Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: dothelp   
Дата:   10-04-10 22:04

Препоръчайте HD камера... искам да снимам непрофесионални лични филмчета, нещо лесно за носете и най-вече хубава картина. Ценова граница до 1400 лв.

Моделите които разглеждах са:

Canon Legria HF200
Sony HDR-CX155
JVC GZ-HD5

не съм се спрял на тези, просто ми направиха впечатление...

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: minolta9   
Дата:   10-04-10 22:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: dothelp   
Дата:   10-04-10 22:36

снимам, но не всичко може да се запечата с фотоапарат...

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: TheOne   
Дата:   11-04-10 02:32

аз имам тази и я препоръчвам горещо [smilie7]


https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/gpan8607.JPG


http://cdn.mos.techradar.com//Review%20images/TechRadar/Gadgets/Sony%20TG7/TG7_dock-728-75.jpg



http://www.techradar.com/reviews/cameras-and-camcorders/camcorders/sony-hdr-tg7e-612706/review


[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: sixty   
Дата:   11-04-10 03:02

Sony HDR-CX155 от изброените според мен

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: mitku   
Дата:   11-04-10 08:29

PANASONIC HDC-SX5EP - 900 лв.

- FULL HD 1920 X 1080 AVCHD
- 3 CCD МАТРИЦИ
- ЗАПИС ВЪРХУ SD/SDHC КАРТА И DVD (-RAM/-RW/-R/-R DL)
- ОБЕКТИВ LEICA DICOMAR 10X ОПТИЧНО ПРИБЛИЖЕНИЕ
- ОПТИЧЕН СТАБИЛИЗАТОР НА ИЗОБРАЖЕНИЕТО (O.I.S)
- 2,7” ШИРОКОЪГЪЛЕН LCD МОНИТОР
- ЗАПИС НА СТАТИЧНИ СНИМКИ С 2,1 МЕГАПИКСЕЛА
...

* 3CCD си е 3CCD... цветовете са доста по-живи и чисти.
* Далеч по-удобно е да се снима на mini-DVD диск, който после директно баз никакво пипане се гледа на BlueRay или HD-DVD плеър (или на компютър) отколкото всеки път да се занимаваш да прехвърляш от памет (вградена или на карта) на друг носител.
* Но и ако предпочиташ - няма грижи да ползваш и само SD (SDHC) карта-памет както и на цитираните от теб модели.
* Доста по-евтино ти излиза.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: joyride   
Дата:   11-04-10 10:16

И според мен СХ115[smilie24] Стабилизацията й е много добра!
Но ако си склонен да дадеш малко повече пари - в момента за мен като цена / качество СХ305 е перфектния избор



Публикацията е редактирана (11-04-10 10:19)

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: joyride   
Дата:   11-04-10 10:20

СХ305
с онлайн поръчката им ти излиза малко над бюджета[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: папач   
Дата:   11-04-10 10:23

mitku,ДВД-то има много минуси за времетраене,компресия, резолюция и проблеми с последващата обработка.Вероятно картата е само за снимки и ако се запише видео там ще бъде с малки размери.
Трите ссд харчат повечко енергия и не издържат в тъмното.
Почти всички малки камерки са без обектифф и не мога да съм полезен в избора на dothelp,но според мен е по-добре записа да става на лента или хард.

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: mitku   
Дата:   11-04-10 11:31

Компресията е същата и на DVD-то и на картата, както и начинът на запис (има си няколко нива на качеството на записа) - просто си записваш на което от тях искаш. Добре си е на тъмно - да речем на свещи (че дори и в пълна тъмница снима и то в цвят а не инфрачервено, макар че в този случай има известни уговорки, но да не задълбаваме толкоз). Издържа около 3 часа запис/разглеждане с едно зареждане.
Иначе - да, ДВД-то има минус с времетраенето на записа в зависимост от качеството (или с качеството, ако се гледа да се вкара повече време), но пък ДВД-та има под път и над път и никога няма на път да останеш "на сухо", а и както казах - нищо не ти пречи да ползваш карти с памет ако ти е кеф. [smilie3]

P.S. На хард, DVD или карта-памет - качеството и начинът на запис са еднакви и не зависят от носителя, от тях зависи само обемът... от камерата зависи качвството. Само MiniDV-камерите са малко по-други (като начин на запис/компресия и т.н.), но все едно - всичко освен DVD-то искат доста допълнителна обработка/прехвърляне/запис и т.н., с което е МНОГО досадно човек да се занимава и да губи още много часове... докато с DVD-то не ти трябва нищо - ръгаш в плеъра (както казах - BlueRay или HD-DVD, стандартен DVD-плеър не може да плейва AVCHD) и гледаш. [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-04-10 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: d256h   
Дата:   11-04-10 13:28

Обаче,Mitku, ... не казваш колко хора риват, от лошо финализирани дискове и на практика се оказва, че записа върху тяхното снимано ДВД става ЗАГУБЕН. И тук във форума е имало не една и две теми, 'оле как да си оправя дискчето'...

Тази технология е от 10 години поне... и умира постепенннно!

Всичкото ново камера ползва запис на ХДД или памет. С памет е най-лесно, защото вадиш от камерата и пускаш през лаптопа или четеца. Вече в новите телевизори има и слотове за карти памет, така че гледаш направо без кабели или обработка...

Вече сме 2010г !

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   11-04-10 13:33

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: GM   
Дата:   11-04-10 13:38

Не се ли наиграха тези баби с теб ?

Отговори на това съобщение
 Re: HD Камера ? - Sony, Canon или JVC
Автор: desmes   
Дата:   11-04-10 13:43

Panasonic HDC-TM700 Camcorder Review


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »