За тези почти 3 години е минал през кал, солена вода, пясък. Механично, стативът е в същата кондиция както е изкаран от магазина.
Ключалките си държат както и в началото.
Козметично - ожулен е доста. Механични повреди - няма.

Пробемът (поне за мен) е в главата. За това което аз снимам този вид (3 way) не са най - удачното решение... В процес на замяна съм със хидростатична ябълка - пак на италианците.

Единственият недостатък е теглото и габаритите му (сгънат). Но...горното почти винаги върви с долното...

P.S. Предходният ми статив и глава бяха пак от същия клас... и от същия производител.

Ако имаш други въпроси - питай.



Публикацията е редактирана (11-04-10 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: exile   
Дата:   11-04-10 12:04

Опасявам се, че с цената на 055XPROB плюс една прилична глава отиваме към 500 лева, което вече е друга бира [smilie8] А малкото братче изглежда действително няма възможност за напречно закачане на централната колона.
Иначе действително се сетих, че такъв статив съм виждал наживо, и съм убеден, че си струва парите.
Но мисля, че ще се спрем на по-бюджетен вариянт от друга марка, още повече, че имам ясна представа за натоварванията на които ще е подложен статива и вероятността тя да включват пясъци, морска вода, кал и т.н. клони към 1-2%, така че просто инвестицията не ми се струва оправдана.

Виж, ако купувах статив за лична употреба - мисля, че това щеше да е [smilie24]

Благодаря за изчерпателната информация [beer]



Публикацията е редактирана (11-04-10 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: designwerk   
Дата:   11-04-10 12:06

Моля!

Късмет, колега!

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: Canon   
Дата:   11-04-10 13:11

джъмбо
Да вземеш да си прочетеш на кой форум пишеш - не на колоездачния, а на фото-форум. Какви колелета, какви 5 лева?
Явно ти е трудно да различиш колело от статив и много различните изисквания към тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Пореден въпрос за статив и глава
Автор: compur   
Дата:   11-04-10 14:51

аз нещо не разбирам...
търговците си хвалят стоката - това добре! [smilie5]
останалите плюят по този или онзи - това за този форум също е добре! [smilie5]

ама къде се връзват 300 лв. за този статив:
Giottos MTL8371B Professional Carbon Fiber Tripod Legs от линка на Canon... нещо не разбрах!

Дайте му на човека предложения за стативи с цената на която иска! И такива, които може да отиде утре и да си ги купи!

Всеки знае какво се продава в B&H и т.н. магазини!

И пийте повече бира! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »